przestrajanie kwarca

ten "wysoki poziom" mnie niestety troche martwi - gdyby to bylo sterowanie VCO to powinno byc blizej nieokreslone. Ale podlaczyc oscyloskop moze byc warto.

oops - zobacz rejestr LOCK :-( ... ale nie, pisza tez o charge pump current i zobacz PLL[7]

pisza tez o asynchronicznej.

A w ogole coz za fatalna dokumentacja :-) Czytam i nic nie rozumiem :-(

Z jednej strony sugeruja ze podzielnik R wynosi (2..15)*16384 .. co by dawalo czestotliwosc pracy PhD rzedu 500Hz i mniej. Musza miec jakas sztuczke w sterowaniu PLL - pewnie po to kalibracja. Na moj gust tedy droga.

A zmiana kwarcu ... hm, jesli nie myle sie w podejrzeniach to z tym samplingiem jest jeszcze gorzej - udaje sie w ogole ton np 3kHz przeniesc? Ja bym podejrzal wyjscie z podzielnikow i poszukal lepszego opisu - jaka tam czestotliwosc panuje.

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...
Reply to
Piotr "Pitlab" Laskowski

I nie zauwazylbys - PLL wyrowna czestotliwosc do poczatkowej. Za to w chwili zmiany powinien byc slyszalny lekki trzask w odbiorniku.

Ja juz sam nie wiem co o tym sadzic. Z jednej strony sama mozliwosc przelaczania ilus sygnalow sugeruje separacje. Z drugiej:

- str 7 - opis: Charge pump current output when external loop filter is used.

- rejestr PLL - mozna wlaczyc external loop filter .. a gdzie fizycznie ?

No chyba ze im to zostalo ze wspolnego rdzenia, a nogi nie wyprowadzono.

No to ja juz nic nie rozumie :-) Jaki masz tam kwarc - 11.059 ? Podzial przez 6.75 ? :-)

na ile masz PPL_REFDIV ustawiony ?

Przy FM naturalne.

Ale to nie masz cewki zblizac, tylko kawalek ferrytu - i to takiego ktory nie stlumi 430MHz. I oczywiscie nic nie uslyszysz - PLL to wyrowna. Trzeba by albo obserwowac napiecie do VCO, albo wprawic w szybkie drgania.

Jest to niestety mozliwe. Duzo innych mozliwosci tez. A jak zmniejszysz amplitude to nadal jest 12/8 czy przechodzi na 11/9 ?

Ewentualnie .. wybieraj programowo dwie czestotliwosci, kanal 10+/-1kHz, zobacz co na to LPD. Bedziesz wiedzial czy kwarc masz dokladny i gdzie sie harmoniczne rozkladaja ... niestety - FSK ma widmo mocno prazkowe.

Aaa - zmniejs amplitude wyjsciowa mocno, na 1m zasiegu powinno starczyc i nie bedzie przesterow.

No, dostep do porzadnego analizatora by sie bardzo przydal ..

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Piotr "Pitlab" Laskowski

Reference to jest czestotliwosc z kwarcu brana. 14.7456/9=1.6384 VCO dzielisz przez inna wartosc dzielnika.

I tu nastepuje moje lekkie zdumienie, bo wzory sugeruja ze oni to dalej dziela przez 16384. Chyba ze ich detektor fazy to jest jakis bardziej ambitny uklad.

Samym glosnikiem to nie wprowadzasz zadnej modulacji.

na 430MHz to jakis rdzen z symetryzatora anteny TV powien byc dobry.

Tylko czy LPD ci jakos zasygnalizuje ze nosna odbiera.

moc emitowana w antene. 0.1mW to chyba wystarczajaco malo.

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Piotr "Pitlab" Laskowski

No to mamy problem ... trzeba by to jakos uzyc, a to bedzie zajecie na dlugie zimowe wieczory :-)

Jak pisalem - skoro to ferryt, to szczesliwie mozna go przykleic na stale, a indukcyjnosc zmieniac podmagnesowujac z innej cewki. Tylko warto zadbac zeby cewki wzajemnie sobie nie indukowaly napiecia.

W jednym z projektow autor nawinal cewke generatora na toroidzie i wmontowal w srodkowka kolumne kubka. Ale to bylo na kilka MHz.

Swietny pomysl. A sprobuj moze gesciej ?

Hm, ciekawe. Nie jestem pewien tej szerokosci - to moze byc kwestia odbiornika. Szczegolnie ze LPD jakby weziej odbieralo.

A czy jestes pewien ze sama kostka nie moduluje ? wylaczyc Manchester, wpisac dewiacje 0 ... bo jeszcze jedna mozliwosc - gdyby generowal na przemian dwie czestotliwosci odlegle o jakies 300kHz, to mogloby to jakos podobnie wygladac

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Piotr "Pitlab" Laskowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.