Programator

Witam, chce zaczac programowac scalaki. Nigdzie nie moge znalezc porad dotyczacych kupna programatora. Myslalem nad AVR, ale kompilator do niego kosztuje ok. 400 zlotych. Na allegro znalazlem jakis tani programator z darmowym oprogramowaniem.

formatting link
on sie nadaje dla poczatkujacego? Chce programowac scalaki na potrzeby robota. Moze znacie jakies strony z kursami programowania scalakow?

Reply to
Adam
Loading thread data ...

W artykule <bsv074$dbj$ snipped-for-privacy@opal.futuro.pl> Adam napisal(a):

O, chłopie - masz szczęście, że jest Sywle... Syelw... Sylwester i parę piwek już pękło ;-)

Kompilator do AVR jest darmowy (szukaj gcc-avr albo WinAVR - to prekompilowana wersja dla Windows). Programator do AVR-ów to parę kabli i ew. jeden scalak - szukaj STK200.

I google.

Pozdrowienia dla wszystkich z racji Nowego Roku i na gazie! Znaczy: razie!

Marcin Stanisz

Reply to
Marcin Stanisz

On Behalf Of Adam

na początek zacznij od EP. Są tam kursy CV i BASCOM. Wersje demo tych programów są darmowe i na początek spokojnie wystarczają. Ewentualnie AVRGCC całkowicie darmowy i bez ograniczeń. Programator to jedno, a kompilator to drugie. nie mają ze sobą nic wspólnego. Do procków AVR można używać około (znanych mi) 6 programatorów, przy czym wszystkie są obsługiwane przez BASCOM, CV i AVRGCC.

pzdr Artur

Reply to
ziel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.