Nie moge wlutowac

nie moge poradzic sobie z wlutowaniem diodki na plytke, w jednej rece trzymam lutownice w drugiej cynyne i nie mam jak zlapac diodki, jak wy to robicie?

P.S czy sa jakies specjalne pensetty do chwytania elementow, czym roznia sie od zwyklych metalowych takich jak maja kobiety w swoich przybornikach?

Reply to
Sulsa
Loading thread data ...

Rozegnij/zegnij wyprowadzenia, ogolnie mozesz sobie uksztlatowac wyprowadzenia i bedzie ok. mozna nawet kupic takie zmyslne narzedzia do profilowania ze elementy sa zatrzasniete w otworach i ani mysla wypadac.

?

jesli juz to uzywam peset chirurgicznych do kupienia w pelnym asortymencie w kazdym sklepie/hurtowni medycznej. Pewnie zrobione, dobra stal - narzedzia na cale zycie.

Reply to
PAndy

Element trzymasz pensetą między palcami wskazującym i kciukiem a cynę podajesz trzymając palcami małym i serdecznym.

Reply to
Mariusz Dybiec

Przy wylutowywaniu kierujemy się mocą ;-)

Mają różne końcówki, które umożliwiają m. in. złapanie takiego draństwa, istnieją również takie, które bez nacisku są zaciśnięte co czasem też się przydaje.

Do wylutów jednak są różne świetne narzędzia typu lutownica w kształcie pensety z wymiennymi końcówkami, fajnie się tym pracuje tylko ta cena...

Pozostaje Ci chyba tylko udoskonalić swoją technikę manualną :)

pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Nie radziłbym bo nabierze nawyku i będzie łykał ołów. Przynajmniej do czasu aż lut ołowiowy nie zniknie z rynku :)

Reply to
Mariusz Dybiec
Reply to
invalid unparseable

E tam. To tylko marna wprawka do do nauki jedzenia pałeczkami :) Gdybyś próbował kiedyś grać na gitarze to nie miał byś problemów z niezależnym poruszaniem palcami w lewej ręce.

Reply to
Mariusz Dybiec
Reply to
invalid unparseable

Sulsa pisze tak:

Przewlecz nóżki i zagnij. Diodka nie wypadnie :) Przylutuj jedną z nóg byle jak. Przywołaj diodke do ładnego pionu i przylutuj drugą nogę. Odpręż pierwszą nogę.

Reply to
PiotrekR

Powitanko,

A zeby sie nauczyc grac, to podstawowe cwiczenie: lewa reka wyjac z pudelka trzymanego w tej rece zapalke i ja zapalic:-) Well, jesli wierzyc Darwinowi, to w ramach ewolucji elektronicy beda mieli 3 rece;-) Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

Kto wie.

Ale ... jaka spoina jest lepsza miedz-cyna czy miedz-(cyna+olow) ?

POd wzgledem szumy/nieliniwosci/rezystancja/cokolwiek ..

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.