Proces bootowania windows CE z okolic wersji 2

Total Commander też działa. Tylko oba działają tak "trochę" czyli niby sie integrują z Androidem, azle tylko częsciowo.

Problem w tym że nie obsługuje natywnie. Niepojęte.

Reply to
Sebastian Biały
Loading thread data ...

Laptopy też duże są.

Jestem pewny że można zrobić coś wielkości dysku 2.5 cala z małym ekranem i gniazdkiem sd. Nawet bez baterii, zasilane z powerbanku. Ale nikt nie zrobił. Przesadzam: jest FlashTrax, ale to jest urzadzenie zaprojektowane w sposób żenujący i już dawno outdated.

Reply to
Sebastian Biały

Jest jeszcze odroid (C1+, C2), ale żre prąd jak smok. Ma baterię, ale to zasilanie awaryjne, a nie podstawowe. Od razu potwierdzam, pod Androidem ma problemy z montowaniem kilku nośników, tzn po reboocie widzi dwa pendrajwy i ich zawartości, tyle że nośnik wkładany po starcie już tylko jeden. Widzi sam nośnik jako taki, ale jego zawartości już nie. Przynajmniej C2 tak działa. Ubuntu to oczywiście inna bajka. Jest do tego parę wyświetlaczy (nie za dużo), również dotykowych. Tak sobie to jest zrobione, ale działa.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Dnia Wed, 10 May 2017 21:12:07 +0200, Sebastian Biały napisał(a):

WD robi takowe urządzenie, zwie się to MyPassport Wireless, ma sporo bajerów ale swoje kosztuje...

Reply to
badworm

No i właśnie dlatego był zwyczaj by chować kartę pod baterią.

Reply to
Marek

W sensie raspi się popsuje? To weź pic32 lub jakoś stm32 i złóż taką kopiowarkę, do każdego z tych arch. są gotowe liby do usb masstorage i sdio. Można taki soft poskładać w weekend.

Reply to
Marek

Nie rozumiem o czym piszesz. Bardzo często używam andsmb i nie mam z tym żadnych problemów. Podejrzewam jak zwykle używasz nieodpowiednich narzędzi do określonego zadania.

Reply to
Marek

Piszę o tym że sciezka "na zasób sieciowy" nie jest natywnie obsługiwana przez większość oprogramowania bo nie obsługuje jej OS. Dotyczy to np. połowy odtwarzaczy multimediów.

Tak, mozna zamontować. Ale w sambie nie o to chodzi.

Reply to
Sebastian Biały

W sensie: a) filesystem na karcie sie popsuje i wymaga akcji interaktywnej b) filesystem na dysku sie popsuje i wymaga akcji interaktywnej c) kernel stwierdzi że dzisiaj roota mu sie nie chce zamontować d) bedzie reading/writing error

No więc właśnie. Oferujesz rozwiązanie z gatunku "weź poświęć 400h swojego życia". Eeee... nie.

Nie. Wykonenie hardware który nie rozpadnie sie na kawałki, sensownej obudowy, sensownego wyświetlacza, sensownego gui, sensownego wszystkigo to nie jest weekend.

Reply to
Sebastian Biały

Że jak? Karte pod bateria chowa się w telefonach. W tabletach bardzo mało takich myków widzę. Wskaż różnicę. Ja nie widzę.

PS. W wielu tabletach karta SIM jest wyjmowalna, ba, system widzi wyjęcie i wlożenie na gorąco. Czym się to rózni od telefonu, nie pojmuje.

Reply to
Sebastian Biały

Ale po co to? Kopiowanie zasobów w obłe strony działa bez problemu.

Reply to
Marek

A po co ma się popsuć? ile razy ostanio musiałeś interaktywnie interweniować bo fs na tyle się popsuł, że fsck z kroniki nie mógł sam w locie naprawić? Ja przy codziennym używaniu przenośnych nośników jakieś 7 lat temu, to nie dotyczyło ext* tylko vfat i było z powodu chamskiego zachowania wobec tego nośnika właśnie nomen omen win mobile. Jeśli to ma być przegrywanie z sd, to co ma się tu popsuć? Przecież sd może być zamontowane ro jako źródło, jak ktoś jest paranoikiem. Zakładasz, że aparat popsuje sd? No sorry ale ten problem jest poza zagadnienuem i niezależnym od takiej przegrywarki (pomijając o tym, że nie spodkałem się z takim przypadkiem w literarurze).

sensownej

wszystkigo

To wv dwa weekendy, co za różnica - masz jakieś inne opcje które zrobisz w 1 weekend?

A po co gui?? Do kopiowania zawartości sd np. rsynciem żaden guj nie jest potrzebny, tu nie ma co się popsuć, start można inicjować przyciskiem a stan wykonania monitorować ledem "podpiętym" pod exit code.

Mam wrażenie od samego początku tak na prawdę wcale nie chcesz nic zrobić tylko wynajdujesz same trudności zamiast rozwiązania. Pomijając już zupełnie fakt, że ta przegrywarka jest mocno sztuką dla sztuki, i problem z backupem rozwiązuje się małym laptopem, który i tak na wyjazdy zabiera 99% populacji turystycznej.

Reply to
Marek

Tablety pojawiły się później i olano problem wyciągnięcia, dla zasady śmierć frajerom.

W większości współczesnych telefonów ery post tabletowej też są już karty na wierzchu, z tego samego powodu jak wyżej.

Reply to
Marek

Karty SD psują się od samego zasilania ich. Współcześnie "duzo się dzieje" kiedy nic sie nie dzieje. Konkretnie karty zamieniają bloki w tle. Wyłaczenie zasilania w trakcie może doprowadzić do uszkodzenia fs poza naprawą automatyczną.

Od 0 razy do dziesiątek razy, zalezy od karty.

Kupie eeepc. Jest cięzszy, ale działa od pierwszego właczenia.

No i w srodku lasu miga. I co teraz?

Nie, ja mam w rece rozwiązanie. Szukam jednak lepszego. Taszczenie 1.5kg w plecaku wv taszczenie 0.5kg w plecaku to *JEST* róznica.

Reply to
Sebastian Biały

Podstawową zaletą samby jest czytanie plików bez ich kopiowania do siebie na storage. W erze telefonów budżetowych które z trudem uzyskują

1GB wolnego flasha to jest krytyczne, aby nie kopiować tylko *odtwarzać* wprost z sieci.

Jak by hcodzilo o kopiowanie to bym uzywal ftp. A ja chce *bez* kopiowania, chcę plik już odtwarzać bez czekania.

Reply to
Sebastian Biały

zamiast samby minidlna? działa bez problemu.

Reply to
Marek

Da się dzieki temu edytować plik z jakigoś procesora tekstów bezpośrednio na zasobie sieciowym? Bo swiat samby nie kończy sie na multimediach.

Reply to
Sebastian Biały

Trolujesz jednak.

Reply to
Marek

Nie. Wyjasniem co to znaczy bak obsługi samby natywnie przez androida w sytuacji gdy się upierasz że da się to załatać 3-rd party, a sie nie da.

Reply to
Sebastian Biały

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.