Procek z 4 UART

Tu problem byl inny - za malo przerwan i wsztyskie wisialy na jednym. wejscie w przerwanie, sprawdzenie _wszystkich_ ukladow, zakolejkowanie tego jednego, wyjscie - i juz 8080 byl nasycony gdyby wszystkie seriale uparly sie naraz odbierac z predkoscia 9600 :-(

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...
Reply to
Piotr Wyderski

To takiego nie uzywasz do tego celu :-)

A niekoniecznie - bo mozna tam tytulowe 4 uarty wsadzic, a moze 8 kanalow PWM, a moze sterownik LCD - ktory dma bedzie mial u siebie a nie w procku ..

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Piotr Wyderski

Piotr Wyderski napisał(a):

Jak to było(w kontekście rozmowy o możliwym zastosowaniu układów Xilinx XCV1000)? "Jesli wlasciwie przemyslisz budowe IP core Atari i dolozysz zewnetrzny SDRAM, to przypuszczam, ze w jedna kosc wlozysz nie 1, ale ponad 100 takich maszynek. :o)))" ;-) Wygląda na to, że nadchodzi nowa era w dziedzinie hobbystycznych konstrukcji i bardzo dobrze :]

Reply to
badworm

Mniejsza kostke kupic :-)

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Piotr Wyderski
Reply to
Piotr Wyderski

Najmniejszy Cyclone. Bo Altera robu chyba jeszcze kostki mniejsze ? ktore miejmy nadzieje sa tez tansze :-)

Zreszta nie musi byc przeciez Altera. Ale masz racje - za 10 lat problem moze byc powazny :-)

Generalnie ciagle nie widze wiekszego sensu w robieniu procesora za pomoca uniwersalnej struktury, bo to przeciez wychodzi wiecej krzemu i mniej optymalny design. Czyli wiecej pradu i wiecej pieniedzy ... - choc cenniki nie musza tego potwierdzac :-)

J.

Reply to
J.F.

Rozgranicz 2 pojecia. Robienie _jednego_ procesora i robienie _miliona_ procesorow w tejze niezoptymalizowanej strukturze.

Ale procka z 8x uart, 16x pwm, 20x timer, i2c, spi, ddram skladam w dzien przy odrobinie wprawy. A ja ciagle chce sztuke, moze dwadziescia sztuk. Jak zaczne robic miliiony, to przestane miec takie problemy :-)

Reply to
jerry1111

Ale ja zasadniczo tez - tzn dobieram odpowiedniego procka i dokladam same peryferia..

W sumie za 46 zl to faktycznie nie bardzo jest co oszczedzac a jak kto spawarke robi to mu wszystko jedno ile amper procesor ciagnie :-)

A jaka jest "jakosc" tego niosa ? Bo porzadny 32-bitowy procesor ma dzis chyba z milion tranzystorow, sredni kawalek krzemu, ale w FPGA bedzie musialo byc pare razy wiecej. Mozna mniej - ale juz kosztem funkcjonalnosci ..

J.

Reply to
J.F.

I to byl moj glowny punkt przelaczania sie z procesorow na FPGA. Prawdziwie _rownolegle_ przetwarzanie danych - bo w kazdym procku, jesli procek w ukladzie jest tylko jeden to niestety mamy _szeregowe_ przetwarzanie danych. A tutaj nagle trafilem do Krainy Oz - moge zrobic dwie rzeczy jednoczesnie :-)

Hihi, jeden nawrocony :-) Sorki ze nie skompilowalem Twojego kodu, ale jakos tak glupio wyszlo :-( Podejrzewam jednak na 99% ze wyniki byly prawidlowe.

Reply to
jerry1111

Ale te peryferia sa w PLD zrobione. Tylko procka nie wsadzam do PLD bo jest ich wystarczajaco duzo zrobionych :-)

J.

Reply to
J.F.

Ale PLD jest w porownywalnej cenie co najmniejszy Cyclone. No i zawsze masz 1 scalak zamiast 2 czy 3 - policz czas, miejsce na plytce itp.... IMHO wychodzi sztuka dla sztuki. Jedyny problem - jak chcesz duzo ramu do procka w FPGA, to ciasno i trza zewnetrzna kostke dolozyc :-(

Reply to
jerry1111

On Wed, 1 Jun 2005 16:19:12 +0200, "Piotr Wyderski" snipped-for-privacy@ii.uni.wroc.pl> wrote: [.....]

IMO to nie jest tak różowo - raczej musisz poruszać się w obrębie istniejących soft-procesorów. No chyba że zamierzasz od razu robić dla Twojego procesora kompilator języka wysokiego poziomu (czyli C :-) ) i/lub assembler.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.