problemy z płytką restartowanie się p

Witam! Mam problem, zaprojektowałem i wykonałem płytkę pod PIC18LF4550, płytkę wykonałem żelazkiem, nie była to moja pierwsza płytka, ale wyszła super, bardzo się z niej cieszyłem, zresztą była bardzo dobrze zaprojektowana, grube ścieżki tylko 1 przelotka między nóżkami (procesor w DIP40).

Problem jest taki, że po podłączeniu zasilania (są trzy możliwości zasilacz, USB, programator - ale zawsze efekt ten sam) dioda od zasilania świeci pięknie i nic nie wskazuje na to, że może być coś z nią nie tak, natomiast diody przy procesorze (program miga diodami na razie) przygaszają, mrużą i procesor się restartuje, czasami, ale nie zawsze pomaga przyłożenie palucha do masy (obudowa USB lub PIN od zasilacza) lub przyłożenie palucha to PINu zasilania. Dałem dużo kondensatorów przelutowałem jeszcze raz wszystko, pocynowałem ścieżki pięknie, nie wiem co może być nie tak? procesor walnięty? chyba nie.

Pytanie pomocnicze, w schemacie na którym się wzorowałem przy rezonatorze był opornik 1M równolegle z rezonatorem, w dataSheecie nie ma czegoś takiego? po co się go daje i kiedy? Resetu nie mam zrobionego, bo nie potrzeba, ale może jak dam to coś pomoże?

Napiszcie coś, bo już drugi dzień siedzę i nie mogę nic poradzić :((

pozdrawiam Grzegorz Latocha

Reply to
Grzegorz Latocha
Loading thread data ...

Nie uwazasz, ze masz tu sprzecznosc? Dobrze zaprojektowane to powinno dzialac.

Wrozka jest na urlopie, bez schematu i bez layoutu PCB mozna najwyzej napisac wyklad o projektowaniu ukladow - ale to sie nie zmiesci w poscie, a kolektywnie jest w archiwum...

Reply to
Marek Lewandowski

Marek Lewandowski pisze:

Masz rację, dobrze zaprojektowane miałem na myśli, że nie ma miliarda zworek, grube ścieżki, duże odstępy itd. W domu wrzucę gdzieś na sieć schemat + pcb i może mały filmik, jak się to to zachowuje.

Właśnie kurde nikt w technikum, ani na studiach mi takiego wykładu nie zrobił, kilka układów zrobiłem i taki problem mam po raz pierwszy :( Miałem nadzieję, że to jakiś typowy banalny błąd którego nie zauważyłem :(:(

Reply to
Grzegorz Latocha

Zerknąć oscyloskopem na zasilanie; czy wiszą jakieś piny wejściowe w powietrzu łapiące zakłócenia? Wróżka ;)

Reply to
invalid unparseable

Michał Lankosz pisze:

No oscyloskop to byłoby fajnie, ale ni mom :)

Reply to
Grzegorz Latocha

Grzegorz Latocha napisał(a):

Obstawiam ustawiony bit LVP w configu i wiszący w powietrzu pin RB5/PGM. Powiedz że zgadłem ;-)

ae

Reply to
Andrzej Ekiert

Andrzej Ekiert pisze: Grzegorz Latocha napisał(a):

O widzisz, to jest coś co sprawdzić jestem w stanie! Może planujecie jakieś szkolenie w Krakowie? tylko tanie w miarę :) Mam nadzieję, że to te LVP o którym mówisz, właśnie nie znalazłem takiego QuickStart Guide do PICów, bo w datasheecie 430 stron, a ważne informacje są porozrzucane.

Dzięki wszystkim, wieczorem potestuję.

Reply to
Grzegorz Latocha

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.