Co w?a?ciwie robi Box rozkodowuj?cy telefony?

... no właśnie,

ubrałem się jakiś czas temu w nowego Sony Ericssona z simlockiem i po zapoznaniu z tematem okazuje się, że to już nie te czasy, kiedy zdejmowało się ten gratis kabelkiem w domowym zaciszu - teraz trzeba pójść do "specjalisty" albo nabyć tajemniczy "box" od jeszcze bardziej tajemniczego producenta, żeby zabezpieczenie usunąć, bo producent telefonu mocno się namęczył, żeby nam obrzydzić takie pomysły. Próbowałem rozeznać się co nieco w temacie, co ów box właściwie robi - ale na forach gsm panuje zmowa milczenia albo globalna niewiedza. Dowiedziałem się, że obecnie kody odblokowujące telefon (unikalny kod przypisany jest do danego IMEI) w Sony Ericssonach szyfrowane są przez RSA i zapisane gdzieś w pamięci telefonu. Wyobrażam sobie zatem, że takie pudełko, do którego podłącza się telefon wykonuje atak brutalny, czyli przebiega przestrzeń wszystkich możliwych kluczy i porównuje szyfrogramy z zawartością pamięci telefonu. Czy rzeczywiście tak to działa, czy też może te pudełka to zwykłe klucze sprzętowe, mające odpowiedzieć na "challenge" od oprogramowania? Zasadniczo wystarczyłoby zajrzeć do takiego pudełka, żeby wiedzieć, co tam siedzi

- ale schematów - jak łatwo się domyśleć - brak. Jeśli gdzieś można o tym poczytać, to proszę o podpowiedź, bo w Google nic konkretnego nie udało mi się znaleźć samodzielnie.

Pozdrawiam, Krzysiek

Reply to
Silver
Loading thread data ...

Glowy nie dam, ale byc moze sa tez prostsze metody.

Wydaje mi sie ze to drugie. Takie zabezpieczenie wlasnego programu.

Przy okazji robi za interfejs napieciowy, byc moze jakies czasowe funkcje sa do niego przeniesione, bo windowsowi juz ufac nie mozna. A - no i za interfejs USB-COM[serial] musi dzisiaj robic.

A jak zobaczysz jakies male fpga ? :-)

J.

Reply to
J.F.

postawic obok male CPLD:) coby kopiowanie projektu nie mialo wielkiego sensu albo uzyc Lattice'a z wbudowanym flashem.

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.