[Poszukiwany] Programista mikrokontrolera ATMEL 8051 do Open Source

[...]

Sieciowkom generalnie jest wszystko jedno, o ile nie sa polaczone gniazdko w gniazdko (ale wtedy i tak wolniejsza wymusza szybkosc). Problem moga widziec huby 100 albo 100/10. Na hubie 100/10 zwykle pierwsze podlaczone urzadzenie wymusza szybkosc na pozostalych portach i w takim ukladzie albo caly segment dziala na 10Mbps albo karta 10 nie jest w stanie dogadac sie z koncentratorem. A wtedy mozna spedzic i pol dnia usilujac dociec dlaczego to cholerstwo nie chce ruszyc;)

pzdr. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski
Loading thread data ...

Dodatkowo zasilacz wtyczkowy, 7805 albo coś podobnego.

Reply to
Filip Ozimek

Acceptable napisał(a):

Ja tu chyba czegoś nie rozumiem - przynajmniej dwóch rzeczy :

  1. Jeśli dekoder wywala dane na rs232 ( czyli prędkość transmisji góra kilkaset kilobit/s ) to po cholerę pchać do tego Ethernet skoro i tak nawet 10Mbit/s to będzie za dużo ? Jak chodzi o koszty to sa tańsze sieci , które działają w zasięgu jednego mieszkania/domu. Np. CAN : do 1Mbit na kilkadziesiąt metrów, niegraniczona ( w praktyce ) ilość adresów sieci, byle kabel to przepuści ( np. telefoniczny ), na rynku duzo tanich procków z wbudowanym kontrolerem ( również z rodziny '51).

  1. Jak robisz projekt open source to chyba jest normalne że ludzie będą to produkować i sprzedawać na Allegro. Nawet jak taki układ będzie prosty to i tak 99% ludzi będzie chciało to kupic gotowe a nie babrac sie z lutownicą.

Reply to
"Miłosz K."

Nam tez jest przykro, ale to nie nasza wina

Redakcja

;)

Reply to
Jacek R. Radzikowski

SAM'y znam i cenię, ale ATmega128 ma jednak kilka zalet: po pierwsze 4KB pamięci EEPROM, po drugie znacznie niższy pobór prądu w uśpieniu (porównaj datasheety), po trzecie 2x więcej pamięci Flash niż ten AT91SAM7S64, po czwarte możliwość dołączenia zewnętrznej pamięci równoległej (SAM'y nie mają EBI czyli magistral danych/adresów/strobów). No i ATmegę128 kupisz w każdym warzywniaku ;) a te ARMy są na razie rzadko spotykane (widziałem tylko w JM i Seguro).

Reply to
Adam Dybkowski

Chyba za 5000 sztuk :)

Reply to
Filip Ozimek

Podejżewam, że jeśli zaczniesz coś robić, to przyłączą się inni.

Zazwyczaj dokumentacja np. Atmela jest bardzo bogata w przykłady i wszysto jest bardo dokładnie opisane.

Reply to
Filip Ozimek
Reply to
Jacek Meyerhold
Reply to
Jacek Meyerhold

Nie przesadzajmy 3,5MHz a 4MHz to chyba nie jest znowu taka "duża" różnica (porównuję tylko dostęp do I/O). Słowo "dawniejsze" jest chyba tez nie na miejscu skoro LPC214X nie są dostepne jeszcze na rynku.

Reply to
Kristech

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.