pośmiejcie się

formatting link

Reply to
Jacek Maciejewski
Loading thread data ...

Jacek Maciejewski pisze tak:

Stwierdzenia poważnych ludzi, które kiedyś wydawałay się śmieszne.

1978r na imieninkach "zobaczycie przyjdą jeszcze takie czasy, że ludzie będą szukać jedzenia po śmietnikach" 1986r jeden z Peweksów "A wiecie chłopcy, że kiedyś te wszystkie towary będą w każdym sklepie"

a chłopcy w brecht.

Reply to
PiteR

Użytkownik "Jacek Maciejewski" napisał w wiadomości

Z tymi pomylkami to ostroznie z ocena.

Jak zaczeto wierzyc Maxwellowi i Hertzowi, ze fale el-m radiowe to takie same fale jak swiatlo - stracono zainteresowanie. Swiatlo jak wiadomo nie przenika przez sciany, nie siega poza horyzont, a tam gdzie siega to przeciez mozna uzyc telegrafu swietlnego ...

w fizyce ok roku 1900 zostalo istotnie niewiele zagadek - predkosc "eteru", promieniowanie termiczne, widma spektrograficzne - czemu takie a nie inne, zjawisko fotoelektryczne.

A teraz tez jakis zastoj mamy i nic przelomowego od wielu dekad :-)

J.

Reply to
J.F.

W dniu poniedziałek, 18 stycznia 2016 17:43:26 UTC+1 użytkownik Jacek Maciejewski napisał:

" Założyciel Microsoftu, wypowiedź z 1981 toku:

640 kB pamięci w zupełności starczy każdemu."

Milion razy było już dementowane, prostowane, ale jak widać, cały czas ma się dobrze. Bill Gates nigdy nic podobnego nie twierdził, bariera 640kB w starym DOSie wynikała z czysto konstrukcyjnych przyczyn.

Reply to
Jarek P.

to chyba nie bardzo śledzisz świat nauki...

Reply to
sundayman

W dniu 2016-01-18 o 20:29, J.F. pisze:

nie przesadzaj. mieliśmy kilkdziesiąt/kilkaset lat, żeby ówczesne odkrycia przetłumaczyć na ludzki język zrozumiały dla przeciętnego umysłu. o tych najnowszych też za kilkadziesiąt lat będa w szkołach uczyć, jak już ogarniemy z czym się to je. ot choćby bozon Higgsa, zachowanie czarnych dziur itp

no i nadal na chętnego czeka kwantowa teoria grawitacji...

a.

Reply to
Artur Miller

Użytkownik "Jarek P." napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@googlegroups.com...

No, trzeba przyznac, ze MS przez wiele lat nic z tym nie zrobil ...

J.

Reply to
J.F.

5 slynnych papierow Einsteina w 1905 roku...

Uhum... Zatrzymalws sie na poziomie ostatniego programu Sondy?

A.L.

Reply to
A.L.

Użytkownik "A.L." napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@4ax.com... On Mon, 18 Jan 2016 20:29:33 +0100, "J.F."

No i zaczela sie nowa era, choc z przelomowoscia tych papierow bym nie przesadzal

Cztery ? Ktory piaty ?

Byc moze, ale kolejnej bomby nie mamy, wiec nie wiem co takiego waznego odkrylismy :-)

J.

Reply to
J.F.

Wszystko ok, z wyjątkiem wypowiedzi Michelsona, która nadal (jeszcze) jest zgodna w ogólnym kontekście nauk ścisłych....

Reply to
Marek

Ma rację. "Postęp" możemy już tylko mierzyć w tym jak szybko oszołom jeden z drugim w końcu zrozumie otw lub na czym polega względność zjawiska ruchu.

Reply to
Marek

A co takiego rewolucyjnego odkryto od ostatniego odcinka? Proszę tylko nie mówić, że dopracowywanie od tamtego czasu znanych już wtedy technologi jest rewolucyjne. To tak jakby twierdzić, że rok temu wymyślono rewolucyyjne diody led do oświetlenia. A może wkrętarka sieciowa (patrz wątek obok) to rewolucja ostatnich kilku lat, bo przecież wcześniej były tylko akumulatorowe...? Błagam... widzę, że imperliazm kapitalistyczny przycmiewa czasami myślenie sugerując, że skala rewolucji jest tylko mierzona w skali sprzedaży.

Reply to
Marek

Mnóstwo rzeczy. Smartfon, Wifi, segway, samochody autonomiczne, samochody elektryczne, rakiety lądujące pionowo, grafen, Rasberry Pi. Tylko, że teraz jest trochę programów takich jak Galileo, wiec małe szanse żeby nowa sonda mogła wszystkich powalić na kolana. Zresztą, nie oszukujmy się, popularność sondy wynikała z tego, że w tej gównianej geesowskiej rzeczywistości, sonda była jedynym okienkiem na świat nowych technologii.

Reply to
Mario

W dniu 2016-01-19 o 10:54, Marek pisze:

No to chyba zatrzymałeś swoją edukację na dość początkowym etapie.

Reply to
Mario

To są rewolucję tylko w sprzedaży. Technicznie nie ma tam nic rewolucyjnego.

Reply to
Marek

Nie wiesz o czym piszesz.

Reply to
Marek

No, te zyroskopy scalone to jest pewne osiagniecie, a te samochody to jest bardzo wielkie osiagniecie programistyczne, ale stanu nauki niewiele zmienia, no chyba, ze informatyki.

Nowe horyzonty sie przed nami nie otwieraja.

Moze ten grafen cos zmieni i inne nanomaterialy. Ostatnio czytam, ze najdrozszym materialem jest fulleren C60 z wbitym do srodka atomem - i ma ciekawe wlasciwosci.

J.

Reply to
J.F.

Chyba ty. Michelson pomylił się jedynie o dwie teorie względności, fizykę kwantową i fizykę jądrową.

Reply to
Mario

użytkownik Jacek Maciejewski napisał:

Prawdopodobnie takich tekstów w nauce było 99%

Reply to
szklanynocnik

A co rewolucyjnego było w programie o promieniowaniu X, o wiatrakach, o testach zderzeniowych Fiata 126p, elektrofiltrach, lądowaniu Columbii (w czym lepsza od lądowania Falcon-9?), śmigłowcach, historii central telefonicznych, akrobacjach lotniczych i aerodynamice, mikroskopach, itp. Przecież większość programów była o urządzeniach które powstały kilkadziesiąt (albo i więcej) lat wcześniej - samochody czy statki. Albo o nowoczesnych urządzeniach opartych na zjawiskach znanych od dziesiątek lat (elektryczność, magnetyzm, zjawiska jądrowe).

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.