port USB

Loading thread data ...
Reply to
Maciej Wywrocki
Reply to
Konrad Rokicki

Maciej Wywrocki napisal:

Najprostszym (a calkiem mozliwe ze i najtanszym) rozwiazaniem bylby zakup kabla usb<->rs232 i podlaczenie urzadznia za jego posrednictwem. Jwesli jednak autor zdecyduje sie na uzycie chipa FTDI (np. zeby to ladnie w opisie projektu wygladalo :) AFAIR mozna przy pomocy eeproma zmienic VID, PID i string z opisem tak ze aplikacja bedzie mogla automatycznie wyszukac urzadzenia odpowiedniego typu. GRG

Reply to
abert zielonka

Polecam ci wykorzystanie FTDI232 lub pochodnych. Ze strony procka komunikujesz sie z tym przez zwykly RS232, ze strony kompa masz doskonale drivery (emulujace zarowno rs232 jak i mozliwosc bezposredniej komunikacji bez tworzenia virtualnych portow COM). Latwo to zintegrowac z wlasna aplikacja napisana w Windows lub pod Linuksem. IMHO stopien zlozonosci porownywalny z wykorzystnaiem RS232. A nowe chipy FTDI nie wymagaja zadnych dodatkowych elementow zewnetrznych.

Reply to
T.M.F.

Konrad Rokicki napisał(a):

Polecam procki

formatting link
- modele C8051F34x. Mają wbudowane USB i jest to dość szeroko opisane w notach aplikacyjnych. Noty aplikacyjne mają gotowe przykłady firmware i sterowników, tylko że firmware jest pod Keil C - ale udało mi się znaleźć w sieci przeróbkę na SDCC.

Jeśli wystarczy prosta komunikacja, to najlepiej zaprogramować procka jako urządzenie klasy HID - nie trzeba żadnych sterowników. Wspomniany przeze mnie przykład na SDCC od pierwszego podejścia się skompilował, zaprogramował i nawiązał komunikację z Windows.

Pozdrowienia, MKi

Reply to
MKi

mIrO napisał(a):

Zastosuj np. AT91SAM7S256 albo AT91RM9200 - dla tych procesorów Atmel daje kod źródłowy przykładowego sterownika klasy CDC (od strony uC). Do tego na pececie jest wykorzystywany standardowy sterownik usbser.sys wraz z przykładowym plikiem .inf i już widzimy nasz procesor jako kolejny wirtualny port COM albo modem (spotkałem się z dwoma rozwiązaniami - różne są tylko pliki .inf dla Windows). Z współpracą tego uC przez USB z Linuxem też nie ma problemów - port widać jako /dev/ttyUSB0 i można z nim zagadać dowolną aplikacją, np. minicom'em.

Reply to
Adam Dybkowski

Nadmienie tylko, ze rodzaj IO konwertera nie determinuje rodzaju sterownika. Np. FT245BM ma 8-bit IO (nie UART), a tez moze byc widziany przez PC jako VCOM.

Reply to
arkadiusz.antoniak

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.