POMOCY DVD_SONY-NIE CZYTA POLSKICH PŁYT

POMOCY DVD_SONY-NIE CZYTA POLSKICH PŁYT MAM DVD SONY KTÓRE NIE CZYTA POLSKICH PŁYT NAJPRAWDOPODOBNIEJ JEST ZE STANÓW (120 V) WIDZIAŁEM KIEDYŚ PŁYTY KTÓRE USUWAJĄ TEN PROBLEM

Reply to
marcin
Loading thread data ...

Słyszymy, słyszymy - nie krzycz.....

Nie trzeba żadnej płytki. Region i tryb pracy (NTSC/PAL) jest ustalany przez wartość trzech rezystorów. Wystarczy je wylutować, podpiąć w ich miejsce kabelki a dalej do przełącznika który ustawia odpowiedni opornik (czytaj: region). Koszt materiałów: 2-3zł Poszukaj opisów w necie. Niestety, są to strony po japońsku (oni z kolei chcą się przełączyć z regionu 2 na 1 :-) Te sprzedawane płytki robią dokładnie to samo, tylko korzystają z elektronicznego "przełącznika"

B.P.

Reply to
BP

Po pierwsze turn off CapsLock :-) Po drugie, żadna płyta nie pomoże na różnicę napięć pomiędzy gniazdkiem i odtwarzaczem. Jeśli jest on tylko na 120V/60Hz to jego podłączenie do polskiej sieci zasilającej spowoduje zniszczenie odtwarzacza.

GM

Reply to
sp9rjt

Thu, 19 Feb 2004 11:17:26 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "marcin" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Zapewne przyczyna jest zakleszczenie sie przycisku shift.

Reply to
BLE_Maciek

Znasz moze taka strone ????? Użytkownik "BP" snipped-for-privacy@poczta.bezspamu.onet.pl> napisał w wiadomości news:c129j6$7cu$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Reply to
marcin

Zapytaj jeszcze raz, tylko wcześniej:

-wytnij cytaty i niepotrzebne śmieci;

-odpisuj pod postem

Utrudniasz życie ludziom, którzy chcą ci pomóc. Postaraj się postępować zgodnie z netykietą.

B.P.

Reply to
BP

OK przepraszam pierwszy raz korzystam z grupy dyskusyjnej nie wiem czy teraz dobrze to zrobiłem Ponawiam jeszcze raz moje pytanie Czy znasz moze taką stronę na której mógłbym znaleźć opis jak przełaczać sie medzy systemami NTSC/PAL

Reply to
marcin

Fri, 20 Feb 2004 08:43:02 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "marcin" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Przede wszystkim zobacz w instrukcji obslugi, a co do usuwania blokady na kody regionow to radze wejsc na

formatting link
i wklepac tam model swojego odtwarzacza plus np "regional" albo "region" albo i bez tego, tylko model.

Reply to
BLE_Maciek

Zerknij tutaj:

formatting link
B.P.

Reply to
BP

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.