Podłączenie głośników na baterie do aku (tolerancja U)

Witam Mam głośniki na baterie sony SRS-A11. Są na 4 paluszki AA - czyli w sumie 6V. Chciałem je jednak podłączyć do akumulatora żelowego 6V w trybie zasilania buforowego (czyli będzie miał zwykle 6,9V). Czy mogę je zatem podłączyć bezpośrednio do akumulatora, czy raczej poprzez stabilizatror low-drop ustawiony na 6,0V? Wiem, że takie urządzenia mają pewną tolerancję – np. używając z nowymi paluszkami (dajmy na to po 1,6V) mamy jakieś 6,4V. Niby niewiele do 6,9V, ale nie chciałbym zepsuć tych głośników... A może lepszym pomysłem będzie podłączenie jakiejś diody o spadku około 0,5V?

Reply to
Hippoo
Loading thread data ...

Hippoo snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Nie kombinować, połączyć bezpośrednio. Gdybyś miał do tych głośniczków zasilacz, to okazałoby się, że choć na nim napisane 6V, to ma w czasie cichego grania z 9V. Tylko uwaga - jeśli będziesz podłączał jakąś wtyczką, to się upewnij, czy w czasie wsuwania nie robi się zwarcie dla akumulatora. Wmak

Reply to
Wmak

Ok. W takim razie tak właśnie zrobię :). Dzięki za odpowiedź.

Podłączone będzie chinchem, więc o zwarciu przy wsuwaniu raczej nie ma co mówić...

Reply to
Hippoo

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.