płytki w postscript - jak?

Próbuję zebrać na jednym wydruku na papierze kredowym projekty 5 płytek tak, by maksymalnie wykorzystać posiadany arkusz laminatu. 4 z nich są wykonane w Traxmakerze z którego za pośrednictwem jakieś drukarki postscriptowej mogę sobie wygenerować PS-a ale piąta to projkt płytki z Elektora - mam go wyłuskanego z PDFa jako CDR-a i EPSa. Problem polega na tym, że tam jest widok ścieżek od strony miedzi a do termotrnsferu potrzebuję widok od strony elementów. Czym można zrobić odbicie lustrzane pliku postscript i połączyć dwa takie pliki w jeden umieszczając przy okazji dowolnie projekty płytek w ramach obszaru zdefiniowanego w post-scripcie? Wiem, że można to zrobić w Corelu czy też Adobe Illustratorze ale czy nie ma czegoś mniejszego, prostszego? Próbowałem GSview ale lipa - nie możliwości zrobienia odbicia a o łączeniu dwóch plików już nie wspominam.

PS. Chwilowo z tymi 5 płytkami poradziłem sobie drukując płytkę z Elektora do PSa i przy okazji zaznaczając opcję odbicia lustrzanego a potem drukowanie na papierze kredowym. Następnie zabawa parametrami Offset X i Offset Y w Traxmakerze by z resztą płytek trafić w odpowiednie miejsce na arkuszu papieru. Takie rozwiązanie jest jednakże mocno prowizoryczne i mnie nie zadowala z wielu powodów :(

Reply to
badworm
Loading thread data ...

takie rzeczy sie robi vi :-) Albo jak kto nie lubi to notepad czy inny edytor tekstowy.

formatting link
a w szczegolnosci
formatting link
Transformations Clipping for Effect Encapsulated PostScript Funky Stuff

J.

Reply to
J.F.

zrasteryzuj ps do bitmapy, i mozesz tym manipulowac dowolnie... np przy pomocy darmowego gimpa - naswietlarki i tak rasteryzuja do bitmapy wektor. ewentualnie mozesz uzyc scribusa lub inkscape'a

Reply to
PAndy

ktos sie chwalil ze napisal skrypt ktory powiela plytki, wlasnie w postscriptcie poszukaj w archiwum, nie wiem czy to nie byl wlasnie Patryk Sielski, w sumie zaraz go zapytam o to:)

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Dnia Sat, 17 Mar 2007 10:10:15 +0100, Greg(G.Kasprowicz) napisał(a):

Pamiętam ale to chyba pod Linuxa było :(

Reply to
badworm

Dnia Fri, 16 Mar 2007 23:01:45 +0100, J.F. napisał(a):

A jakoś takoś graficzne że tak powiem nie da się tego zrobić? Np. ładuję jednego PS-a, wklejam drugiego, ustawiam oba jak chcę na arkuszu, zapisuję lub drukuję :)

Reply to
badworm

badworm napisał(a):

Ja używam Scribus 1.3.2. To jest armata na wróble, ale działa skutecznie. Polecam. Pozdrawiam Rysiek

Reply to
Rysiek Duda

Vi moze byc prosciej :-)

Tak mi sie kojarzy ze byl jakis prosty edytorek grafiki pod linuksa, zapisujacy w postscripcie, moze potrafilby zaimportowac ..

J.

Reply to
J.F.

Dnia Sun, 18 Mar 2007 15:33:44 +0100, J.F. napisał(a):

Znalazł się program do wyciągania danych z karty MMC z loggera to pewnie i będzie coś do PSów. A póki co wyszło, że tak kombinowałem z tymi płytkami, że przekombinowałem - tylko ta z PSa wyszła ok, pozostałe w odbiciu lustrzanym(musiałem przez przypadek puścić drukowanie z Traxmakera z zaptaszkowaną opcją mirror) :(

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.