płytka testowa do atmega

witam

Chcę w celach edukacyjnych wykonać płytkę testową pod procesor atmega. Chodzi mi o coś takiego co można spotkać w pracowniach mikroprocesorowych: Procek, LCD, LED, przyciski, piezo i takie tam, żeby nauczyć się obsługi procesora.

W necie znalazłem jedynie to:

formatting link
, ale szukam czegoś z większymi możliwościami. Podkreślam, że nie chcę kupować gotowej płytki, tylko samemu wykonać wszystko od podstaw. Potrzebuje tylko schematu ideowego. Czy ktoś wie, gdzie taki schemat można znaleźć. Trochę szukałem w necie, ale nie za bardzo mi wyszło.

pozdrawiam

Reply to
Sirtap
Loading thread data ...

Witam AVT 992 to już chyba(tylko moja opinia) przeżytek. Schematy ideowe są np. na stronach

formatting link
lub
formatting link
możesz spojrzeć jak tam wykonane są płytki ewaluacyjne.

Ucząc się na własnych błędach polecam ci ewalkę bez tych kabelków połączeniowych - zbuduj sobie coś z Dip Switchami jest o wiele przyjemniej i pewniej. A tak pozatym umieszczanie wszystkiego na jednej płytce pozbawia ją zupełnie możliwości umieszczenia w jakimś kąkretnym urządzeniu. Czy nie łątwiej zaprojektować sobie plytkę modułową - dopinasz potrzebne ci minimoduły do dużej (czytaj wymiarami możliwie małej)płytki. Ja projektuje powoli mini moduły USB,Ethernet,RS232,RTC+Temp itd.itd. Sam procek również można dać na module co np. pozwoli stosować układy o większej ilości wyprowadzeń bez zmian całej konstrukcji. pozdr

Reply to
Filip Gdynia

thx

thx

Nie planuje.

Chyba masz rację. Stosowanie takich modułów ma większy sens. Dzięki za podpowiedź.

pozdrawiam

Reply to
Sirtap

Sirtap napisał(a):

Obejrzyj to:

formatting link
Jeśli będzie Ci odpowiadać to udostępnię schematm listę elementów i projekt PCB. Zestaw modułów podłączanych do złącza rozszerzeń właśnie kończę projektować.

Reply to
badworm

Użytkownik "Sirtap" <sirtap snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:e4l64d$pd1$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Chcesz się nauczyć obsługi procesora...hm...i warto Ci się bawić w projektowanie płytki, wytrawianie itp...nie szkoda czasu, który możesz poświecić na zajmowanie się samym procesorem? Ja kupiłem książkę Programowanie mikrokontrolerów ATmega AVR w praktyce, tam są przykłady na konkretnym zestawie pod ATmega16/32, kupiłem gotową płytkę, polutowałem ( zajęło mi to raptem godzinę) wyszło może ok 100 zł...i już można działać.

formatting link
tutaj kosztuje drożej cała..ale sama płytka 49 zł
formatting link
no i nie musisz wszystkiego od razu wlutować..tylko w czasie nauki dobudowujesz sobie środowisko..np. o LCD, LED, A/C, RS232 itp.

pozdrawiam

Wiesiek

PS. Właśnie sprzedaje te książkę i inne ( programowanie w BASCOM)

formatting link

Reply to
RW

Wszystko wygląda ciekawie. Chętnie bym się zapoznał z dokumentacją :D

Reply to
Sirtap

Samo wykonanie płytki także posiada walory edukacyjne. I o to mi chodzi.

Reply to
Sirtap

Użytkownik "Sirtap" <sirtap snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:e4n7vg$grk$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Ale wiesz, ta płytka od nich za 49 zł jest naprawde świetnie zrobiona...opisy, metalizacja itd...Prawdę muwiac w elektronice najbardziej nie lubie robic płytek, teraz to już najwyżej robie projekt i wysyłam do innych..własnie dostałem płytki od jednego człowieka....i to jest to o co mi chodzi, nie musze robic pajaka, montuje sobie i działa...:)

pozdrawiam

Wiesiek

Reply to
RW

Ale ja się dopiero uczę i robienie płytek mi się jeszcze nie znudziło :P Co tu dużo tłumaczyć - muszę nabrać wprawy i już.

Reply to
Sirtap

O wiele lepiej zrobić płytk samemu. Sam niedawno zacząłem a dzięki robieniu PCB projektowanie w Eaglu idzie mi teraz sporo lepiej. pozdr

Reply to
Filip Gdynia

Użytkownik "Filip Gdynia" <filip snipped-for-privacy@world.pl napisał w wiadomości news:1b79e$446f32b1$540aef1b$ snipped-for-privacy@news.chello.pl...

A moim zdaniem, robienie płytek nie rozwija;)) Chociaż zrobiłem masę płytek i to w czasach gdy wyklejałem płytki dwustronne taką specjalną kalkomanią co od razu można było trawić.( hi hi czasy mikroprocesora Z80, zostawiłem sobie kilka na pamiątkę...że mi się chciało,,zamiast chodzić na dziewczyny;))) A teraz naprawdę jest fajnie, można bawić się w projektowanie np. Eagle a potem e-mailem wysłać do ludzi i za parę dni mamy gotowe...i lutować...przecież nie jesteśmy chemikami;))....Powiem więcej....chętnie bym został przy projekcie układu, płytki ale samo wykonanie i lutowanie bym komuś zlecił, tak aby wróciło zmontowane....a ja bym sobie testował, próbował zmieniać oprogramowanie itp...:))

Wiesiek

Reply to
RW

Sirtap napisał(a):

Proszę bardzo:

formatting link
Na płytce dodatkowo znajduje się nieujęta na schemacie przetwornica służąca do zasilania folii elektroluminescencyjnej oparta o układ HV823.

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.