Plizz pomóżcie bo od..PIC..uję !!!

Witam !!!

Były 2 rock`n`ridey ( co to jest odsylam na

formatting link
mowiac prosto to symulator podpinany pod RS232(fotel) i MIDI port(kierownica, joy), jeden przestał działac po burzy i padło na procek PIC 16C711 jeden byl dobry wiec zrobilem programator i sciagnełem program z niego do kompa jako wzor dla tej drugiej płytki ,poczekałem na zamowionego scalaka wgrałem mu ten program wszystko poszło ok CRC bez problemu itp wsadzilem PICa w podstawke a tu cisza ...no oki powiecie ze moze to nie byl PIC szczelony, ze moze inna czesc ale po włozeniu starego PICa w uszkodzona płytke wszystko grało cacy zawory stukały az miło diagnoza jedna......nowy PIC 16C711 po wgraniu softu nie działa ( dlaczego co zrobilem nie tak? czy te PICe maja jakies zabezpieczenia??? w PDFie nic nie pisali na ten temat moze nie doczytałem ....programik zgrał sie na HDD w postaci hex..... i takowy wgrałem na mikrokontroler nie mam juz pomysłow :( predzej bym zgonił na inne podzespoły ale nie na nowy scalak prawda taka że ze starym dobrym PICem Rock`n`Ride działa ze sklonowanym nie ......macie jakies pomysły??????

pozdrawiam Mikołaj(AbatinXS)

Reply to
AbatinXS
Loading thread data ...

Nie doczytałeś. Strona pierwsza, lista zalet: "Programmable code-protection" Potem, paragraf 8.9, tabelka 8-1, i przedostatnia strona datasheet: "Note the following details of the code protection feature on PICmicroR MCUs." Czy w ogóle robi się dziś mikrokontrolery bez zabezpieczenia? Wątpię...

Jeśli masz dwa takie urządzenia to upewnij się, że ta "zepsuta" płytka działa z PICem z dobrego urządzenia. To byłby dowód na to, że PIC na zepsutej płytce poszedł się kochać... Jeśli ta zła płyta nie działa z PICem z dobrego to znaczy, że coś innego niż ten PIC jest tam uwalone albo PIC i jeszcze coś... Jedyna rozsądna metoda dostania takiego układu zaprogramowanego to kontakt z producentem - inne metody są kosmicznie drogie i często klasycznie nielegalne :-)

Reply to
Pszemol

czy jest jakis sposob zeby ominac ten kod? słyszałem ze jest jakis soft ale chyba z drogim programatorem willem :(

masz racje kazdy sie broni i chroni jak sie da........

no i tak napisalem i tak jest

bo poszedł sie kochać.....podlaczylem go pod programator i pokazywał same zera

to chyba drugi sprzet pojdzie na złom bo dostac program do pica to moge zapomiec chyba ze jakis maniak na www costam ru :) ma ten pliczek ale watpie

pozdrawiam i dziekuje za pomoc Mikołaj(AbatinXS)

Reply to
AbatinXS

Nie chodzi o dosłanie programu a o to by za zwrotem uszkodzonego i odpowiednią opłatą producent przesłał ci nowy procesor.

Reply to
Jd.

Użytkownik "AbatinXS" snipped-for-privacy@o2.WYTNIJTO.pl> napisał w wiadomości news:bpu25i$8k$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

ciah

ciah

hehe drogim programatorem willem :-))))))))))

pozdrawiam Mariusz K.

Reply to
Mariusz K.

w porownaniu do mojego programatora ( 9 zl) to willem jest drogi chyba ze masz kase to mozesz sobie taki zafundowac pod jednego PICa bo kombajn mi nie jest potrzebny na jednego scalaka.........na kieszonkowca grupa antyterrorystyczna nie jest potrzebna :)

Mikołaj

Reply to
AbatinXS

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.