pilot do bramy (2023 Update)

no i zrobil sie historii ciag dalszy.

Jest sobie szlaban, z pilotami. kupilem sobie pilota samouczącego sie, i pieknie sie nauczyl.

Dzialal jakis tydzien, po czym przestal otwierac.

Jak myslicie - dostawca zrobil jakies dodatkowe zabezpieczenie, czy algorytm uczenia jakos slabo sie nauczyl?

Tak w ogole te popularne systemy (keeloq?) sa przewidziane do takiego nieuprawnionego kopiowania, czy po prostu cos im nie wyszlo w w zabezpieczeniach.

A moze ... ten pilot ma po prostu pamiec kodów, lapie ich powiedzmy

20, zapamietuje i tyle wystarcza, aby klient nie zareklamowal.

Kolejna sprawa - mam wrazenie, ze dzialal pilot oryginalny, i kopia. A przeciez szlaban powinien zobaczyc, ze kod sie powtarza przy takim uzywaniu, i nie otworzyc.

Chyba sie jednak musze rozejrzec za SDR, bo ciekawosc mnie zzera :-)

J.

Reply to
J.F
Loading thread data ...

No mnie też to dziwi. A jaką metodą nauczyłeś ten nowy?

Z tego co kojarzę w keeloq or compatabile może być zaimplementowane kilka przestrzeni kluczy crypto w ramach jednego bazowego algorytmu (nie pamiętam jak się to fachowo nazywa). Każdy dodatkowy kluczyk może działać w tej deydokiwanej przestrzeni. Ale nadal nie rozumiem jak go można "skopiować", to jakieś kpiny z krypto.

Reply to
Marek

Taka jak w instrukcji - nacisnij i trzymaj przycisk, jednoczesnie trzymając przycisk oryginalnego pilota.

Dziala - po kilku chwilach blyska dioda i pilot nauczony.

Nawiasem mowiac - ch*wy. Ma 4 przyciski indywidualnie programowalne. Ale zaprogamowac ponownie jednego przycisku sie nie da - trzeba skasowac caly pilot, i zaprogramowac wszyskie przyciski od nowa. A ja bym chcial miec w nim dwa piloty, albo i trzy ...

No ale ja mam kopie jednego kluczyka.

No wlasnie. Choc przydatna jest procedura na odzyskiwanie synchronizacji, np po wymianie baterii czy jakims błędzie. I np jak pilot wysle poprawnie 5 kolejnych kodów, to go przyjmujemy.

J.

Reply to
J.F

W keeloq jest nawet o wiele więcej, z kilkadziesiąt.

Reply to
Marek

polecam inne rozwiązanie, (które stosuję do momentu w którym zawsze mam telefon ze sobą). Jedyny cenny oryginalny niekopiowalny pilot zostaje w pobliżu bramy, a użytkownik naciska przycisk otwierania zdalnie serwem albo przekaźnikiem. zdalnie jak? innym pilotem za 20zł jeśli to brama, domofon o niskim stopniu zabezpieczenia, albo puszczając dzwonek na konkretny numer telefonu podłączonego do serwa. W tym momencie masz nieograniczoną ilość "pilotów" w telefonie

ToMasz

Reply to
ToMasz

Dobry pomysl, ale tu jest dosc daleko do bramy.

J.

Reply to
J.F

To dorób antenę do pilota :) np mała yagi położona na górze szafy i wycelowana w bramę.

Reply to
Janusz

No, jest to pomysl, ale musialbym za okno wystawic ... tez mozna :-)

J.

Reply to
J.F

W dniu 2022-12-31 o 19:48, ToMasz pisze:

A co na to naganiacze telefoniczni dzwoniący z reklamami?

Reply to
t-1

To nie problem, bo ograniczasz dla konkretnych numerów. To się sprawdza w przypadku bramy czy szlabanu dla pracowników - kończą się problemy typu: zapomniałem, zgubiłem, nie działa, to nie ja otwarłem przypadkiem, zwolniony pracownik nie oddał pilota itp. - jakoś telefonu każdy sobie potrafi przypilnować. Jednak jak ktoś ceni sobie wygodę - nie ma to jak pilot wbudowany w samochodzie, ostatecznie zwykły pilot. Zanim wyciągniesz, odblokujesz telefon i wykonasz połączenie to mija wieczność.

Reply to
Mirek

W dniu 2023-01-01 o 12:14, J.F pisze:

Za oknem lepsza propagacja bo ściana nie tłumi, to i mniejsza antena wystarczy.

Reply to
Janusz

Telefon ma tez inne zalety, ale przeciez piloty mozna tak samo rejestrowac/wyrzucac z systemu, oczywiscie odpowiednio drogiego.

Dokladnie - telefon swoje zalety ma, ale jako dodatkowy. Tylko, ze mnie groza teraz 3 piloty ...

J.

Reply to
J.F

20 lat temu robiłem taki patent z przedłużeniem pilota do bramy i Nokią 3110. Nokia na złączu na którymś pinie wyprowadzała stan wysoki gdy się do niej dzwoniło. To było wykorzystane by uruchamić przekaźnik mostkujący przycisk na pilocie. Przedłużeniem anteny pilota było 1m kawałek drutu przylutowany do feedra anteny PCB. Działało na odległość ok 50m.
Reply to
Marek

Co za problem ze brama raz na miesiąc w nieprzewidywalnym przez nikogo momencie otworzy się spontanicznie i po 30s zamknie?

Reply to
Marek

No to tym bardziej bym się zastanowił nad zdalnym pilotem, jeśli już nie komórką sterowany to kupną centralką na zwykłe piloty w odpowiedniej ilości.

Reply to
Janusz

Tylko mi wlasnie uswiadomiles, ze problem zasiegu jest wtedy w obie strony. Ale antena i nadaje i odbiera :-)

J.

Reply to
J.F

Czyli musi być pasywna, bo to będzie najprostsze do ogarnięcia.

Reply to
Janusz

Mirek napisał(a) :

Też zostawiony w samochodzie. I rano spiesząc się, chcesz wyjechać za szlaban, a tu zonk - bateria na mrozie przestała działać :-)

Reply to
Zbynek Ltd.

niedziela, 1 stycznia 2023 o 15:32:46 UTC+1 Zbynek Ltd. napisał(a):

Jak jest na stałe w samochodzie to nie ma problemu z zasilaniem go z samochodu z zwłaszcza że nie twierdzę że niema ale do tej pory nie widziałem pilota do bramy zasilanego z innej niż 12V baterii.

Reply to
Zenek Kapelinder

Dnia Sun, 01 Jan 2023 13:18:58 +0100, Marek napisał(a):

Czyli co chwilę ktoś Ci bramę otwierał? ;)

Reply to
Adam

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.