pilot uczacy sie

Takiego pilota sobie kupilem - albo bardzo podobnego.

formatting link
Ma 4 programowalne przyciski, do obslugi telewizora. Nic nowego ... ale nie widze odbiornika IR do uczenia.

Obudowa, dziura na diode nadawcza i tyle.

Jak myslicie - nie zauwazylem okienka, obudowa troche przepuszcza, czy uzyli LED nadawczej jako odbiorczej ? Chyba by sie dalo ? A moze ktos robi takie combo - nadawcza i odbiorcza.

Rozebranie pilota ... nie, az tak mnie nie ciekawi :-)

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

to jest niepojęte, oni/e sprzedają te piloty bez totalnie żadnej dokumentacji...

Reply to
invalid unparseable

Kazda nadawcza moze pracowac jako odbiorcza tylko czulosc ma marna. Jak by nie patrzec to dioda polprzewodnikowa a polprzewodniki tak maja ze reaguja na dlugosc fali od podczerwieni do ultrafioletu. Rozbierz, moze w srodku obok diody nadawczej jest rasowa odbiorcza.

Reply to
Zenek Kapelinder

niedawno widziałem pilota, który cały był zrobiony z tworzywa przepuszczającego IR. I tylko z przodu ścianka była cieniutka i widać było, ze przepuszcza światło. A poza tym, była na tyle gruba że wyglądała na zwykły czarny plastyk.

Reply to
sundayman

A skąd wiesz, że to uczący się a nie z preselekcja znanych kodów producentów?

Reply to
Marek

No jeśli taki jak w linku, to jednak "uczacy sie". Kolega wątkotfurca próbował go czegoś nauczy? to by w połaczeniu z klasycznym teardown wniosło kaganek żwiatła w ciemne lochy newsów/

Włodek

Reply to
invalid unparseable

Dnia Sat, 05 Aug 2017 14:21:42 +0200, Marek napisał(a):

Widzisz opis - przylozyc drugi pilot, nacisnac przycisk.

I tak faktycznie dziala :-)

J.

PS. zeby sie ktos nie napalil - pilot jest do dekodera, klawisze ustawione na stale, ale 4 mozna zaprogramowac - do obslugi TV

J.

Reply to
J.F.

Obstawiam, że nadawcza jako odbiorcza :) albo odbiorcza jest za nadawczą, ale nadawcza dobrze sobie radzi jako odbiorcza.

Dałoby się, testowałem kiedyś.

W sumie nawet teraz mogę przetestować. Prosz (działka 200mV):

formatting link

Reply to
Adam Wysocki

W dniu 2017-08-04 o 17:05, J.F. pisze:

Oczywiście, że się da. Przykład: smartfon LG G4.

Dodatkowo, czuły fototranzystor oświetlony mocnym światłem (nieduża odległość od diody nadawczej; typowy schemat postępowania podczas nauki pilota) bardzo długo wychodzi ze stanu nasycenia i mogą być kłopoty z poprawną pracą. Odbiornik o osłabionej czułości może być więc zaletą. Widziałem rozwiązania, gdzie fototranzystor pracował inwersyjnie właśnie po to by radzić sobie ze zbyt mocnym sygnałem.

pzdr mk

Reply to
mk

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.