piętrowym domku.

W dniu 26.12.2020 o 17:57, Michal Jankowski pisze: [...]

Mesh jest fajny ale trzeba uważać w konfiguracji z poziomem sygnału. Jest tam opcja, że jesli sygnał jest słaby (ale nie za słaby) to ma wyłączyć klienta i wtedy zaczynają się "schody" jak się pogrzebie bo niby jesteś odłączony ale nie jesteś :) Dobra jest za to funkcja z utrzymaniem tego samego adresu IP przy przełączaniu. Można też rozważać łączenie routerów w funkcji WDS co w przypadku posiadania nawet starych routerów jest wykonalne. Jednak uważam, że kabel to kabel :)

Reply to
LordBluzg®
Loading thread data ...

Tfu, zaraza. Sorry.

Reply to
heby

in <news:5fe75f54$0$529$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl>

user LordBluzg® pisze tak:

potwierdzam, Siara

+++ zachod zazdrości Polsce godności życia +++ jebłem
Reply to
PiteR

W dniu 2020-12-26 o 14:11, Jacek Maciejewski pisze:

Drogi Jacku. Kabelki ciągnij choćby z parteru na piętro. Alternatywnie masz kilka wyjść:

1.PLC czyli sieć przez gniazdko z prądem (transfery od kilkudziesięciu Mbps do Gbps). Musisz mieć to na jednej fazie i dodatkowo im dłuższy kabel w ścianie tym prędkość mniejsza. Sporo z nich jest zintegrowanych z AP (punkkt dostępowy rozsiewający wifi - niczym rolnik wiosną;)) 2.Urządzenia UnifiAP - producent Ubiquiti. Możesz z tego zrobić przezroczystą jedną sieć, gdzie urządzenia się automatycznie będą przepinać. Drogawo (pincet za urządzenie jako rząd wielkości) i najlepiej jakby miało kabelek (bez kabelka też zagada ale będzie mniejsza prędkość i wydajność, choć do whatsapa wystarczy) 3.Repeater do tego routera co już masz. Powinno działać, powinno mieć jedną nazwę ale doświadczenie pokazuje kapryśność tegoż.

Nie chcesz rzucać mięsem co 3 dni to ciągaj druty po domu:) choćby w strategiczne miejsce (tylko z parteru na piętro). Jak dom nie twój to ciągnij na chama po podłodze luzem ;)

Reply to
sirapacz

W sobotę, 26.12.2020 o 20:57, PiteR napisał:

Kurwa, nie wyrażaj się. Nie po polsku.

Reply to
collie

To nie będzie przezroczyście działać (przy w/w przykładowym aktywnym połączeniu Skype) nawet na tym samym ssid i takich samych hasłach, do tego jest potrzebny kontroler AP i roamingu. Ja używam tplinkowych ap225 i kontroler oc200. Działa dokładnie tak jak oczekujesz, jest kilka AP, jedno ssid (lub drugie dla gości z izolowaną podsiecią) przełączanie między AP jest niezauważalne dla aktywnych sesji tcp/ip, otwartych połączeń, usług głosowych itp. Można to zrobić bez kabli eth pomiędzy AP wtedy to się nazywa mesh, ale nie testowałem tego.

Reply to
Marek

A jak już nastawiasz tych wszystkich Wi-Fi repeaterów to się okaże, że brakuje pasma na dane, które chcesz przesyłać bo same repeatery zajmują wszystkie kanały (trzy nienakładające się kanały w paśmie 2.4GHz). Więcej niby w paśmie 5GHz, ale czytać trzeba BARDZO uważnie specyfikacje sprzętu bo możesz mieć wielki napis 5GHz a w środku jeden czy dwa kanały z całego pasma.

Reply to
Andrzej W.

zupełnie nie

Reply to
m4rkiz

W dniu 26-12-2020 o 14:11, Jacek Maciejewski pisze:

Rozwiązanie najlepsze: rozprowadzić kable. Na każdej kondygnacji co najmniej jeden AP. Zrobiłem w domu znajomego taką instalację na sprzęcie Ubiquiti. Parter i dwa piętra, po około 120 m2 każda kondygnacja. Kiedyś musiał chodzić i szukać zasięgu Wi-Fi, teraz ma połączenie w każdym kącie domu. Zalety: jeden SSID, sprawne przełączanie klientów pomiędzy AP (klient musi to wspierać), automatyczne dobieranie wolnych kanałów pomiędzy AP. Wady: najdroższe.

Rozwiązanie najtańsze: zwykłe repeatery. Tu trzeba uważać jak jest ich więcej niż jeden, bo potrafią się zapętlić między sobą.

Rozwiązania pośrednie tanie: PLC czyli Ethernet po sieci zasilającej. Działa bardzo wolno, jeśli gniazdka są na różnych fazach. Trzeba kombinować z filtrami montowanymi w rozdzielnicy elektrycznej. Bardzo wrażliwe na zakłócenia od zasilaczy z przetwornicami.

Rozwiązanie pośrednie drogie: prawdziwy Mesh. Czyli oddzielny kanał na

5GHz tylko do łączności pomiędzy AP, a każdy AP rozgłasza lokalnie na swoich kanałach 2,4GHz i 5GHz.

yabba

Reply to
yabba

W dniu 27.12.2020 o 01:38, Andrzej W. pisze:

5GHz będzie mocniej tłumione przez strop.
Reply to
Mario

W dniu 26.12.2020 o 16:17, collie pisze:

Staro cerkiewno słowiańskie to "Złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi".

Reply to
Mario

OpenWRT przez lata nie dorobił się jeszcze spięcia w jeden bridge sieci wifi i eth. Trzeba łatać przy pomocy relayd. Zawsze może się okazać że tego modułu nie ma na akurat twoje urządzenie i na w miarę współczesną wersję openwrt.

Reply to
Mario

Zupełnie tak napisali na opakowaniu.

Reply to
heby

Interesujące. Użytkuje go tak spiętego od 10 lat w coraz to nowszych wersjach. Zaryzykuje, bom ryzykant, że to ustawienie domyslne po wgraniu systemu.

Wyjaśnie tylko co rozumiem przez bridge: urządzenie wifi i eth widzą swoje adresy sprzętowe i komunikują się po protokole arp, dokładnie tak samo jak w ethernecie.

Rozwiń wobec tego, co masz na mysli pisząc "nie dorobił się bridge", bo w/g mnie dorobił się i jest tam od dziesieciolecia.

Reply to
heby

nie wykluczam, ale można wybrać _plus, wifi roaming lub ustawienie dowolnej nazwy sieci

Reply to
m4rkiz

W dniu 26.12.2020 o 16:17, collie pisze:

Trollie, to przysłowie brzmi (notuj): Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

Reply to
Kaczin

Na AP owszem działa, ale jak skonfigurujesz na wifi client mode to niestety nie działa - chyba że na Broadcom.

formatting link
formatting link
"In the default configuration, OpenWrt bridges the wireless network to the LAN of the device. Most wireless drivers do not support bridging in client mode (see Bridged Client Mode Issues), therfore the traffic between LAN and the wireless client must be routed. The relayd package helps to implement a bridge-like behaviour with DHCP and Broadcast relaying comparable to the proprietary Broadcom WET mode."

Reply to
Mario

W niedzielę, 27.12.2020 o 23:29, Kaczin napisał:

Baran żeś wełniany, skaczisynu*. Podmiot liryczny przywołuje przysłowie staro-cerkiewno-słowiańskie, a nie wolskie.

  • łagodniejsza wersja skurwysyna
Reply to
collie

O tym mowa w wątku.

Reply to
heby

A potem się okaże, że jednak jakieś jedno urządzenie na piętrze trzeba połączyć kabelkiem z górnym routerem. I będzie problem, bo urządzenie z openwrt nie realizuje funkcjonalności dostępnej w jakimś zwykłym domowym tplinku.

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.