PCB - prototypy

W dniu 2014-02-14 19:41, AlexY pisze:

Np LaserJet II :)

--
pozdrawiam 
MD
Reply to
Mario
Loading thread data ...

Użytkownik "AlexY" snipped-for-privacy@irc.pl napisał w wiadomości news:ldlo1r$s4m$ snipped-for-privacy@speranza.aioe.org...

Zaproponowałem, żeby zamiast pluć plujką na pokrytą światłoczułą emulsją płytkę (aby ją potem naświetlać) od razu ją naświetlać - czyli podmienić jakoś głowicę plującą na naświetlającą. Jak pojawiły się hasła o świeceniu pod kątem to zacząłem podejrzewać, że może plujki plują na prawo i lewo tylko ja o tym nie wiem :). P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W dniu 2014-02-14 11:57, sundayman pisze:

No ale po co klisza, po co jej drukowanie, skoro można naświetlać wprost laminat z naniesionym lakierem?

Btw to wszystko fajne, ale od pewnego poziomu komplikacji - nie wyobrażam sobie pcb bez metalizowanych otworów, co powoduje bezsensowność dalszej walki z problemami, których nie znają "zwykłe płytkarnie", gdzie za odpowiednią kasę zrobią ci pcb na zaraz.

Reply to
BartekK

Tylko że "zwykłe płytkarnie" często mają ceny zaporowe dla nastoletnich początkujących hobbystów którzy pewnie płytkę musieliby zamówić w płytkarni 3-4 razy zanim będzie działać.

Zrobienie jednego egzemplarza w płytkarni wychodzi bardzo drogo i stąd to parcie na domowe techniki.

Reply to
Pszemol

Użytkownik Pszemol napisał: [..]

Hobbystycznie prototyp robię na kartonie tudzież w pająku, jak działa i muszę to przenoszę na płytkę.

Reply to
AlexY

Dnia Sat, 15 Feb 2014 13:00:53 -0600, Pszemol napisał(a):

Nastoletnim hobbystom powinny wystarczyć płytki robione termotransferem czy fotochemią. Na naukę i doskonalenie tych technik z pewnością trzeba będzie poświęcić mniej czasu niż na budowę jakieś dziwnej maszyny. Tym bardziej, że znając życie od razu znaleźliby się chętni do jej budowy a nie mający pojęcia o podstawowych rzeczach i zadający pytania na poziomie elementarza.

Reply to
badworm

Dnia Thu, 13 Feb 2014 19:26:29 -0800 (PST), snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):

Moment, co jak co ale termotransfer można IMHO opanować bardzo szybko i osiągać bardzo powtarzalne wyniki. I nie trzeba nawet stosować laminatora.

Reply to
badworm

użytkownik BartekK napisał:

Chyba dobrze pamietam, ze na swojej stronie miales taki obrazek, co klient zamowil, co projektant zrozumial, co wyszlo, to byl obrazek z hustawka. Bylo tam tez napisane ze klient jednoczesnie moze wybrac 2 rzeczy z: tanio, szybko, dobrze.

Reply to
szklanynocnik

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.