Gdzie prototypy (PCB)?

Hej,

Potrzebuję jednej sztuki pcb, nie będę zamawiał więcej. Gdzie teraz opłaca się to zrobić? Płytka dwustronna, drobne ścieżki, dużo przelotek, chcę też metalizację i soldermaskę. Projekt w starym dobrym autotraxie. Nie zależy mi na czasie, ale na cenie już bardziej.

Ktoś coś?

Reply to
Adam Wysocki
Loading thread data ...

Satland?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 27.07.2014 18:27, RoMan Mandziejewicz pisze:

Ceny ciekawe, ale nie podają ceny sporządzenia dokumentacji. Czyżby była już w kosztach płytki?

Reply to
Mario

W dniu 27.07.2014 19:14, Mario pisze:

No tak: "Nie pobieramy dodatkowych opłat za przygotowanie produkcji." Napisz jaka jakość. Np pod LQFP czy QFN.

Reply to
Mario

Jakiej dokumentacji? Wysyłasz gerbery i plik wierceń, wybierasz opcje, oni przysyłają fakturę, płacisz i czekasz na płytki.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
[...]

Bez przesady - ja się zasilaniem bawię i poniżej SO8 oraz SOT23 nie schodzę.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 27.07.2014 21:33, RoMan Mandziejewicz pisze:

Z reguły płytkarnie sobie liczą za przetworzenie plików (zmultiplikowanie, dodanie punktów bazowych, wykonanie klisz). No ale już się wyjaśniło, że nie pobierają. Parametry graniczne dla mozaiki wydają się w porządku. Pewnie zamówię coś u nich próbnie. Thx.

Reply to
Mario

W dniu 2014-07-27 19:23, Mario pisze:

wystarczająca - problemów nie ma.

Reply to
Michał Baszyński

i słusznie. Robią przyzwoicie. Jak mam niewielką ilość, jakieś tam parę sztuk PCB, zawsze robię u nich. Zaletą jest też czasem to, że można zrobić na laminacie innym niż "typowy", czyli np. 0.5mm - mnie to akurat czasem potrzebne.

Płytka wtedy przychodzi porządnie zapakowana, na jakiejś dykcie, żeby się nie pogięła :)

Tak że - też ich polecam.

Reply to
sundayman

No to będzie satland, dzięki za odpowiedzi :)

Reply to
Gof

5$ za cal kwadratowy, 2 warstwy, w tej cenie 3 sztuki płytek -
formatting link
Drogo? Robił ktoś tam?
Reply to
a...mx

A przesyłka do Polski 50$? Przynajmniej. Plus cło.

Waldek

Reply to
waldemar

W dniu 01.08.2014 20:16, waldemar pisze:

"shipped for free to anywhere in the world" :)

Reply to
butek

Sun, 27 Jul 2014 16:00:13 +0000 (UTC) snipped-for-privacy@somewhere.invalid (Adam Wysocki) napisał:

Faldruk w Falenicy. Tanio będzie jeżeli sam przygotujesz klisze i wyświetlisz w naświetlarni poligraficznej.

formatting link
Tylko zrób to dobrze, bo jeszcze się wku... i przestaną robić z klisz klienta (tak jak Elpin), a szkoda by było, bo to jedyna możliwość żeby mieć płytki w rozsądnej cenie.

Bez przygotowania produkcji (czyli gdy dostaczasz im swoje klisze), kosztuje to ok. 30zł+VAT za dm^2, minimalka to 1,5dm^2. Im większe zamówienie tego samego projektu tym niższa cena za dm^2.

Idę teraz spać i nie chce mi się już klepać w klawisze, ale jakby co to mogę coś doradzić, zweryfikować PDFy przed wysłaniem do naświetlarni itp. Pisz na maila jakby co. Robiłem u nich płytki w ten sposób klika razy, zawsze z dobrym wynikiem. Przede wszystkim musisz zawsze zwracać uwagę z której strony kliszy jest emulsja, bo inaczej przy kopiowaniu stykowym zrobią się podświetlenia. Faldruk robi soldermaskę metodą foto (nie sitem), a więc klisze dla soldermaski muszą być lewoczytelne od strony emulsji (tak samo jak dla ścieżek). Jedyna rzecz robiona sitem to opisy i kliszę dla sita należy zrobić prawoczytelną (bo przy kopiowaniu jest przykładana od spodu sita). Jeżeli nie zamawiasz w naświetlarni odwracania to strona emulsji jest na wierzchu tak jak patrzysz na PDFa w Acrobacie. Co do wierceń to należy koniecznie posprawdzać i ujednolicić średnice otworów, żeby nie wyszło 25 narzędzi tylko dlatego że jeden footprint ma otwory 30mils a inny 32mils. Typowo przy prostych projektach wychodzi nie więcej niż 5-6 narzędzi

Jakby coś to pisz.

Reply to
__Maciek

Fri, 08 Aug 2014 23:39:56 +0200 __Maciek snipped-for-privacy@cyberspace.org napisał:

Jeszcze jedna sprawa - oprócz pliku .drl, należy dostarczyć też plik .set, czyli opis które narzędzie jest jakiej średnicy. Wiertło wiercące te trzy otwory do pasowania warstw musi być jako pierwsze, czyli T01 lub T1 (dlatego daje mu się w programie najmniejszą średnicę (np 1mil), żeby się wysortowało na początek, w rzeczywistości ma ono średnicę 2mm i należy to później ręcznie poprawić w .set).

Reply to
__Maciek

tylko pewnie najtańszą opcją, i będzie wysyłka trwała 3 tygodnie. W sumie poczekasz 5 tygodni... Jak się zamawia partię do produkcji parę setek szt. to można poczekać, ale tak dla siebie, to bym mnie szlag trafił zapewne...

Reply to
sundayman

W dniu 2014-08-09 00:04, sundayman pisze:

zamawiam PCBy w Chinach, free shipping. 2-3 dni zajmuje zgrupowanie przesyłek, podróż z Guangzhou do Warszawy trwa 3-4 dni. W Wawie jak nie zakwalifikuje sie do cła, to wychodzi tego samego dnia wieczorem albo nastepnego rano. We Wrocławiu jest dnia następnego. na moje biurko trafiają więc w 90% przypadków 7-8 dni od wysłania. pozostałe 10% to gdy zamiast do Wro, trafią do Zabrza, do oddziału celnego. Wtedy trzeba liczyć +3 dni.

a.

Reply to
Artur Miller

Jakie koszty cła?

Reply to
Marek

Przenieśli się z Falenicy pod Wawę (Emów).

Reply to
Zbych

No fajnie tylko gdzie konkretnie?

Reply to
a...mx

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.