namagnesowac magnes

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Tak po prawdzie to te obrazki były przeważnie z mózgu, nie z jąder. A gdyby o co innego chodziło -- to dla mnie wszystko tam było nowością, takich szczegółów nie zapamiętałem.

Moja jeszcze mniejsza. Zatem wybiorę się za jakiś czas znowu na towarzyskie pogaduchy, by się w temacie podciągnąć. Zwłaszcza, że znajomy w tak zwanym międzyczasie poleciał na drugi koniec świata pooglądać aparaturę najnowszej generacji i porównywać jej obrazowanie z obrazem klinicznym. Ten koniec, to akurat Szanghaj -- co będzie ciekawą inforamcja dla tych, co mają ugruntowane zdanie na tema tego, kto robi tandetę, a kto jest mastahaka.

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

rezystancji

Niekoniecznie. Część pójdzie jako pole. Może rozwalić elektronikę w pobliżu.

Reply to
slawek

W dniu 2017-08-03 o 11:13, Robert Wańkowski pisze:

Inne rozwiązanie: Magnetyczne enkodery liniowe wykorzystują elastyczny pasek magnetyczny z warstwą kleju -- można go owinąć i przykleić na brzegu wałka. Typowy odstęp między biegunami to 1 mm lub 5 mm. Dostępne np. u Baluffa.

Można też i od razu kupić gotową tarczkę magnetyczną i nie bawić się w owijanie.

W wersji "nie dziaduj, zwiąż sznurkiem": można wziąć pasek magnetyczny ze starej lodówki, ale tam odstęp między biegunami będzie pewnie troszkę większy.

pzdr mk

Reply to
mk

W dniu piątek, 4 sierpnia 2017 18:24:20 UTC+2 użytkownik Uzytkownik napisał:

Nie da się ukryć, że kupa luda tak właśnie robi ;)

L.

Reply to
Lisciasty

W dniu 04.08.2017 o 19:46, sundayman pisze:

Do tego nie potrzeba takiej wiedzy, wystarczy, ze ktoś odkrył wyciągając kawał żelastwa z popiołu.

Reply to
Cezary Grądys

Tam był chyba czujnik pojemnościowy?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Pan RoMan Mandziejewicz napisał:

No raczej jednak indukcyjny. To koncepcja przedwojenna, realizowana dostępnymi środkami, a sygnał zdjęty z cewki może mieć o wiele większy poziom niż z czujnika pojemościowego. Podobnie rzecz się ma z gitarą elektryczną -- też cewka. Ale gdyby ten wynalazek poczekał do czasów późniejszych, to być może byśmy mieli gitary pojemnościowe.

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" snipped-for-privacy@pik-net.pl.invalid> napisał w wiadomości news:4204331582$ snipped-for-privacy@squadack.com...

To zależy, w oryginalnych OH masz cewkę i tzw. koło tonacyjne, a dźwięk powstaje... O, tu opisano: (Wiki)

formatting link
Animals używają ich w wersji z generatorem tranzystorowym, w miejsce kół, instrument słychać np. w utworze Dom Wschodzącego Słońca. Można oczywiście, zrobić to pojemnościowo, można optycznie, itd., proces pozyskiwania dźwięku nie jest związany nierozerwalnie z jego przetwarzaniem. BTW. Utwór, gdzie OH wspaniale akompaniują pewnemu nieżyjącemu już artyście, warto poświęcić te 7 minut i 20 sekund na obejrzenie...
formatting link
35-sekundowa solówka w 3:05 wbija mnie w krzesło. Warto też posłuchać wersji również już nieżyjącego Macieja Zembatego...
formatting link
trwa 4:43. Dziś razem śpiewają to Panu, tam w górze...

Reply to
HF5BS

HF5BS pisze:

[Gitarą]

Czasy Technologii mają to do siebie, że próbuja mistrzowsko rozwiązać problemy, które same sobie stwarzają. Wierzę, że jakiś DSP (albo ASP) mógłby zdjąć dźwięk z elektrody przymocowanej tuż obok struny. Ale na szczęście te rzeczy po swojemu rozwiązali juz Inni Ludzie. I chwała im za to.

Reply to
invalid unparseable

HF5BS pisze:

To nie Kabaret Olgi Lipińskiej, to niejaki Maliniak.

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2017-09-04 o 00:08, HF5BS pisze:

No, jeżeli chcesz kogoś potrafiącego coś z tym instrumentem zrobić i nie przeraża jazz to posłuchaj:

formatting link
na youtube mało jest tego i raczej te mniej ciekawe - pilnują dobrze. Dopiero na spotify można posłuchać. Frogs In Space i Pednel Der Zeit cały czas mnie "męczą", ale nie ze względów technicznych. Na youtube za to można zobaczyć jak gra proste kawałki, np tu:
formatting link
Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

W dniu 2017-08-07 o 08:35, tck pisze:

Skuszony atrakcyjną ceną kupiłem samoprzylepny pasek magnetyczny w Castoramie. Niestety okazało się, że ma bieguny wzdłuż długości (niczym żółto-zielona taśma izolacyjna PE).

pzdr mk

Reply to
mk

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.