MSP430 + LCD

Witam Mam pytanie zwiazane z wyswietlaczem LCD. Czy mozliwy jest zakup, gdzies w Polsce wyswietlacza bez sterownika, ktore moze byc sterowany poprzez sterownik zawarty np. w MSP430F4xx, np. takiego jaki jest uzywany w zestawach firmy Olimex

formatting link
Pozdrowienia BlackBIT

Reply to
blackbit
Loading thread data ...

takiego alfanumerycznego nie widziałem luzem nigdzie, ale tai 3,5 cyfry (STK1) to bez problemu...

Reply to
Marek Lewandowski

aha - jeszcze jedno: wyświetlacz od Nokii 3310 ma kontroler na szkle, chodzi po SPI, graficzny jest, woła o 300uA dla siebie - może to alternatywa?

Reply to
Marek Lewandowski

A zadzwon do contransu - moze cos maja ..

J.

Reply to
J.F.

Temat LCD z Nokii jest mi znany. Chcialbym jednak przetestowac w praktyce wykorzystanie sterownika zaszytego w MSP, dlatego pytam o jakas alternatywe. Dziekuje za zainteresowanie. Co do LCD od N3310, to czy zna ktos jakas pewna i elegancka metode jego podlaczenia (chodzi o kwestie mechanicznegopodlaczenia do PCB)? Rozwiazanie z dolutowywaniem przewodow nie jest zbyt eleganckie i pewne.

Pozdrowienia BlackBIT

Reply to
blackbit

pola kontaktowe na PCB, ramkę lcd obciąć od góry i dołu, docisnąć od frontu kawałkiem pleksy?

Reply to
Marek Lewandowski

Jest tych telefonow znacznie wiecej..

J.

Reply to
J.F.

ale akurat 3310/3330 mają LCD z normalnymi stykami, a nie taśmą/gumą/telepatią, no i są popularne, więc tanie...

Reply to
Marek Lewandowski

A mają, niewiele ale mają... Choćby taki:

formatting link
Przy okazji tej kwestii zróbmy ankietę.

Aby MSP430 było popularne i użyteczne, potrzebny jest również ładny panel LCD. Rozpatrujemy zaprojektowanie i udostępnienie amatorom LCD podobnego to wyświetlacza SoftBaugh/Olimex. Rozmiar dostosowany do F413 czyli 96 segmentów, MUX4, 3V, z nóżkami, na pokładzie cyferki, kursory, itp. Przewidywany koszt jednostkowy dla serii ok. 1000 szt (więcej raczej nie ma sensu, mniej to zbrodnia) ok. 12 zł netto. EP ruszyła z cyklem artykułów, jeśli się pospieszymy, to może EP weźmie ten LCD pod uwagę? Kupujecie pomysł??? Proszę o opinie.

Reply to
JoeBack

EP ? Niesmialo sugeruje ze na swiecie to taki Contrans lub Dolam umiescilby w tej EP reklame oferowanego wyswietlacza.

Przy okazji zasugeruje przypomniec sobie jaki wyswietlacz oferowaliscie do TSS400, bo tylko cyfry to dzis IMHO troche za malo ..

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.