montaż u Kińcików ?

Nov 22, 2019 2 Replies

Któryś z kolegów ma doświadczenie jakieś w montażu u skośnookich w rodzaju PCBWAY, JLCPCB, ALLPCB ?



Tak waham, czy ich nie przetestować. 50 do 100 kompletów po 2 PCB, głównie SMD (tak ze 300 komponentów na komplet).



Czyli niewielka seria. Ktoś powie jak u nich z jakością, dostępnością elementów nietypowych ( np. RTC DS1678S ciężko kupić ) itp. ?



Ewentualnie może by mi odpowiadał nawet sam montaż SMD - przewlekane może sam bym sobie zrobił, ale nie wiem.



Tak czy owak - jak to wygląda, którzy są lepsi (tańsi), mają lepszą obsługę itp. ?



Coś podpowiecie ?


Montowałem w jlc kilka różnych prototypów. Montują tylko to co mają na liście elementów

formatting link
Elementy są podzielone na podstawowe i extended. Za wzięcie tych drugich do produkcji płacisz extra 3$ i możesz ich mieć max. 10. Do prototypu może być, resztę możesz domontować ręcznie, ale produkcji sobie w ten sposób nie wyobrażam. Nie montują nic spoza ich listy (nawet jeśli jest to element dostępny w LCSC; pytałem ich czemu tak jest, odpowiedzieli "to se ne da"). Jeśli twoje płytki to nie jest w większości "ziarno dla kur" i najpopularniejsze scalaki, to raczej wybrałbym kogoś innego do montażu. Co do jakości i szybkości realizacji zamówienia nie mam zastrzeżeń.

W Pcbway robiłem tylko wycenę montażu (wycenę części opierali w większości na mouserze), ale docelowo wybrałem montaż w PL.

To co mogę ci tylko doradzić, to to że w BOM powinieneś mieć kolumny z numerami elementów z Mousera i LCSC, dobrze opisane elementy bierne (wartość, obudowa, tolerancja, napięcie, dielektryk, wymagania specjalne) jak chcesz coś montować w Chinach. Skróci ci to odbijanie piłeczki z akceptacją elementów do montażu.

masakra jakaś.

ja nie jestem wcale zdecydowany na Chiny. Mają tylko jedną zaletę - tempo. Cenowo to w PL chyba wyjdzie podobnie.

Tak się biję z myślami, bo pisałem tu niedawno o kupieniu jakiegoś automatu małego, co jest o tyle kłopotliwe że z pewnością przynajmniej przy pierwszym podejściu zajmie mi więcej czasu niż zamówienie np. w ALLPCB z terminem 48h.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required