Czy jest takie urzadzenie... ?

witam czy jest takie urzadzenie/przystawka/przetwornik, ktory umozliwilby przez siec LAN podlaczenie zestawu audio? dokladniej chodzi mi o takie "cos" ktore po podlaczeniu do komputera lub bezposrednio do sieci internetowej umozliwi odtwarzanie muzyki w formacie np. mp3? myslalem juz o mini plycie pc zabudowanej do wiezy, lub o czyms podobnym, ale czy nie ma jakis projektow lub czegos podobnego? dzieki za informacje pozdrawiam

Reply to
karlos
Loading thread data ...

karlos napisał(a):

A co to urządzenie właściwie ma robić ? odbierać strumienie mp3 z internetu jak winamp, czy odtwarzać pliki mp3 z komputera albo z lokalizacji sieciowych ? jak chcesz tym sterować (wybierać stację) z komputera pilota wyświetlacza ?

Reply to
Roman Rogóż

takie :) ?

formatting link

Reply to
Roman Rogóż

Roman Rogóż napisał(a):

formatting link

Reply to
Roman Rogóż

duzo tego w sieci - pogooglaj

Reply to
PAndy

oo wlasnie tego typu urzadzonko:) zapomnialem, ze pzreciez rodzaj odtwarzacza radia internetowego:) ale przynajmniej dobrze jestem naprowadzony:) pozdrawiam i dzieki!

Reply to
karlos

Dnia Wed, 31 May 2006 19:37:45 +0200, Roman Rogóż napisał(a):

Życzą sobie, jak Cygan za matkę... 240USD = ~720PLN. Ile jakaś płyta mała + coś na dane będzie kosztowało? Do tego Linux, mpg123, jakiś wyświetlacz ze szrota :)

Mnie naszło na grzebanie w ARM-owym ruterze, żeby coś takiego zrobić. Ale idzie ciężko. Co z tego, że Linux chodzi, jak trzeba jakiś DAC dołożyć i oprogramować?

Pozdrawiam Marcin Stanisz

Reply to
Marcin Stanisz

karlos schrieb:

jeszcze jest coś takiego jako projekt w niemieckim CT nr 8 z 2005 roku. Kompletny zestaw części kosztuje jednak ponad 200EUR, z czego najdroższe są XPorts po 65 za sztukę (po jednym w enkoderze i dekoderze). Jako enkoder i dekoder MP3 użyli MAS3587F i D. Tylko gotowe płytki z enkoderem i dekoderem kosztują u Segora w Berlinie 39.20 enkoder i 30.70 dekoder.

Waldek

Reply to
Waldemar

karlos napisał(a):

Jakiś czas temu reklamował takie rozwiązania w swoich wieżach m.in. Philips. Kupujesz normalną wieżę zintegrowaną (CD/MP3+radio), a z tyłu jest dodatkowo gniazdko ethernetowe do słuchania radia internetowego, plików MP3 z komputera itp. zastosowań. Cała seria urządzeń nazywa się Philips Streamium i można o nich poczytać m.in. tutaj:

formatting link
formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.