Problem sieciowy

Witam.

Do internetu mam dostêp za poœrednictwem neostrady (modem USB). Posiadam modu³, który ma w³asne IP i gniazdko RJ45, który to podpiêty jest do mojego PC-ta za poœrednictwem zkrosowanego kabelka. Po testach chcia³bym korzystaæ w sieci z tego moduliku, pytanie tylko jak to zrobiæ? czy da siê jakoœ zkonfigurowaæ PC-ta ¿eby modu³ by³ widoczny z sieci internet??. Modu³ pod³¹czony do sieci w biurze sprawuje siê dobrze, nie wiem tylko jak obejœæ t¹ neostrade. Proszê o jakieœ sugestie.

Pozdrawiam.

Reply to
Look
Loading thread data ...

Witajcie

W liście datowanym 29 grudnia 2005 (11:26:38) można przeczytać:

Kup sobie router z wbudowanym modemem ADSL (przy kupnie bardzo WYRAŹNIE zaznacz że to do neostrady) i switchem 4 portowym. Podpinasz do jednego gniazdka PC, do drugiego moduł i jeszcze masz miejsce na nastepne sprzęty. Konfigurujesz router żeby Ci eksportował konkretny port z modułu na zewnątrz i voila :-)

Reply to
Teos

Look napisał(a):

Można zrobić tzw. forwardowanie portów na pececie, najłatwiej da się to wykonać w różnych unixopodobnych systemach (FreeBSD, Linux itd) ale to już temat bardziej na jakąś grupę o sieciach. pozdrawiam Piotr PS. I skonfiguruj czytnik bo strasznie "krzaczysz" - masz ustawione iso8859-1 a piszesz w windows-1250 ;)

Reply to
Piotr

William napisa³(a):

  1. modu³ bêdzie pracowa³ przy wy³¹czonym komputerze.
2.protoko³y jakie bêdzie wykorzystywa³ to: TCP, UDP, IP, ARP, ICMP, MAC
Reply to
Look

popraw proszę kodowanie, bo sałata wychodzi.

Jedynym twoim problemem będzie dynamiczny IP. Neostrada, o ile mnie skleroza nie myli, zmienia IP co pewien czas (ca 24h), więc twój moduł będzie widoczny wtedy i tylko wtedy, gdy będziesz znał jego adres. Można to załatwić jakimś serwerem DDNS. W ruterze ustawiasz przekierowanie portów na odpowiednie wejście, tam, gdzie siedzi moduł.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.