Mikroprocesor 125°C

Cześć. Czy wie ktoś może o możliwych do kupienia mikroprocesorach, które mogą pracować w temperaturze do 125°C (serie militarne). Znam wyroby Honeywella. Pozdrawiam JAdam

Reply to
JAdam
Loading thread data ...

Altery moga. Co prawda to nie sa procesory, tylko uklady FPGA, no ale procesor do niego mozna wpisac. Poza tym to nic - przynajmniej nic z tego co ja uzywalem. Moze (ale nie jestem pewny), moze jakies prostsze PICe z Microchipa.

Reply to
jerry1111

Prawdopodobnie wszystkie moga. Ide o zaklad ze z dziesieciu procesorow ktore przeszly rutynowe badania u producenta dziesiec bedzie w tej temperaturze dzialalo. Problemem jest - jak dlugo? W przypadku zwyklych procesorow (jak i wszystkich innych ukladow scalonych) bedzie to zupelna loteria - jak sie produkuje kosci do temperatury 85 stopni to nie uzywa sie ekstremalnie stabilnych mas zalewowych tylko takie ciut tansze... A te moga roznie sie starzec (np. wykazujac skurcz dlugookresowy) doprowadzajac do uszkodzenia ukladu. Sam bowiem chip wytrzyma takie warunki bez problemu. natomiast kosci wytrzymujace takie warunki z gwarancja producenta to faktycznie serie specjalne - robi sie je z wyjatkowo udanych partii chipow, staranniej montuje (dokladniej sprawdzone materialy), znacznie dokladniej kontroluje sie proces (duzo wiecej sztuk idzie na badania dlugookresowe i niszczace, badania te powtarza sie na okraglo... I to kosztuje, porzadnie zrobiony scalak w wersji specjalnej moze byc wielokrotnie drozszy od tego samego funkcjonalnie scalaka w wersji do zastosowan ogolnych. I w sklepie z pewnoscia takiego nie kupi - to sie zamawia u producenta a i to pewnie nie kazdemu wszystko sprzedadza...

A zeby nie bylo ze gdybam - ladnych pare lat jako technolog prowadzacy przy maloseryjnej produkcji specjalnej przyrzadow polprzewodnikowych robilem.

Reply to
Dariusz K. Ladziak

Użytkownik "Dariusz K. Ladziak" snipped-for-privacy@waw.pdi.net> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@news.tpi.pl...

Witam PICe z literka E w nazwie spokojnie chodza do125st. wg. ds. pzdr, marcin

Reply to
marcinuh

at89c2051 wymiękają ZAZWYCZAJ przy 115stopniachC

Problemem jest - jak dlugo? W przypadku

Reply to
obereczek

Dla mnie FAE z Altery powiedzial, ze nie ma problemu - w obudowach TQFP moga chodzic w 125 stopni (tylko trzeba inne parametry do analizy czasowej pozakladac). Bedzie po prostu miec mniejsza max. czestotliwosc pracy. Zapytam sie go przy okazji, czy nie bedzie problemu z samymi obudowami - aczkolwiek mysle, ze chlop wiedzial co mowi, bo to byla taka powazniejsza rozmowa.

Moze byc? Zwykle proste opampy czy SG2525 sa ponad 2x drozsze jak maja miec temperatury -40 +125.

Ano dokladnie - bo kto wie do czego te Polaki uzyja tych prockow, jak one tylko do rakiet zastrzezone :-)

Mnie zawsze zastanawia co bedzie, jak odparuje ten kawalek wilgoci 'zaszyty' w plastiku. Bo ze go nie ma, to nie wierze :-)

Reply to
jerry1111

Uzytkownik "jerry1111" <stop_this_spam_jerry1111 snipped-for-privacy@remove.wp.pl>

napisal w wiadomosci news: snipped-for-privacy@4ax.com...

dlaczego ? czy scalak "nie wyrabia" w takiej temperaturze ?

czy chodzi o to by go dodatkowo nie podgrzewac i dlatego trzeba zmniejszyc f max

Reply to
Andy

Dzięki za wszystkie informacje Już wiem, że PIC-e mogą. Dla dociekliwych polecam procki Honeywella do pracy w 300°C JAdam

Użytkownik "JAdam" snipped-for-privacy@op.pl napisał w wiadomości news:blslc2$8kk$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Reply to
JAdam

Infineon XC164 ma wersję 125 gradow, ale to chimera nie procesor.

Reply to
Marek Lewandowski

Chodzi o rozrzut parametrow, oraz zwiekszajace sie czasy propagacji.

Nie - tego nie bralismy pod uwage ze wzgledu na specyfike mojego designu. Ktoras z firm (nie pamietam czy A czy X) chwalila sie, ze ichnie kostki pakowali do glowic wiertniczych. Tyle, ze czas zycia glowicy byl znacznie krotszy niz czas zycia scalaka - wiec wnioskow nie bardzo da sie wyciagnac.

Reply to
jerry1111

jerry1111 napisal(a):

X
Reply to
Marcin E. Hamerla

BTW: polecam uwadze procki 8351 Honeywella... spec. do 225 stopni C. Jak oni to robią?

Reply to
Marek Lewandowski

Moze banalnie - pomylili z Fahrenheitami :-)

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.