Ładowanie baterii litowych

Witam Okazało się ze mam dwie baterie litowe 6V 1300mAh ("lithium battery", nie litowo jonowe), które pierwotnie były montowane chyba w aparatach. Nie wiem jednak jak je naładować. Powinno się ładować baterie litowe 6 V? Czy są jakieś gotowe proste schematy?

Pozdrawiam, Andrzej

Reply to
Sirtap
Loading thread data ...

"Sirtap" snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał(a):

to są baterie, ich się nie ładuje lecz wymienia

Reply to
Krzysztof

Hm .. jesli one sa 6V, to prawdopodobnie sa to dwa ogniwa 3V .. i to sa bateryjki jednorazowe.

Ladowanie grozi smiercia lub kalectwem :-) Choc nigdy tego nie probowalem .. moze przesadzaja ? :-)

J.

Reply to
J.F.

Sirtap napisał(a):

ładowanie baterii , jak czytałem w starych bardzo Radioamatorach czy Radioelektornice ładuje się dając jakieś 10% prądu wstecz (oprócz prądu ładującego) ale pod warunkiem że baterie są praktycznie prawie nie rozładowane. I dotyczyło to zwykłych baterii a nie litowych. Coś tam zawsze się podładuje (litowe) ale to będzie krótkotrwałe i grozi wybuchem.

PS Kiedyś mi eksplodował jeden kapsułkowy w kształcie akumulatorek z ruskiej zapalniczki łukowej. Znalazłem tylko dolną część a górnej do dziś nie znalazłem :-)

Reply to
szlovak
[...]

Nie przesadzają. Malutka bateryjka przy prądzie ładowania na poziomie pojedynczych mA potrafi eksplodować z głośnym hukiem i przelecieć przez pokój.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

[...]

Pewnie ta górna część do dziś lata po orbicie i krzyczy, ze komunizm jest najlepszym systemem ;->

Pozdrawiam!

Reply to
Daniel Jaworski

From: "J.F."

Przesadzają. Ładuję baterie litowe, kalectwem to nie grozi.

Władysław

-------------------------------------------------------------------- Znajomi za granica? Dzwon przez 0708 108 107 (35gr/min)

Reply to
Władysław Skoczylas

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.