łączenie STP ???

Witam czy są "legalne" metody łączenia skretki STP tak aby zachować parametry dla 100Mbit ? (zakładam ze nie ma możliwości położenia drugi raz kabla, co jest naturalnym i zalecanym rozwiązaniem) Włodek

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Ktoś się wwiercił w kabel w ścianie ???

Najmniejsze straty będą jeśli na uszkodzone miejsce zaciśniesz z jednej strony wtyk RJ45 ekr. a obok gniazdko RJ45 ekr. (sam "wkład") i połączysz razem + taśmą izolacyjną aby się nie ruszało i nie paskudziło brudem.

Roman

Reply to
Roman

Roman:

Ja zrobiłem to tak: każdą żyłę polutowałem, zostawiłem skrętkę skręconą, tylko tam, gdzie lutowałem jest rozkręcone, oczywiście koszulki termokurczliwe. Wcześniej nałożyłem na kabel grubą koszulkę termokurczliwą i kawałek (10cm) koszulki z oplotu miedzianego (ściągnięty z kawałka RG213). oplot STP podwinąłem do góry i dałem na to ten oplot. Skręciłem taśmą klejącą i na to koszulka. Działa do dziś (kleiłem 2 lata temu). Kabel ma 25m długości i łączy piwnicę z 1 piętrem.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Też tak robiłem z b. pozytywnym efektem, zaleca się zwłaszcza gdy tylko niektóre żyły kabla są uwalone.

Roman

Reply to
Roman

Użytkownik "Waldemar Krzok" snipped-for-privacy@ukbf.fu-berlin.de> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@ukbf.fu-berlin.de...

Przeszkadzał (prawdopodobnie) temu co terakotę kład i uciął ;)

I w obu wypadkach 100Mbit poszło ? Włodek PS interesuje mnie też co na ten temat mówią normy (przemysłowe czy jak je tam zwą) może jakiś link ? bo w tym konkretnym przypadku nie tylko poprawne działanie się liczy ale też zgodność z jakimiś normami (żeby nikt nie mógł się przy... do wykonawcy) Włodzimierz

Reply to
invalid unparseable

Tue, 2 Dec 2003 23:05:38 +0100 Włodzimierz Wojtiuk napisał:

Witam, Wg. normy ISO 11801 istnieje coś takiego jak Consolidation Point. Co prawda określany jest on jako punkt połączeniowy pomiędzy systemem popdodłogowym a punktem dystrybucyjnym, ale od biedy tą przerwę można potraktować jako CP. Niemniej jednak (w twoim przypadku), jeśli ma to być określone jako CP powinieneś zastanowić się nad rozwiązaniem z np. gniazdem RJ45 dobrze zabezpieczonym przed zabrudzeniami (o ile się da). I najważniejsze, po wszystkim zrobić pomiary;)

Reply to
drabek

Dlatego też powyżej Włodkowi podałem ten wariant: gniazdo+wtyk. Sposób z lutowaniem jest skuteczny acz nielegalny.

Roman

Reply to
Roman

Roman:

jest o tyle nielegalny, że jest niezgodny z normą, ale w domu można zrobić. Jak zrobisz porządnie, to 100Mbit/s pójdzie bez problemu. Reflektometrem nie testowałem, ale pakiety chodzą bez skazy. Bardziej legalny sposób, który bym polecił, to założenie podwójnego gniazda i połączenie gniazd krótkim kablem. Zagniatanie RJ45 na kabel instalacyjny jest też niezgodne z normą.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

co wy pier..... kolejne gniazdko + wtyk to tylko wieksze straty

Reply to
DJ MuNiO

Wielkie dzięki wszystkim !!! o takie informacje mi chodziło Pozdrawiam Włodek :)))

Reply to
invalid unparseable

On Behalf Of DJ MuNiO

No, ... dobrze piszą. Gniazdo i wtyk daje gwarancję zachowania "jakiś" parametrów linii. W odróżnieniu od "jakiegoś" połączenia.

pzdr Artur

Reply to
ziel

Wed, 3 Dec 2003 23:46:00 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "DJ MuNiO" snipped-for-privacy@wp.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Zapomniales "ziomale" dodac na koncu. :-/

Ale instalacja jest wtedy zgodna z norma, a przy odbiorze technicznym moga to sprawdzac.

Reply to
BLE_Maciek

"DJ MuNiO" snipped-for-privacy@wp.pl wrote in news:bqlp4n$ss6$1 @nemesis.news.tpi.pl:

sory misiaczku ale lutowanie daje wieksze straty od zacisniecia

Pozdrawiam.

Reply to
RusH

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.