Konwerter sygnału C

Witam!

W nowej konsolce PSP (seria 2000) jest wyjście TV-OUT. Niestety wpina się w nie kabel, na końcu którego są 3 złącza typu cinch (RCA), plus 2 takie same złącza na audio.

Jak łatwo się domyślić - w TV mam wejście S-Video lub composite.

Czy jest na rynku jakiś konwerter sygnału component -> S-Video lub composite?

Znalazłem tylko "konwertery" na SCART i VGA...

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady.

Reply to
Maciej Lankowski
Loading thread data ...

Użytkownik "Maciej Lankowski" napisał

Lepiej sie nie domyslac a sprawdzic ! Na SCART jest component.

No to w czym problem ? Chyba ze masz stary telewizor bez SCART :-) To zmien na taki ze SCART ale sprawdz czy rzeczywiscie na tym SCART jest component bo moze byc "oszukany" H.D.

Reply to
H.D.

- po pierwsze mozesz konwertowac YPbPr na RGB i potem juz klasycznie albo enkoder PAL(NTSC) albo SCART

- po drugie bezposrednia konwersja z YPbPr na PAL(NTSC) - obawiam sie ze bardzo trudno bedzie znalezc uklad enkodera z wejsciem R-Y B-Y - chyba tylko LM1886 ma takie wejscie...(oczywiscie R-Y=Pr*1,402 i B-Y=Pb*1,772)

Reply to
PAndy

Tu wazne jest ze RGB czy YPbPr daja obraz tej samej jakosci. Zamiana go na composit czy S-video jest juz zwiazana ze strata jakosci. konwersja RGB <--> YPbPr to tylko matryca. Nie pisalem ze ma podpiac wprost swoje sygnaly do SCART . Pisalem ze jezeli ma dostepny konwerter na SCART to winien z niego skorzystac.

H.D.

Reply to
H.D.

Sama konwersja nie wystarczy - na tym YPbPr masz sygnał progresywny, trzeba mu dodać przeplot...

Swoją drogą są do PSP slim&lite kable composite. Tyle, że nie da się na nich grać - można jedynie odpalić menu i oglądać filmy.

k,

Reply to
KILu

RGB - jak najbardziej. Ale YPbPr już nie, a takie wyjście ma nowe PSP (poza composite i s-video).

k,

Reply to
KILu

Nie, daja obrazu o podobnej jakosci, wiekszosc YPbPr to systemy 4:2:2 a poza tym dochodzi koniecznosc kolejnej konwersji na RGB w wyswietlaczu

Reply to
PAndy

Użytkownik "PAndy" napisał

Sam piszesz "wiekszosc" , a wiec to nie jest standard czyli moze byc 4:4:4: I nie mozesz kategorycznie zaprzeczac ! Juz pisalem ze konwersja RGB <--> YPrPb to matryca, ktorej blad jest pomijalny. ( tym bardziej ze coraz czesciej realizuje sie ja cyfrowo) H.D.

Reply to
H.D.

tylko ze to co przemilczasz to:

- wiekszosc materialu (kazdy konsumencki) jest w 4:2:0

- wiekszosc (wszystkie mi znane) urzadzenia z wyjsciem YPbPr maja pasmo torow Pb i Pr rowne polowie toru Y (wyjatkiem moga byc tu zrodla typu komputer czy konsola - grafika konwertowana z RGB na YPbPr)

- przestrzenie RGB i YCbCr nie sa komaptybilne - konwersja miedzy nimi jest stratna

samej matrycy byc moze tak (nie jest to prawda bo by skonwertowac poprawnie kolor matryca musi miec 2 bity wiecej minimum - wiekszosc matryc ma 12 bitowe wspolczynniki ktore sa ok dla 9 gora 10 bitow ale niektore zrodla cyfrowe potrafia poslugiwac sie nawet 12 -14 bitowym kolorem wiec wychodzi ze matryca powinna miec 16 bitow na wspolczynnik a to ma nieliczna grupa ukladow na rynku) - konwersja miedzy przestrzeniami RGB i YCbCr jest stratna

j.w.

Reply to
PAndy

Użytkownik "PAndy" napisał

/-/

Przemilczalem rowniez caly podrecznik do telewizji :-)

H.D.

Reply to
H.D.

Przemilczalem rowniez caly podrecznik do telewizji :-)

Ale ktory podrecznik? ;)

Reply to
PAndy

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.