Kabel D-Sub

Witam wszystkich

Chciałbym podłączyć kompa do TV LCD i jedyne złącze jakie mam w kompie które by pasowało, to złącze służące do podłączenia monitora(to chyba się nazywa D-Sub ?) i w związku z tym mam dwa pytania.

  1. Jaką maksymalną długość może mieć ten kabel? Wg instrukcji do TV, ta długość nie powinna mieć więcej niż 5m, a czy dałoby się trochę więcej i czy ten spadek jakości jest tak duży?

  1. Czy są jakieś kable "D-Sub------jakieś cienkie złącze" ? Chodzi tu o to, że złącze D-Sub nie zmieści się w dziurze w ścianie i chciałem przeciągnąć jakieś cieńsze złącze i dopiero po drugiej stronie ściany podłączyć drugi kabel ze złączem D-Sub.

Reply to
Paweł
Loading thread data ...

Takie złącza ma ten TV wg producenta, da się coś z tego zrobić? Co do grafiki, to stara poczciwa Riva TNT2 M64. Do tego jest jeszcze stary(ok

6-7 lat) tuner TV w kompie, ale to chyba nie pomoże w przeniesieniu obrazu z kompa na TV.

Złącza-przód AV-wejście - S-video - EPF-karty pamięci - Złącza-bok AV-wejście 1 S-Video 1 Component (480-1080) - Słuchawki - Złącza-tył RF-antenowe 1 AV-wejście 1 S-Video - Component (Y,Pb,Pr) 1 Scart1 1 Scart2 1 HDMI/HDCP 2(480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p) DVI-I - RGB D-sub (15pin) 1 RS-232C -

Reply to
Paweł

Robilem kable vga do projektorów o dlugosci 40m i nie zauważyłem istotnego spadku jakości. Czesto kozystam z gotowych przedluzek vga o dlugosci do 10m, swieca na tym lcd (zwykle 1280x1024) i tez jest ok. Ale uwaga, pare razy trafilem na kiepski kabel nie dluzszy niz 4m i obraz byl _fatalny_.

No to masz problem. Możesz powiększyć dziure, albo obciac wtyczke, przeciagnac kabel przez otwor i polutowac nowa wtyczke (wymaga cierpliwosci i pewnej reki).

Mozna jeszcze kupic konweter VGA -> S-VIDEO, ale IMO to bez sensu, prosciej zmienic karte graf. na taka z wyjsciem video (tez slaby obraz), albo jak proponuje kolega Papkin na taka z DVI. Przy czym najtaniej pewnie wyjdzie zabawa z kablem VGA.

pozdrawiam Robert

Reply to
robmac

A łatwo się lutuje taki kabel, bo ja jedynie lutowalem cinche(i antene chyba) i nie wychodzilo mi to za dobrze. A wlasnie, czy jakbym cos zle zlutowal, to czy moge uszkodzic kompa, albo TV ? Nie wiem, jakies przebicie, czy cos?

No wiesz, to jest tylko tymczasowe rozwiązanie, bo planuje kupic laptopa w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, więc niema raczej sensu inwestowac w taki konwerter, bo pewnie drogi.

Reply to
Paweł

No to ładnie. Wynajęcie jakiegoś elektryka, żeby to zrobił, to chyba nie wchodzi w grę, bo pewnie wtedy to by było w ogóle nieopłacalne. Ile mogą sobie zażyczyć za takie coś?

Reply to
Paweł

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.