Synchronizacja w Euro

Loading thread data ...

Dnia 2004-07-12 22:43, Użytkownik Andrzej Manski napisał:

Sprawa wydaje się być bardzo jasna - uwalony pin Composite/Luminance/Synchro. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nr 17. Biorąc pod uwagę wiekowość sprzętu, pewnie w TV, ale może też być kabel albo kino domowe.

Reply to
Tomasz Wójtowicz

Taki efekt jest wtedy, gdy podaje się sygnał bezpośrednio na matrycę RGB a telewizor o tym 'nie wie' - błędnie rozróżnia sygnał, który powinien go przełączyć w tryb RGB i bierze synchronizację z innego źródła - np. z sygnału TV.

Musisz w odtwarzaczu DVD (w menu) przełączyć na S-Video lub Composite

- dopiero wtedy wyłączy się sygnał RGB.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

RoMan Mandziejewicz się wziął i wyklepał:

No właśnie to chyba będzie tak, na to nie zwróciłem uwagi ale chyba dźwięk jest wciąż z anteny podczas gdy obraz jest z RGB. Zdaje się że któryś z pinów Euro ma za zadanie przełączenie TV w odpowiedni tryb. I tenże chyba nie działa :/ Cholera zapomniałem adres hwbook - może ktoś przypomnieć?

Telewizor nie reaguje na sygnał S-Video lub Composite - coś się wyświetla tylko przy RGB. Kombinowałem już z wieloma źródłami.

>
Reply to
scx

Tomasz Wójtowicz się wziął i wyklepał:

Hmm, a jak to sprawdzić? Dysponuję jedynie multimetrem i lutownicą :) Spróbuję przelutować, może zimny lut. A jak to nic nie da, to na co zwracać uwagę i w jakim kierunku kierować kombinowanie?

Reply to
scx

Dnia 2004-07-13 01:01, Użytkownik scx napisał:

formatting link
chodzi o pin 16 - blanking signal

natomiast synchro idzie po pinie 20 a nie jak napisałem wcześniej 17 - tam jest masa

Reply to
Tomasz Wójtowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.