Jakie rozwiązanie na duże skoki napięć 165V-220V

Jaki Zasialcz Awaryjny, albo jaki układ kupić (zrobić) aby poradzi sobie z tragicznymi skokami napięć. UPS nie dał sobie rady POWERCOM BNT 600 jak Ever 700 Eco

W czasie pracy komputer w domu jak włączy się pompa (najbardzie to zauważalne, bądz agregaty chłodnicze) to UPS zapiszczy i ciach komp wyłączył się. Jeśli w czasie pracy wyłączy sie wtyczkę z gniazdka to komputer dalej pracuje nawet i 10 minut. Monotor jest 19'', ale to bez różnicy czy będzie podpięty do UPS czy bez pośrednio do gniazda, jak właczy się pompa( bądz jakieś urzędzenie prądożerne) to od razu tylko zapiszczy UPS i się wyłączy komp. Do UPS jest popięty tylko 1 komp AMD 1,4. Nawet podczas uruchamiania systemu potrafi się wyłaczyć. Jak podłączy się UPS do "Stabilizatora Napięcia", (to na wyjściu od stablizatora jest 260V. I teoretycznie wszytko w porządku, ale stabilizator jest stary i strasznie buczy, i jak sie wyciągnie wtyczne z gniazdka siecowego od stabilizatora to komputer też zdechnie ( oczywiście podpięty do UPS'a) Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje. Czy jest jakiś UPS w rosądnej cenie ok 700zł który poradzi sobie z tymi skokami.

Nie ma możliwości podpięcia do innej fazy, kolega mieszka w domku jedorodzinnym, troszeczke oddalony od miasta (2KM), energetyka wymieniala 3 miesiące temu trasforamtory i kable wysokeigo napięcia. Do domu jest połaczne na jednej fazie chłodnia (2 duże agregaty), pompa do wody w studni (nawet 2 inne pompy ale do innej fazy)

Wilekie dzięki za jakiś rozsądne rozwiązania. Pozdrowienka

Reply to
Arkadiusz Kluba
Loading thread data ...

Użytkownik "Arkadiusz Kluba" snipped-for-privacy@poczta.neostrada.pl> napisał w wiadomości news:cc3t4t$43u$ snipped-for-privacy@news.dialog.net.pl...

Sprawdź ustawienia progów zadziałania na UPSie

Reply to
SP9LWH

Z prostych rozwiazan: Sprawdz jak rozwiazania jest instalacja od przylacza/rozdzielnicy do pompy i Twojego komputera. Moze maja jakis wspolny kawalek WLZta na ktoryn nastepuje duzy spadek napiecia przy rozruchu. Moze jakies polaczenie przewodow skorodowalo? Nalezy rowniez rozwazyc czy przepiecie nie powoduje wylaczenia sie UPSa. Najlepiej bedzie podlaczyc oscyloskop do sieci przez prosty dzielnik i obserwowac co sie dzieje i jak dlugo. Wypadniecie jednego polokresu (napiecie 0V) nie powinno powodowac wylaczenia sie komputera, choc jezesli jest to spadek napiecia przy rozruchu, to z pewnoscia trwa dluzej. Pozdrawiam Marcin

Reply to
MarcinK

Jezeli to najtanszy UPS off-line - a raczej tak jest, to mozliwosci jest kilka:

1) czas zwloki miedzy przejsciem z zasilania sieciowego na bateryjne jest za dlugi i komputer zauwaza jego zanik 2) do UPS jest podlaczone za duze obciazenie i w czasie przejscia na baterie ODLACZA odbiory aby nie uszkodzic sie 3) i paradoksalne ale sluszne stwierdzenie - szeroki zakres napiec wejsciowych w konstrukcji off-line jest odpowiedzialny za taki stan ! Po prostu UPS o szerokim zakresie napiec wejsciowych w czasie wahniec dlugo nie przechodzi na zasilanie bateryjne i to co pojawi sie na wejsciu podaje na wyjscie - PC np. przy 180V po prostu resetuje sie, a dopiero przy 165V UPS przechodzi na zasilania bateryjne.

No i to sugeruje punkt 3) - nagle obnizenie napiecia powoduje szybkie przejscie na zasilanie bateryjne, bez "powtarzania" niskiego wejscia na wyjsciu dopoki nie spadnie ponizej progu. Zasilacz komputera lepiej przezyje 1...5ms zanik napiecia podczas przelaczenia niz np. 40ms napiecia ponizej pewnego progu.

Stabilizator gromadzi energie na bardzo krotkie chwile spadku napiecia. W dobrym UPS powinien byc uklad dzialajacy wlasnie jak taki stabilizator.

Zobacz w dokumentacji, czy mozna zawezic zakres napiec wejsciowych.

UPS pozwalajace na prace przy niskich napieciach wejsciowych i duzych wahnieciach musza miec konstrukcje on-line (drogie !) lub delta - cena tak posrodku, ale okropnie morduja baterie.

Adam

Reply to
Adam

Masz jakiegos kiepskiego UPS - bo ma obowiazek zadzialac i skoki napiecia nie powinny mu przeszkadzac.

Problem moze byc inny - jesli to jest czesto to upsy sobie rozladowuja aku :-). Istnieja UPS z AVR [Automatic Voltage Regulator] - te potrafia podniesc lub obnizyc napiecie z sieci, jesli ta dostarcza czegos spoza zakresu. Sa te UPS "on-line" - w tych przetwornica chodzi caly czas, siec doladowuje akumulatory na biezaco. Takie powinny cie zadowolic .. a moze wlasnie masz taki z AVR, i to on powoduje klopoty ?

Proponuje jednak zmieniac UPS az sie trafi na dobry model/sztuke. Naprawde kazdy powinien dzialac.

J>

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.