Wlasnie widze w necie
Zeby zrobic to jest potrzebne pewne zaplecze... To problem
----Android NewsGroup Reader----
Wlasnie widze w necie
Zeby zrobic to jest potrzebne pewne zaplecze... To problem
----Android NewsGroup Reader----
A moze sie da wykorzystac jakies gotowe moduly wyciagniete z jakichs np uszkodzonych urzadzen albo co?
----Android NewsGroup Reader----
Dzieki za ten link do pozytecznego website :)
O jest u sprzedawcy z Kijowa takie cos
----Android NewsGroup Reader----
W tej przetwornicy, zasilaczu uniwersalnym do laptopa, jest regulowane napiecie wyjsciowe i przy jeszcze 19V laptop ciagnie, ale juz przy 18V i ponizej laptop po prostu nie wykrywa zasilacza, dioda sie nie pali i w uindousach czy linuksie nie ma sygnalizacji o podlaczeniu.
----Android NewsGroup Reader----
W sasiednim watku Kolega JF zamiescil cenna podpowiedz.
Jak skorzystac z tego zeby z NOWOCZESNEGO powerbank'a wyciagnac 20V ktore jest potrzebne do zasilania laptopa Lenovo IdeaPad 330-17ikb ?
Jezeli sie da to bardzo pilnie prosze o pomoc jak to skonfigurowac!
----Android NewsGroup Reader----
W dniu 23.01.2023 o 23:28, Yerine Ictimai pisze:
Adam Górski
W dniu 2023-01-23 o 23:28, Yerine Ictimai pisze:
Pozdrawiam
DD
Zobacz jeszcze to
ech, STM32 zeby napiecie ustawic.
J.
W dniu 2023-01-24 o 07:13, Dariusz Dorochowicz pisze:
Nie mam zbyt szerokiego rozeznania w laptopach. Dotychczas tylko spotkałem się z tym, że Dell (jakiś jeden - nie wiem czy inne też) jak się z zasilaczem nie dogadał (zasilacz miał urwany trzeci, najcieńszy drucik) to się normalnie z niego zasilał, ale nie ładował swojego akumulatora.
Autorowi wątku chyba nie zależy na przeładowywaniu ładunku z zewnętrznego akumulatora do wewnętrznego więc taki nie rozpoznany zasilacz może być nawet lepszy :) P.G.
W dniu 2023-01-25 o 14:56, Yerine Ictimai pisze:
Do laptopa HP (jakiś dość stary) którego oryginalny zasilacz ma napisane
19,5V i ma 3 druciki podpiąłem taką przetwornicę samochodową, co ma napisane 18,5V (no i bez tego trzeciego drucika) i laptop działał i baterię ładował.Ale jak kupiłem kabelki (na mniej A i na więcej) z wtyczką do DELLa, które oba na zdjęciu miały 3 przewody to się okazało, że te na mniej A mają w realu tylko 2 przewody i gdzieś tam wbudowany rezystor do tego trzeciego pinu wtyczki. Zapewne ten rezystor miał informować o A zgodnie z tym jak kabelek był opisany. Ten jeden laptop DELL do którego podłączyłem zasilacz przez ten kabelek nie rozumiał tej informacji (deklarowany prąd dla kabelka był dość duży aby mu starczyło też na ładowanie). Dopiero jak podłączyłem przez kabelek 3 żyłowy to zaczął ładować swoją baterię.
Kabelek do HP (kupiłem tylko jeden, bo płacić chyba 14zł za głupi kabelek, gdy całe (znaczy bez kabla z koniczynką) zasilacze sieciowe DELL są po 20zł...) miał tylko 2 przewody, ale wtyczkę z 3 pinami. Nie sprawdzałem, czy jest tam jakiś opornik, albo nie pamiętam, czy sprawdzałem. HP ładował baterię - czyli albo ignoruje ten trzeci przewód, albo akurat w tym kabelku jednak był jakiś rezystor i laptopowi to wystarczyło. P.G.
Dnia Mon, 23 Jan 2023 23:28:38 +0100 (GMT+01:00), Yerine Ictimai napisał(a):
Jeśli to wyjście USB-C jest typu PD (Power Delivery) to urządzenia powinny się dogadać i powerbank da wyższe napięcie. Szukaj szczegółów w specyfikacji.
Zerknąc na ofertę YZXSTUDIO na aliexpress.
Na przykład "zy12PDN".
Albo to:
Niestety mojego modułu nie ma, widze tylko te dwa powyżej, nie wiem więc na ile to dobre jest. Ale brałbym tego drugi - można na stałe ustawić napiecie negocjacji, co jest bezpieczniejsze niż przypadkowa zmiana przyciskiem.
Jesli powerbank nie ma ustalonego napiecia, to ustawi najwyższe jakie może, niższe od ustalonego.
Bez problemu. Wyzwalacz USB-C>12V->przetwornica 230V->Żarówka. Całośc, przy mocy kilkudziesięciu W da się zmieścić w pudełku od zapałek.
Porządne powerbanki potrafią wygenerować 100W na USB-C (5A@20V), mniej porządne ~60W.
Nie ma zastosowania, jest to niebezpieczne.
Są powerbanki, choć większe, majace wbudowane 230V, na prawidłowych gniazdach i zabezpieczeniach.
To mowa o duzych powerbankach, z wyjściem 230V. Nie nadają się one do tego jednak, bo ilośc energii w środku nie wystarczy na 1 cykl prania z grzaniem wody.
Smarfony nie są grupą docelową urządzeń do USB-C 100W.
Ładowarka, o mocy ~30W, to wydatek w zalezności od jakości od 40zł do
100zł. Za 100zł mogę kupić niezła ładowarkę Baseusa, co do której mam dobre doświadczenia.Trafiłeś pod kompletnie zły adres nie robiąc wczesniej rozeznania rynku. Ładowarki nie kosztują 300zł, a to że kostują w jakimś salonie, to wina salonu. A nawet nie salonu: to wina planktonu, ktory tam kupuje.
Rozruch samochodu z USB-C byłby ciekawy ;) Może w USB-42 ;) Bo jak wiadomo 42 jest odpowiedzią ;)
Pozdrawiam
Adam Górski
1) Wyzwalacz 12/15V 2) Poczekać 3) Odpalić
W dniu 2023-02-03 o 09:11, heby pisze:
Z "porządnego" powerbanka to ja zasilam zgrzewarke a bywało że i odpalałem auto ;)
Pozdro
ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.