Jak to jest z projektorem?

Witam,

znalazlem na Allegro taki projektor

formatting link
i ciekaw jestem jak to jest z projektorami w dzien, czy widac cos jak jest widno czy trzeba wszystko zaslaniac by moc to ogladac? I co wogole sadzicie na temat tego projektora?

Pozdrawiam Mejdej

Reply to
Mejdej
Loading thread data ...

Przy 1200lm [o ile to prawda] to _cos_ widac .. ale duzo zalezy co masz za oknem. PO zaslonieciu widac zdecydowanie lepiej :-)

Rozdzielczosc dosc mala - nie wierz w ta interpolowana. Chyba ze do do filmow.

J.

Reply to
J.F.

Mejdej napisał(a):

To jest dobrze jak się ma dużą chatę ze specjalną salą projekcyjną (np w piwnicy). W pomieszczeniu z oknami jest bardzo średnio. Po prostu nie ma kontrastu. Warto dołozyć 2-gie tyle i kupić plazmę. Pomiajm inne parametry.

Reply to
A.Grodecki

Dnia 22.04.2006 Mejdej snipped-for-privacy@orange.pl napisał/a:

Ten projektor nie ma 1200lm, tylko około 300lm, jest bardzo głośny, ma nierównomierną jasność (ciemne rogi ekranu) i problem z ostrością na całej powierzchni ekranu. Nie kupuj, bo to będzie kompletna wtopa. Projektor jest zrobiony w prehistorycznej technologii z pojedynczą matrycą LCD. Za 2500zł kupisz prawdziwy projektor do kina domowego, np. Sanyo Z1.

Paweł

Reply to
Paweł Paroń

Dnia 22.04.2006 A.Grodecki snipped-for-privacy@adresu.com napisał/a:

Zależy co kto potrzebuje. Do oglądania filmów tylko projektor, plazma to nieporozumienie, ale to trzeba zobaczyć na własne oczy. W oknach można założyć rolety. Projektor+rolety+zapasowa lampa+wzmacniacz+głośniki i tak wyjdzie taniej, niż byle jaka plazma, a efekt jest nieporównywalnie lepszy.

Paweł

Reply to
Paweł Paroń

To chyba jakies nowe zboczenie :) Bawie sie prejektorami troche i nigdy nie pomyslalem zeby to uzywac do ogladania filmow :) to wiecej zachodu niz przyjemnosci, a jakosc tez taka sobie :) ale to chyba jak z Linuxem jest najlepszy do wszystkiego :)

Reply to
CodeBoy

Paweł Paroń napisał(a):

A co mają głośniki do sposobu wyświetlania obrazu???

Mam plazmę a mój szwagier projektor, taki za 12kzł, ze sprzetowym usuwaniem przestrzeni między pikselami. I nie przekonasz mnie. Rolety musiałyby być gumowane :) A i tak kontrast wysiada. Poza tym co za pomysł żeby zaciemniać dom bo telewizor włączony - chore. A plazmie to nie przeszkadza. Zużycie prądu zbliżone ~200W.

Reply to
A.Grodecki

Myślę, że to zależy od sposobu korzystania. Ja na 100 2.666403e+2462stem nastawiony na projektor, bo TV jako takiej nie oglądam w ogóle, a oglądanie DVD w komputerze już mi się sprzykrzyło.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Dnia 22.04.2006 CodeBoy snipped-for-privacy@wp.pl napisał/a:

A do czego można to używać w domu, jak nie do oglądania filmów?

Paweł

Reply to
Paweł Paroń

Dnia 22.04.2006 A.Grodecki snipped-for-privacy@adresu.com napisał/a:

A co to za magiczna technologia, to "sprzętowe usuwanie przestrzeni"?

Fakt, że do oglądania telewizji to chyba lepszy jest telewizor. Nie wiem, nie oglądam telewizji. A w kinie też masz zastrzeżenia, że jest ciemno?

Paweł

Reply to
Paweł Paroń

dla mnie projektor w domu to malo przydatny wynalazek. Ale ja tez nie rozumiem ze rtec jest lepsza od miedzi za 3zl za metr przy podlaczeniu glosnikow :) Ale sa rozne zboczenia i wszystko tworzy sie dla ludzi :), skoro sa nabywcy to dobrze :)

Reply to
CodeBoy

Dnia 22.04.2006 CodeBoy snipped-for-privacy@wp.pl napisał/a:

To tak jak dla mnie radio albo telewizor, albo gilotynka do cygar. Bo nie używam.

Paweł

Reply to
Paweł Paroń

Projektory ponadprzestrzenne. Nie słyszałeś? ;)

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

BTW, czy są jakieś sposoby na wmontowanie typowego palnika metalohalogenowego za 200PLN zamiast firmowych? Tam jest jakaś elektronika zabezpieczająca przed takimi maniupulacjami? Są jakieś alternatywne zamienniki? Jak to wygląda? Bo ceny są takie sobie. Jak narazie rozważam zmajstrowanie sobie rzutnika we własnym zakresie, przynajmniej źródło światła tańsze.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Paweł Paroń napisał(a):

Chodzi mi o to, że nie wodać krawędzi pikseli przy pełnym ustawieniu ostrosci (krateczka). Jest to robione jakimś tam układem mechanicznym. Nieskomplikowane, ale drogie było :) Teraz być może to standard.

Ale sporo ludzi jednak ogląda ;)

A w kinie też masz zastrzeżenia, że jest ciemno?

Nie, ale kino to kino, a dom to dom.

Reply to
A.Grodecki

Tomasz Piasecki napisał(a):

Jeśli kiedykolwiek odpowiadało Ci oglądanie filmów na komputerze, to nie mam dalszych pytań ;)

Reply to
A.Grodecki

Paweł Paroń napisał(a):

Zgaduję: do niczego?

Reply to
A.Grodecki

s_13 napisał(a):

Telewizor 29" nadaje się do małych pokoi, żadne "nawet". Maksymalna odległość do widza "aż" 2.5m, potem widać NIC i wzrok się sypie.

100" plazma - owszem, byłoby miło :P Ale nie żadne BŹDZIDŁO (rzutnik).
Reply to
A.Grodecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.