jak odczytać stan diody led?

Jest taki wzmacniacz

formatting link
w zależności od żródła dzwięku radośnie miga stosowną dodą led. Potrzebuję odczytać, które zródło nadaje i przesłać do komputra z win7 Nikt mi nie pozwoli do wzmacniacza zaglądać, w grę wchodzi przyczepienie do wzmacniacza zestawu 8szt jakiś fotorezystorów, poprzez USB przesłanie do kompa, i żeby jakimś driverem się dało to odczytać. Może coś w miarę gotowego dałoby sie podebrać? Albo inne pomysły mile widziane.

b.

Reply to
BudynPL
Loading thread data ...

BudynPL snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):

Nie testowałem, ale powinien działać taki zestaw: płytka:

formatting link
formatting link

Reply to
Grzegorz Niemirowski

Chcesz zrobić automatyczne przełączanie kamer? ;) Pomysł dobry, można wziąć fotodiody (koniecznie na światło widzialne) i podpiąć pod Rpi Pico - ten podpięty do kompa może od razu udawać klawiaturę, więc masz prawie gotowca i plug & play.

Reply to
Mirek

dokładnie :-)

b.

Reply to
BudynPL

To może lepiej detekcja ruchu w samej kamerze? Nie wiem co tam masz - jeśli dwie lub więcej to pokazujesz tą, na której jest ruch, jeśli obrotówka, to trzeba by dołożyć ogólną, stałą z jakąś minimalną analityką (przekroczenie linii, wejście w obszar) i z niej sterować resztą.

Reply to
Mirek

mam 3 kamery, w tym jedną ze zmiennym zoomem, więc do dyspozycji 4 widoki. Nie analizuję obrazu kamery, bo nadaję OBS-em, a tylko swoim programem zmieniam sceny. Muszę jeszcze ogarnąć programowo wymuszać zmianę zoomu, no ale to wtedy jeśli będę miał ten wzmacniacz odczytany. Zresztą tam właściwie nie ma ruchu, bo to nabożeństwa kościelne, tego typu klimaty.

b.

Reply to
BudynPL

BudynPL napisał:

Fotorezystory może nie, ale fotortanzystor powinien dać się podłączyć wprost pod gpio. W wersji druciarskiej nawet zamiast styków wybebeszonej klawiatury.

Reply to
invalid unparseable

BudynPL napisał:

W takim razie jeszcze to dla poprawy klimatu:

formatting link

Reply to
invalid unparseable

BudynPL napisał:

Fotorezystory może nie, ale fototranzystor powinien dać się podłączyć wprost pod gpio. W wersji druciarskiej nawet zamiast styków wybebeszonej klawiatury.

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2021-04-17 o 15:43, BudynPL pisze:

Może nie całkiem proste w realizacji, ale jakiś czas temu na którejś grupie programistycznej było pytanie o podobny temat, ale chodziło o wykorzystanie algorytmów rozpoznawania obrazów. Kamera patrzyła na jakieś urządzenie i miał być rozpoznany jego stan. Fotoelementy mają taki problem, że trzeba trochę czasu mimo wszystko poświęcić ;) na regulację czułości, żeby poprawnie działały w każdych warunkach oświetleniowych. Nie żebym mówił że się nie da, ale można się zdziwić. Temat fajny tak czy inaczej :)

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

niedziela, 18 kwietnia 2021 o 10:16:49 UTC+2 Dariusz Dorochowicz napisał(a):

myślałem w tą stronę również - zamontowana na stałe kamera patrzyłaby na wzmacniacz, raczej w dość prosty sposób analizowałbym kolor pixeli na stosownych współrzędnych. Ale u mnie się nie da - nie ma miejsca na zamontowanie kamery, tak aby była nienarażona na przypadkowe ingerencje użyszkodników.

b.

Reply to
BudynPL

Można, ale to będzie marnotrawstwo kamery. Kamera z widokiem ogólnym na prezbiterium, z niej wycinasz widoki na ambonkę i ołtarz. Ewentualnie (lepiej) dajesz tam dwie kolejne. Ktoś przy ambonce -> widok ma ambonkę, ktoś przy ołtarzu -> widok na ołtarz, ktoś tu i tu -> widok ogólny, nie ma nikogo -> widok ogólny. Można to zrobić na zwykłej detekcji - przecież jak ksiądz będzie nieruchomo to się na chwilę włączy widok ogólny i bardzo dobrze - nie będzie nudy ;)

Reply to
Mirek

Pan Dariusz Dorochowicz napisał:

Po przytknięciu do obudowy wzmacniacza obudowanego fototranzystora, wpływów otoczenia nie będzie. Te elementy działają dwustanowo, stosuje się je w podobnych przypadkach (przesłanianie światła diody przez jakiś element), działa to nie tylko w kompletnej cieności.

Poświęcić też na oczywiście warto.

Reply to
invalid unparseable

Ja popełniłem robota sterowanego smartfonem w ten sposób, że smartfon wyświetlał pola na ekranie, które odczytywały fotodiody (fototranzystory?) - działało to bez problemu, nie ważne czy oled czy lcd. Te elementy kupowałem w TME specjalnie na światło widzialne - może jeszcze odkopałbym co to dokładnie było. Na diody była tylko nałożona czarna koszulka i przytknięte do ekranu.

Reply to
Mirek

Pan Mirek napisał:

No więc właśnie, nie jest to wcale rocket science (to w sąsiednim wątku), tylko znane i wielokrotnie stosowane rozwiązanie. Nie ma co wydziwiać i kombinować z niesprawdzonymi pomysłami.

Miałem kiedyś zegarek Timex z różnymi przypominajkami. Wypełniało się kalendarz w komputerze, kierowało cyferblat w stronę ekranu, wciskało klawisz, a on sobie to przepisywał do pamięci. Nie że jakis OCR -- po prostu fotodioda (tu fototranzystor się nie nada) odczytywał miganie monitora. Z monitorami LCD to już nie działało, trzeba było dokupić ledowe świacidło podłączane przez RS232 albo USB.

Reply to
invalid unparseable

Dnia Sat, 17 Apr 2021 18:04:14 +0200, Jarosław Sokołowski napisał(a):

Byłem u nich w zeszłym roku do drukarki fiskalnej, tego typu kamera powitała mnie nieprzychylnym komunikatem ;) Nie wiem, jak to jest realizowane, ale działa.

Reply to
Adam

Dostałeś porady, a ja dodam jeszcze jedno -- odfiltruj sygnał z fototranzystora dolnoprzepustowo. Cholera wie, czy te ledy nie są multipleksowane. Oko nie zobaczy a fototranzystor tak.

Reply to
Arnold Ziffel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.