ARM - co i jak??

witam...

moze ktos poleci od czego zaczac? jakie narzedzia? jakie programatory?

chcialbym sie tego troche pouczyc, ale za bardzo nie wiem co i za ile...???

moze ktos cos doradzi... oczywiscie czym taniej tym lepiej:)))

pozdr i dzieki z gory z a odp:)))

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

To ja się przyłączę może tutaj.

Czy w polsce można je gdzieś kupić w detalu i bez specjalnej łaski? :-) Jak kształtują się ceny?

Reply to
Bartosz Sarama

ale za to trzeba zaplacic i to slono polece wiec darmowe narzedzzie napisane przez mojego kolege:

formatting link
potem project i Flute

Reply to
Michal Baszynski .

Jako kompilator polecam gcc (arm-elf-gcc). A prawie kazdego ARMa mozna programowac przez prosty kabelek i interfejs JTAG.

Polecam zaczac od procka np. AT91R40008 (Atmel)- uzywamy takie w firmie i sprawuja sie calkiem niezle. Czasem nie starcza nawet 256KB RAMu wbudowanego. :)

Odnosnie zakupu w Polsce roznistych ARMow sam sie chetnie dowiem, ktory polski dystrybutor ma w ofercie (a nie na zamowienie z oczekiwaniem

2tyg) ARMy z wewn. pamiecia RAM minimum 64KB i ew. wbudowana pamiecia Flash (ale nie w obudowie BGA). W magazynie JM Elektronik w ARMach (AT91) widze same pustki, a to przeciez nasz czolowy dystrybutor Atmela...
Reply to
Adam Dybkowski
Reply to
invalid unparseable

Witam,

Na poczatek lepiej sobie kupic jakis super tani ruter na surecom lub cos, tam siedzie sobie piekny arm smsunga s3c4510. Bedziesz mial RS232, Ethernet i kilka diodek swiecacych, a wszystko za <200 zl. (jest tam tez wyprowadzony JTAG). Co do softu, to GCC i OCD Commander ze strony

formatting link
i mozna sie bawic.

Pozdrawiam Robert W.

Reply to
Witek

Witek napisał(a):

A mozesz podac jakis przykladowy model tego Surecom'a? Strasznie mnie zaciekawiles taka mozliwoscia stworzenia soebie calkiem ciekawego srodowiska developerskiego. Dzieki.

Reply to
medenes

Oj, modelu nie pamietam, bawilem sie tak jakis rok temu. Upss, sorki juz mam

formatting link
Calkiem wdzieczna zabaweczka. Mam tez gdzies kod inicjalizujacy jako skrypt do OCD Commandera ktory konfigurowal pamiec SDRAM, ale musze poszukac. Jak juz pamiec byla skonfigurowana to mozna bylo sobie wgrac elf'a wygenerowanego przez GCC i sie bawic. Ja jeszcze stosowalem OCDemona i GDB (a dokladnie insight) i wtedy moglem debugowac po JTAG to co wyskrobalem.

Powodzenia Robert W. THEMAX

Reply to
Witek

Witek napisał(a):

W miedzyczasie tez wygrzebalem w googlu ten sam model z 2*WAN oraz

1*LAN. Chyba bedzie trzeba sie na niego przyczaic :) Dzieki za namiar.
Reply to
medenes

Takie chodza sluchy, ze Gameboy Advance ma ARMa na pokladzie taktowanego cos 16MHz, 256kB RAM na program, tylko kabelek trzeba... Ale mimo, ze kupilem toto juz daawno jakos nie mialem nawet czasu solidniej wczytac sie w temat :)

Marek

Reply to
Marek Lewandowski

Alternatywnym rozwiazaniem jest zakup konsolki Gameboy Advance (okolo

300-400 zl). Na pokladzie siedzi ARM7TDMI popedzany 16MHz, do tego 256KB RAMu, RS232 no i oczywiscie graficzny wyswietlacz kolorowy i wyjscie dzwieku. :-) Do tego GBA Developer Kit z gcc lezy w Sieci, podobnie jak i masa dokumentacji i roznistych narzedzi. Fajne sie na to demka pisze. Jest oczywiscie software'owy symulator GBA, w ktorego z przyjemnoscia pykam co jakis czas - na pececie nie robia juz takich miodnych gier platformowych. :-)
Reply to
Adam Dybkowski

Na allegro "stary" model GBA za ok. 170zl (niedawno sie zaopatrzylem :))

Z tym RS232 to nie do konca tak. Blizsze prawdy bedzie okreslenie port szeregowy. Ma kilka trybow pracy w tym kompatybilny z RS232 ale +/-12V z RSa tam nie uwidzisz. Raczej 3.3V i chyba 5V jak sie zapakuje kardridz starego typu.

Faktycznie chyba najlatwiejsza do opanowania platforma z ARM na pokladzie. Bardzo dobrze opisana (librarki, narzedzia, masa przykladow) i mozliwosc przetestowania swoich wypocin na emulatorku. Wszystko do wyboru pod Windows lub Linux.

A skoro juz o alternatywach to ja ze swojej strony proponuje SIMPAD lub tansza jego wersje T-SINUS (cena od 500 do 800zl). Procesor Intel StrongARM 16/32MB FLASH 32/64MB SDRAM i inne do tego LCD 800x600 mozna zapakowac Linux lub WinCE i programowac do woli :) Ewentualnie jeden ze starszych/uzywanych PDA na tym scalaku (bo sa dosc tanie).

Reply to
ARM

W Philipsie mozna zakupic bardzo interesujace uklady ARM z flashem na pokladzie. np. LPC2106. Pracuja chyba do 50MHz przy szerokiej wewnetrznej szynie (128bit) co umozliwia prace procesora przy pelnej pamieci bez czekania na pamiec. Do tego do kupienia jest plytka developerska w przystepnej cenie ponizej $200. W razie potrzeby mam wiecej info. Kuszaca alternatywa dla Atmegi przy powazniejszych zastosowaniach. Polecam.

P.

Uzytkownik "ARM" snipped-for-privacy@thb.de napisal w wiadomosci news:cbrkts$dp1$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Reply to
www.elitel.pl

no to pytanie standardowe: gdzie i za ile kupie od reki 1-2 sztuki?

Reply to
Michal Baszynski .

Tzn gdzie zakupic ? Bo Philips to je pewnie robi i sprzedaje w tys szt wybranym :-)

J.

Reply to
J.F.

On Wed, 30 Jun 2004 14:37:53 +0200, Michal Baszynski snipped-for-privacy@ga.ze.ta.pl.> wrote: [.....]

Zadzwoń do Eurodisu. Dokładnych cen nie znam, ale na prawie pewno nie będzie to więcej niż EUR15 netto. Sądzę że powinno to być w okolicach EUR10-12.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec
[...]

Wątek nie jest zerwany...

A ja wspomnę o poprawnym delimiterze ;-P

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.