- posted
18 years ago
ISP/SPI
- Vote on answer
- posted
18 years ago
- Vote on answer
- posted
18 years ago
Uzupelniajac:
SPI sluzy do komunikacji szeregowej (bit po bicie, cos jak RS232) miedzy malymi urzadzeniami, np. mozesz w ten sposob pamiec EEPROM czytac/zapisywac, albo sterowac jakims fajnym scalakiem z serii TDA do ustalania glosnosci audio we wzmacniaczu. Rozne zastosowania. Generalnie
- interfejs transmisji danych.
ISP - In System Programing - interejs programowania uC. In System to oznacza, ze mozesz programowac swoj mikrokontroler nie wyjmujac go z zaprojektowanego ukladu, tylko podlaczajac kable pod kilka nog uC.
Nie porownuj ISP z SPI mimo zbierznosci literek. To jak porownywac np LPT i USB (mniej wiecej) inaczej dzialaja i do roznych rzeczy moga sluzyc. OK? Przejrzyj moje pytanie wyslane na grupe "Programowanie 89S8252 przez ISP." 27 XI 2004, 21:35. W koncu ktos rzucil podobno dobry kabelek do ISP, bo jeszcze go nie wyprobowalem. Mam zamiar to zrobic dzis lub jutro. Jesli chcesz to moge tez swoje wrazenia tu opisac. Ale moze nie jestes teraz zaiteresowany budowaniem wlasnego.
Pozdrawiam. BartMan
- Vote on answer
- posted
18 years ago
- Vote on answer
- posted
18 years ago
Dnia 2004-12-11 17:39, Użytkownik BartMan napisał:
Kojarzenie SPI z ISP wynika z tego, że w części mikrokontrolerów z funkcją ISP programowanie odbywa się za pomocą kabla podłączonego do nóżek obsługujących SPI. Ale równie dobrze typowy interfejs ISP w prockach Atmela może wylądować na innych pinach(np. w Mega 128) albo układ może być programowany bezpośrednio po RS-232 - jest to jeden z wariantów programowania w systemie.
- Vote on answer
- posted
18 years ago
Grodo napisał(a):
Jakiego procka i przez co? BartMan
- Vote on answer
- posted
18 years ago
BartMan napisał(a):
Kabel dziala swietnie. Bardzo dobrze pod 98. Mialem jakis klopot z XP, bo przesylal wolno dane. Nawet nie wiem jaka przyczyna, przerzucilem sie na win98, bo i tak go uzywam do pisania programu po '51.
BartMan