interface dla oscylopskopu pod linuxem

witam

szukam odpowiedniego oscyloskopu cyfrowego wraz z udostępnionym API (interfejs programistyczny) pod środowiskiem linux.

czy mozecie coś polecic ktora firma udostępnia bogatą biblioteke dla swojego oscylopskopu będę potrzebował zczytywać dane swoim programem i zapisywać do plików.

PICO dostarcza API ale pod windows

jest kilka programów oscyloskopów cyfrowych ale nie wiem na ile one wspierają konkretny sprzęt

proszę o rady

Reply to
alefajnie
Loading thread data ...

Mam rozumieć, że interesuje cie przystawka oscyloskopowa do komputera (karta, USB itp).

Krzysiek Rudnik

Reply to
rudnik

alefajnie pisze:

Podejrzewam, że jeśli krytyczna jest szybkość transferu danych i możliwość użycia własnych programów to najlepsza będzie karta oscyloskopowa, np. taka, jaką oferujemy.

PCI ma największą przepustowość w porównaniu z innymi typami łączy.

Pozdrawiam W. Bicz

formatting link

Reply to
Wiesław Bicz

alefajnie pisze:

National Instruments dostarcza karty GPIB z obsługą linuksa (NI PCIE-GPIB, NI-488.2 for Linux). Pewno są biblioteki do obsługi transmisji, czyli API wysyłające komendę do urządzenia. Spis komend do danego urządzenia jest w dokumentacji tegoż, i na przykład "*IDN?" wysyła żądanie o string identyfikujący. Obsługiwałem tak oscyloskop LeCroy pod DOSem, i Agilenta pod Windows, jest to dosyć uniwersalny interfejs, sporo porządnego sprzętu go ma (analizatory widma, oscyloskopy, syntezery rf, multimetry, zasilacze...). Małe oscyloskopy tektroniksa mają RS-232, który akceptuje w/w komendy jako zwykłe ASCII, jak było w wypadki TDS-360 z którym gadałem po RS-232 ściągając wyniki pomiarów etc.

Reply to
Filip Ozimek

Filip Ozimek napisał(a): [ciap]

jakkolwiek ten przedpotopowy interfejs szczęśliwie odchodzi do historii. Nowe przyrządy, nawet Agilenta, już go nie miewają. Karty GPIB są droższe od prostych DSO więc dodatkowo to nieekonimiczne.

nie zawsze i lepiej sprawdzić. Stara seria 24xx Teka miała inną komendę identyfikacji, podobnie jak część produktów Rohde&Schwarz. Nie pamiętam dokładnie ale R&S czasem miewa jakiś niuans, bez gwiazdki czy tylko ID, w każdym razie nie *IDN? Jak to zwykle w niemieckim sprzęcie, zawsze coś musi być na opak :-)

nie dziwota, hint: SCPI :-) Komunikacja poprzez takie wynalazki jak VISA jest prosta niezależnie od interfejsu, USB czy LAN obsługiwać można podobnie. GPIB to muzeum.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Andrzej Kamieniecki pisze:

Fakt, ale jest nadal wygodne. Do obsługi eksperymentu ma 5-6 urządzeń na GPIB z istniejącymi i sprawdzonymi procedurami obsługi. Wystarczy drobna modyfikacja kodu i wszystko działa jak należy. Sprzęt z wysokiej półki na szczęście jeszcze ma GPIB.

Reply to
Filip Ozimek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.