Halogeny na suficie na 230V, a standardowy ściemniacz w kontakcie...

Witam Wszystkich. Moje pytanie brzmi, jak stosowanie ściemniacza może wpłynąć na żywotność halogenów na 230V??? Czy ktoś zna to z autopsji??

Reply to
Maciek C
Loading thread data ...

Maciek C napisał(a):

przyciemnienie halogenow skraca ich zycie. bylo na grupie jakis czas temu

Reply to
lukasz sczygiel

Tak, bylo, ale konkluzja byla taka, ze zmniejszenie temp. wlokna na tyle zmniejsza parowanie, ze wydluza to ich zycie pomimo braku cyklu halogenkowego.

Reply to
T.M.F.

Użytkownik "lukasz sczygiel" <odtad|usenetposts1|wytnijto@na_serwerze|gazeta.pl> napisał w wiadomości news:cub373$rc$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

? pierwsze słysze, z autopsji mam oświelenie halogenowe w pokoju od 14lat przez 5 lat mialem ściemniacz (chodzil na granicy obciążlaności i się zjarał) na 8 żarówek jedna mi padła ale to z winy wadliwego kontaktu,śniedzi, much itp. jedyną wada tego zestawu był wzrost buczenia transformatora wraz z ściemnianiem :)

blur

Reply to
blur

blur napisał(a):

Pochylam glowe. Tylko dalej nie wiem jak to jest: <cytat on>

Przy pracy ze ściemniaczem temperatura włókna jest prawie stała (70Hz to wystarczająco dużo) i niższa niż 3100K - bliższa temperaturze zwykłej żarówki (2400-2700K) - dzięki czemu cykl halogenowy nie jest aż tak potrzebny. Poza tym reflektorów samochodowych używa się okresami przy pełnej mocy stwarzając tym samym szanse na odparowanie Hal-W z powierzchni szkła i odtransportowanie wolframu na włókno. Problem może wystąpić przy żarówce 'troszkę' niedogrzanej. Nie wiadomo co ustanie wcześniej: szybkie parowanie wolframu czy też cykl halogenowy. <cytat off>

Czy ktos ma odpowiedz na ostatnie pytanie bo jakos w tamtym watku tego nie znalazlem.

Reply to
lukasz sczygiel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.