Gdzie dostane avr32 at32uc3a1128 ?

Czy w Polsce sa juz dostepne mikrokontrolery atmela avr32 ? /chodzi mi konkretnie o model at32uc3a1128 lub jakikolwiek inny z serii at32uc3a1...;

Czy warto sie bawic w avr32 czy od razu przejsc na army ? /zalezy mi na wbudowanym ethernecie;

Reply to
Q
Loading thread data ...

czegos tu nie rozumiem AVR32 powiedzialbym ze jest nastepca ARMa :) ja zajalem sie ARM9, bo nie bylem przekonany do AVR32 jesli chodzi o narzedzia i problematycznosc nowego produktu AVR32 maja szanse byc bardzo tanie, bo Atmel nie musi placic royalties jak w przypadku ARMow. AT32AP7000 ma kosztowac ponziej 5$

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

az mi wstyd, ze o tym nie wiedzialem :) /teraz wszyscy wszystko na arm'ach robia :)

nie wiem jak teraz, ale kiedys atmel zawsze dawal dobre wsparcie; ....no i te dziesiatki not aplikacyjnych :)

czyli jeszcze ich nie ma w polandzie?

Reply to
Q

sa, juz dawno sa nawet bardzo tanei zestawy startowe wlasnei z tym procem. jednakze z pewnych zrodel wiem o tym ze Atmel chce przebojem zdobyc rynek i zaoferowac je w duzo lepszej cenie.

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Q pisze:

Zajmij się ARMami. W ten sposób nie jesteś skazany na jedynego w świecie producenta (Atmela, który zresztą poza AVR32 robi fajne ARMy) - procesory z różnymi jądrami ARM produkuje kilkadziesiąt firm.

Na początek zabawy w ARMy z Ethernetem polecam np. AT90RM9200 albo AT92SAM9260. Aby było śmieszniej, oba ze stajni Atmela. Jest też jakiś ARM7TDMI z Ethernetem (AT91SAM7...) ale nie polecam bo ma za mało zasobów i wydajności nawet na prosty serwer www.

Reply to
Adam Dybkowski

Polecasz ogromne (pqfp208) procesory, ktore do dzialania potrzebuja zewnetrznej pamieci sdram i flash. Oczywiscie, ze maja nieporownywalnie wieksze mozliwosci niz maluszki arm7, ale to juz zupelnie inna kategoria.

Jesli chodzi zwykle mikrokontrolery, to sa at91sam7x256 (i pochodne)- male, samowystarczalne mikrokontrolery z wbudowanym ethernetem (potrzebny jednak zewnetrzny transceiver phy). Co do wydajnosci .. dopiero uruchamiam swoja plytke z takim MCU, wiec nie wiem, ale chodzi to na 55MHz. Ludzie od dawna rzezbia webservery na atmegach ..

Ostatnio Luminary Micro wprowadzila arm'y w wbudowanym ethernetem mac+phy i na rdzeniu coretex-m3. Jest w Polsce firma, ktora je sprowadza, nawet plytki developerskie sa tanie.

Reply to
voices

...ale gdzie ? /to jest pytanie zasadnicze :)

Reply to
Q

voices pisze:

Oczywiście wszystko zależy od potrzeb. No to niech najpierw twórca tego wątku wypowie się, do czego tak właściwie potrzebuje procesora z Ethernetem.

Seria AT91SAM7 jest całkiem fajna (używamy w firmie m.in. AT91SAM7S256) ale ma swoje ograniczenia, niekiedy niemożliwe do przeskoczenia jak np. wewnętrzna pamięć RAM tylko 64KB bez możliwości rozbudowy zewnętrznymi kośćmi (brak magistrali EBI) albo wymagana praca z zegarem 48MHz jeżeli korzysta się z USB (w procku jest tylko jeden PLL). W niektórych zastosowaniach lepiej będzie wziąć nawet prostszego ARMa ale z normalną magistralą zewnętrzną, doczepić układ Ethernetowy all-in-one w stylu LAN91C111 oraz tyle RAMu ile potrzeba (kostki SRAM 1 MiB 10ns wcale nie są takie drogie). Wszystko oczywiście zależy od potrzeb.

Reply to
Adam Dybkowski

Franek pisze:

A tak wogole - to Atmel wklada te same peryferia do prockow z jadrem ARM jak i AVR32 - czyli przeniesienie softu nie powinno byc problemem.

Pozdr AK

Reply to
AK

Q pisze:

No to bierz małego AT91SAM7X256 i po kłopocie.

formatting link
?podkat=32 Więcej zagwostki będziesz miał z oprogramowaniem. Zrobienie nawet prostego serwera www łącznie ze stosem TCP/IP to nie takie hop siup. Lepiej najpierw rozejrzyj się za darmowymi systemami operacyjnymi ze stosem TCP/IP a potem wybierz jeden z obsługiwanych procesorów. Np. FreeRTOS:
formatting link
Ewentualnie doczep sam stos TCP/IP do innego swojego ulubionego systemu operacyjnego na ARMy:
formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

to moze HC12S z wbudowanym ETH i PHY od Freescale? kosztuje to 10$, podpinasz kwarc 25MHz, kilak RC, RJ45 z trafkiem i masz

60MIPS na pokladzie i eth 100mbit bawilem sie tym niedawno. Jest darmowy debugger po 1 kablu (noICE). Producent dostarcza darmowy stos TCP/IP.Smiga bardzo ladnie i jest dosyc male. Ew cos ze stajni Microchipa, z wbudowanym ETH + PHY? jest to jeszcze tansze, bodajze PIC16
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Greg(G.Kasprowicz) pisze:

Ale to znowu proc produkowany tylko przez jedną firmę (ślepa ścieżka podobnie jak dyskutowana wcześniej rodzina AVR32). Zdecydowanie lepiej zająć się ARMami.

Reply to
Adam Dybkowski
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Greg(G.Kasprowicz) pisze: ...

A mozna to gdzies kupic w detalu ? CO z kompilatorem C ? Jest moze jakis gcc dostepny ?

Pozdr AK

Reply to
AK

Jakiego prostszego arm'a z EBI mozesz polecic ? Potrzebuje szyny do przesylania danych do FPGA. At91sam7se (drogi, ale potrafi sdram), lpc22x (tani, ale czy aby nie *za stary*?), str912 (malo popularny/podobno kiepska dokumentacja), czy moze jest cos co pominalem ?

Reply to
voices

voices pisze:

Jeżeli nie potrzebujesz super wydajności to można sięgnąć po AT91R40008:

formatting link
rdzeń 7TDMI, 256KB RAMu, EBI, watchdoga i 2 UARTy, chodzi max. na 75 MHz. Trzeba tylko dorzucić na zewnątrz pamięć programu (np. równoległy Flash) i już. Obudowa znośna nawet przy manufakturze domowej (TQFP100).

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.