FireWire 6-6 i przejściówki 6-4? Jak to działa?

Witam!

W laptopie mam małe złącze FireWire, chcę kupić obudowę do dysków IDE łączoną przez FireWire - i tu pojawia się pytanie. W każdej, znalezionej przeze mnie ofercie opisane jest, że oferowany w zestawie kabel to FireWire

6-6, czyli z dużym złączem i 6 pinami. Są dostępne w sprzedaży kable 6-4, nawet nie jest to jakieś zdzierstwo... w czym tkwi więc haczyk? Można bez problemu podłączać urządzenia FireWire kablami 6->4 bez utraty jakichś możliwości? I skąd taka różnica w standardach? Po co dwa dodatkowe przewody sygnałowe w "dużych" kablach FireWire? Niestety złącza USB 2.0 nie mam, więc skazany jestem na 4 pinowy FireWire.

Dzięki za pomoc!

Reply to
Radek
Loading thread data ...

Te 2 dodatkowe piny to zasilanie urządzenia (jak w USB). Kamery miniDV nie potrzebują go bo mają własny akumulator. Kamerki do komputera odwrotnie.

Reply to
William

Użytkownik "William" snipped-for-privacy@ma.mnie.pl> napisał w wiadomości news:do9dfu$1u0$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Istnieje szansa, że zadziała przenośny dysk (z własnym zasilaniem) podłączony właśnie bez tych dwóch pinów? Dzięki za odpowiedź!

Reply to
Radek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.