elektronika praktyczna

Loading thread data ...

Jestem zainteresowany :=)

Włodek

Reply to
invalid unparseable

Zapraszam do osobistego odbioru.

Wrocław, ul. Kopernika 11

snipped-for-privacy@cbk.pan.wroc.pl

Reply to
mk

W dniu 2019-07-31 o 14:20, mk pisze:

Dostrzeżesz zainteresowanego z daleka. :-)

formatting link
łaja+Kopernika+11,+51-622+Wrocław/@51.1095746,17.0853524,3a,75.2y,107.28h,92.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3O_ypfKp4SCB9Lf4qSEpFg!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x470fe823d135688b:0xb8f8d88577287608!8m2!3d51.1095269!4d17.0856372 Robert

Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 31.07.2019 o 14:55, Robert Wańkowski pisze:

Ale tylko w słoneczny dzień ;-)

Po drodze możesz wpaść na Norwida 25, też mam parę roczników, tych starszych. Przyjdź z silnymi kolegami, jest tego ładnych parę kilogramów :-)

Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz

Jestem na etapie organizowania wolontariuszy do transportu ;-)

W.

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2019-07-31 o 14:05, mk pisze:

Ja planuję pewnie z ponad 10 roczników wynieść na makulaturę. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

OK.  Tego będzie ze 20 kg. Jest też Automatyka podzespoły aplikacje i Elektronik  magazyn elektroniki profesjonalnej  - trochę starszych numerów. M.K.

Reply to
mk

Mam coś podobnie, tylko głównie Elektronika dla Wszystkich. Wyrzucić szkoda, oddać trochę też, chciałbym kiedyś do niej wrócić, poczytać znów, ale wiem, że pewnie już nigdy nie wrócę. I tak sobie leży i czeka w sumie niewiadomo na co. Jak wiele innych przydasi.

Reply to
Queequeg

W dniu 2019-08-01 o 12:20, Queequeg pisze:

EdW dostaję gratis jako 3-ci tytuł. To jest cieńsze i jeszcze nie myślałem o wyrzuceniu. Właśnie zmierzyłem - mam ich 35cm (leżą w stosiku). P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W sumie możeby sobie znów prenumeratę zamówić...

Piszą tam teraz w ogóle coś ciekawego, są jakieś ciekawe projekty?

Eh, najlepsza byłaby e-prenumerata, tylko żeby epuby albo mobi wysyłali, a nie pdfy. Na kindlu by się czytało. Ciekawe czy już to oferują.

Reply to
Queequeg

W dniu 2019-08-01 o 22:28, Queequeg pisze: [...]

Elektronika dla Wszystkich jest rzeczywiście dla wszystkich. Są tam artykuły dla początkujących, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Niedawno skończył się krótki kurs Piotra Wyderskiego bezboleśnie wprowadzający w świat PSoC, sporo się nauczyłem. Dzięki, Piotrze! Elektronika Praktyczna zeszła na psy. Przeglądam kolejne numery w naszej bibliotece, może raz w roku znajdzie się tam coś, co warto przeczytać.

Tylko pdf. Więc raczej tablet :-)

Paweł

Reply to
Paweł Pawłowicz [kropka] pl

W dniu 2019-08-01 o 22:28, Queequeg pisze:

Czasy kiedy się wczytywałem są dawno minione. Teraz przeglądam tylko obrazki i najwyżej przejrzę pocztę - ciekawe jakie problemy/zdanie mają czytelnicy. Jedno takie pytanie ze stycznia 2014 skłoniło mnie raz do odezwania się do pana Piotra Góreckiego.

Ja uważam, że EdW jest obecnie ciekawsza niż EP. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Żeby był taki o FPGA... albo o DSP... choć może był / jest? :)

Szkoda :( Kindle kiepsko pokazuje PDF-y. Niby się da, ale nie jest to najczytelniejsze i najwygodniejsze. Tak czy inaczej kolorów nie pokaże.

Tablet to jakaś opcja, mam jakiegoś iPada (tylko dlatego, że znajoma oddawała za darmo), ale leży, bo nie mam dla niego zastosowania. Może to i sposób.

A ta prenumerata w PDF jest tańsza od papierowej?

Reply to
Queequeg

Jest mi bardzo miło to słyszeć Pawle, cieszę się, że Ci się to przydało. Kurs z założenia miał być znacznie dłuższy, ale fxbeb jlqnjavpgjb cemrm cół ebxh (!) cbfgnabjvłb avr cłnpvć, gb mqrplqbjnłrz fvę bqfgącvć łnzl vaalz. Gdybym mógł w czymś pomóc, to śmiało pytaj na priv.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

Też dokładnie tak uważam. A na pewno jest bardziej zróżnicowana.

Wprowadziłbym tylko jakiś limit dla "zegarmistrzów", np. jeden zegar na Nixie na pół roku. Był czas, że to się pojawiało niemal co numer, więc na kilka miesięcy zawiesiłem kupowanie. Gdyby jeszcze ktoś chciał zrobić *dokładny* zegar, to z chęcią bym to przeczytał, ale ludkowie się skupiali na najmniej istotnym elemencie, czyli wyświetlaczu, a dokładność pomiaru czasu była "jakaś".

Druga sprawa to brak w ofercie *wyłącznie* prenumeraty elektronicznej. Papierową wersję otrzymuję tylko dlatego, że inaczej się nie dało. Często nawet nie otwieram opakowania.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

Chodziło o to, by jak najmniejszym wysiłkiem i kosztem zacząć zabawę z PLD. PSoC nadawał się do tego idealnie. FPGA to naturalny następny krok. Do tego środowisko Creator jest bardzo intuicyjne, przynajmniej dla mnie. Instalujesz i działa, do tego można je całe "objąć umysłem". I jest masa dobrej dokumentacji. Nie widzę szans, by amator bez żadnego doświadczenia w temacie potrafił poprawnie użyć Quartusa, o odjechanym Vivado nawet nie wspominając.

A jak już masz FPGA, to po co Ci DSP? :-) W najmniejszym Cyclone V masz bodaj 86 sprzętowych mnożarek i 15. tysięcy ALMów. Jedyna przewaga DSP to znacznie wyższa wydajność z wata pobieranej energii, co w zastosowaniach amatorskich ma niewielkie znaczenie.

Literalnie rzecz biorąc tak, ale kiedyś się elektronicznej nie dało kupić bez papierowej i musiałeś wziąć obie. Nie mam pojęcia, czy coś się zmieniło.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

Bo to taki wdzięczny temat do dłubania jest... więc ludzie dłubią i się chwalą. Nixie ciekawsze od dokładnego RTC, bo wygląda i świeci :)

Nie wiem czy pamiętacie, jak wyglądały ogłoszenia ~15 lat temu. 3/4 zaczynało się od "przyjmę za darmo komputer". Też powinni wtedy limit wprowadzić.

Słabo. Oszczędziliby. Z drugiej strony zawsze możesz zapakowane opakowania wystawić na Allegro albo innym OLX-ie i odzyskać chociaż część pieniędzy.

Reply to
Queequeg

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.