Ekspert od procków Intela

Czy leci z nami ekspert od procków Intela?

Mam stary serwer Della SC440 ktory pracuje obecnie z Celkiem opisanym szczegółowo przez Della tak: WJ299 Processor, 80547, Celeron Prescott Desktop Socket T, 336 LGA, G1, Alternate

Chciałbym mu wstawić coś szybkiego w bebechy, może Core 2 Duo z serii E5000, lub E6000, tylko nie wiem czy te procki pójdą w tej płycie...

Według Della, płyta do SC440 wspiera procek Xeon 3070 2.66 GHz z FSB 1066 MHz czyli procki E6000, np. E6320 z FSB 1066 i LGA550 powinien podejść chyba...

Czy ktoś się zna może na tych klockach i mógłby doradzić troszeczkę? Nie mam za bardzo jak sprawdzić/pożyczyć proca aby zobaczyć czy będzie działać czy nie... tak byłoby pewnie najłatwiej...

Czym w ogóle różnią się z punktu widzenia płyty głównej te procki? Napięciem pracy? Częstotliwością? Czemu procek X chodzi a Y nie chodzi?

Reply to
Pszemol
Loading thread data ...

Wersja dla, tfu, Della. LGA336 to tylko w OEMach spotykane. Z reguly wycinaja druga czesc pinow do pamieci oraz polowe pinow zasilania/masy. Wychodzi taniej, ale z niczym innym nie kompatybilne.

Chyba ze LGA336 to jakis stary standard mainstream Intela (nie kojarze, ale ja od zawsze wolalem AMD).

Reply to
Jerry1111

No ale mnie nie interesuje używanie tego Celka gdzieś tylko zamiast niego wstawienie pełnosprawnego procesora Pentium i wykorzystanie tego starego ale ładnie wyglądającego serwerka jako drugi pecet do "internetowania" w domu... Na tym celku i 512MB pamięci trochę kuleje.

No ale jeśli nie CPU tylko podstawka ma brakujące piny i obsługuje tylko ułomnego Celka to dlaczego Dell miałby głosić że ta płyta obsługuje dwurdzeniowe Xenony z magistralą 1066? Te procki też nie mają pinów?

Czy ktoś się orientuje czy kolejne rodziny procków intela E3000, E4000, E5000, E6000 itd - różnią się liczbą pinów czy nazwami sygnałów w LGA? Różnią się może wejściową częstotliwoscią zegara? Napięciami?

Reply to
Pszemol

Imo stary serwer z nowym prockiem nie ida w parze. Przeciez nie tylko procki przyspieszaly.

No chyba ze on nie taki stary.

J.

Reply to
J.F.

In news: snipped-for-privacy@poczta.onet.pl, Pszemol snipped-for-privacy@PolBox.com nabazgrał: (ciap)

To ja bym zaczął od próby rozszerzenia pamięci!

Reply to
Włodzimierz Wojtiuk

Próbowałem już tego - pożyczyłem drugą kostkę 512MB na parę dni ale przyrostu wydajności na Windows XP nie zauważyłem... Sądzę że szyjką od butelki jest tutaj kiepski Celeron z małym cache. Ale na pamięć tez przyjdzie pora - najpierw chcę mieć "normalny" procek a nie jakiegoś okaleczonego niedołęgę, Celka.

Reply to
Pszemol

Stary/młody to pojęcia względne... Ten mój był kupiony nowy w lipcu 2007 roku (07/06/2007). Prawie trzy latka dla peceta to już jest wiek starczy ;-)

Ale planuję mu przedłużyć młodość przez wymianę proca i dokupienie pamięci - niestety pamięci w wersji serwerowej z ECC nie są tanie, nawet te staruszki DDR2 667MHz.

Reply to
Pszemol

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.