Eagle 4.13 Linux- proszę o wskazówkę na licencję -aby zadziałało przez 3 godziny :)

Witam ,kto użyczy swego pliku license.key na 3 godziny? :) Przyrzekam, że zaraz go skasuję, jak tylko zrobię jedną jedyną płytkę.

Otóż mam bardzo pilny projekt (jestem studentem), który muszę skończyc dzisiaj do wieczora , zrobiłem schemat w eagle 4.13 linux (wersja freeware) ale elementy , choć nie ma ich wiele (przekaźniki), są dużych wymiarów i brakuje mi miejsca na płytce , nie ma jak tego skończyć. Szukałem w necie cracków, ale wszystkie które znalazłem, działają tylko do chwili zapisania pliku *.brd , jak się go otwiera ponownie to jest kasza-nie można otworzyć. Co prawda można go poprawić następnym crackiem, i wtedy plik *.brd daje się otworzyć, ale co z tego, jak wszystkie ścieżki wyglądają jak po inwazji SLD-owców ;) Pomaga polecenie ripup , wtedy mamy z powrotem airwires, ale jak się zapuści autorouter, to mamy ścieżki ładne , do momentu jak znów nie zapiszemy pliku.Błędne koło.

Problem polega na tym że plik zapisany (z wyroutowanymi ścieżkami) muszę dać do firmy do realizacji.Firma nie otworzy takiej kaszany, jaką mogę zapisać za pomocą scrackowanej wersji, będzie musiała kombinować, w końcu się pracownik wkurzy, i mnie wywali, jako niepoważnego fantastę.

Ponawiam więc pytanie: kto użyczy swojego legalnego pliku license.key na 3 godziny? Bardzo proszę, jak tylko to zrobię, to skasuję ten plik, bo do innych rzeczy, prywatnych , wystarczy mi wersja freeware.

Niestety nie mam 125 euro na zbyciu, żeby kupić legalną wersję, po prawdzie to nie mam nawet 12,5 pln :(, dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli: POMÓŻCIE!!!

Kontakt : snipped-for-privacy@poczta.onet.pl, albo odpiszcie na grupie :)

Dzięki z góry harlej

Reply to
harlej
Loading thread data ...

harlej napisał(a):

A to Ci dopiero. Tego tu jeszcze chyba nie było :)

Niestety tu Ci nie pomogę, ale zastanawia mnie dlaczego, skoro używasz linuxa, nie zabrałeś się za pakiet gEDA i PCB? Ja tego używam, działa pięknie zwłaszcza, że jest zupełnie za darmo, płytki w płytkowni mi zrobili bez problemu.

Reply to
Bartosz Sarama

Użytkownik "Bartosz Sarama" snipped-for-privacy@at.wp.pl> napisał w wiadomości news:d97ldb$cnl$ snipped-for-privacy@opal.futuro.pl...

A właśnie :-))

Reply to
pleban

z pożyczaniem licencji to chyba żartujesz.. :) co do płytki to zauważ że pady muszą się mieścić w prostokącie 100x80mm a elementy mogą sterczeć. pozatym podziel to sobie na 2 płytki czy coś. ja tak zazwyczaj robie. Często wywalam elementy wykonawcze mocy na drugą płytkę. a jak nie to to jakiś inny linuxowy program. Właśnie: ktoś mi powie jak tam jest z bibliotekami?

CosteC

Reply to
CosteC

CosteC napisał(a):

darmowy który znam i używam zwie się gEDA (do schematów, ale ponoć i symulacje działają, nie bawiłem się) :) Ja mam zasadę, że wszelkie elementy, których używam, rysuję sam. Zarówno dla schematu jak i pcb. Tak robiłem z autotraxem, orcadem, protelami kilku generacji i tak robię z gEDA i PCB. Może dzięki temu udało mi się uniknąć wielu standardowych błędów typu: za wąskie otwory, za małe pady itp, itd. Oczywiście wymaga to poświęcenia kilku/nastu minut na element _za_pierwszym_razem_. Ale coś za coś :)

Tak to wygląda:

formatting link

Tyle biadolenia a co do ad remu :) gEDA ma trochę bibliotek, ale oczywiście nie zwracałem na nie większej uwagi. Całą zawartość bibliotek można przejrzeć tu

formatting link

Dla chętnych i ciekawych polecam również stronę główną :)

formatting link

Używa się tego bardzo przyjemnie (oczywiśćie po przestawieniu z wodotrysków protela i jemu podobnych), tym bardziej, że jest to narzędzie zupełnie darmowe.

Programik PCB można sobie oglądnąć tu:

formatting link
a pociągnąć stąd:
formatting link

Nieco zboczyłem z kursu, ale może komuś się przyda :)

Reply to
Bartosz Sarama

Reply to
harlej

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.