Domofon Ds-kv6113 I stacja wew. ds-kh6320

Jakiś czas temu była tutaj dyskusja o tym domofonie i tej stacji wew (taki monitorek). Najpierw uruchomiłem domofon z własnym serwerem SIP. Działa, dzwoni na skonfigurowany numer. Schody się zaczęły gdy chciałem dodać do kompletu stację wewnętrzną. Domofon ją wykrył ale teraz dzwoni tylko na nią. A scenariusz działania ma być taki: domofon wpierw dzwoni nas stację wewnętrzną, ale jak nikt nie odbiera to ma dzwonić na wskazany nr SIP. Nry SIP w domofonie są skonfigurowane (działało przed podłączeniem stacji) ale widocznie wykrycie stacji wew. spowodowało ignorowanie dzwonienia na numery SIP. Stacja nie ma żadnych ustawień konfiguracji "jak nie odbiera to przekaz na nr". Tzn. ma w opcjach "przekazywanie połączeń po czasie n sekund" ale to nie wiadomo z czym to ma działać, brakuje kontekstu. Instrukcja oby urządzeń jest lakoniczna i nie przewiduje mojego scenariusza. Wymyśliłem sposób na uzyskanie oczekiwanej funkcjonalności ale jest dość karkołomny, wpierw chciałbym zweryfikować czy da się to zrobić "normalnie"....

Reply to
Marek
Loading thread data ...

Rozumiem, że ustawiasz pod IE albo Edge w trybie IE, masz wgrane najnowsze firmware i przełączałeś na język angielski? Możesz spróbować jeszcze ustawień z programu IVMS - czasem rozjeżdża im się menu z IVMS i webconfig. Te oprogramowania są chyba robione na kółku informatycznym w gastronomiku - często opcje są wrzucane w przypadkowe miejsca bez opisu. Jeżeli sam do tego nie dojdziesz metodą prób i błędów to czarno to widzę.

Reply to
Mirek

Nie. ds-kh6320 konfiguruje się przez jego ekran, nie ma webconfiga.

Nie, w changelogu do najnowszego nie ma nic więcej niż wyłączenie domyślne usług chmury hik. Na razie nie wygrywam.

Tak.

Nie mam tego, to chyba jakieś windowsowy soft? Nie mam windows. Ale z instrukcji konfiguracji przez IVMS nie widzę nic więcej niż dostępne w konfiguracji stacji.

Szkoda, kto jak kto ale myślałem, że sypniesz rozwiązaniem z rękawa bo masz HIKa rozpracowanego :). Jeden ze sposobów na to jest przełączenie stacji wewnętrznej z trybu "properitary SIP" w tryb "standard SIP". Wtedy stacja może się zalogować do dowolnego PBXa i dostęp do niej byłby przez PBXa tj. domofon dzwoni przez PBX'a na nr przypisany stacji. Wtedy cały routing i reakcje na "no answer" realizuje na PBX'ie. Tylko wtedy mam wątpliwości czy zadziała połączenie video z domofonu do stacji gdy będzie realizowane przez PBX...

Reply to
Marek

Nie no domofony Hika to sporadycznie. Jest jeden gość w Polsce, który może sypnąć rozwiązaniem - jutro spróbuję skrobnąć do niego maila.

Reply to
Mirek

Bardzo dziękuję.

Reply to
Marek

Nieśmiało zapytam: czy się odezwał?

Reply to
Marek

Jeszcze nie. Dziś był webinar z domofonów, ale też nic nie wnosi do sprawy. Tylko się wk... zdenerwowałem, bo łaskawie wydłużyli maksymalny czas podglądu do 30 minut, a ja mam klienta, który chce cały czas mieć włączony podgląd z kamery, ale nie bo oni wiedzą lepiej.

Reply to
Mirek

Ok. Zrobiłem test wg scenariusza by puścić wszystko przez PBXa i działa. Tylko z domofonu trzeba usunąć z connected devices stację wew. ale w stacji wewnętrznej nie usuwamy domofonu, by mieć podgląd do niego. Domofon dzwoni wtedy sipem przez PBXa do stacji. Jak stacja nie odbiera po zadanym timeoucie to PBX realizuje zaprogramowany dialplan na tą okoliczność i dzwoni na inny wskazany nr. Jedynie co jest dziwne to bardzo cichy głos z mikrofonu stacji wew. mimo ustawień jego czułości na 100%. Bez PBXa tak nie było, to jeszcze jest do zdiagnozowania.

Reply to
Marek

Może PBX wymusza jakiś inny kodek audio, albo wręcz dopuszcza jakiś inny, który preferuje stacja, a nie obsługuje prawidłowo... ech zawsze coś. A normalnie video przenosi po SIP-ie? Masz wideo na jakimś softonie, czy na gsm dzwonisz i normalnie wideo się zestawia... jeszcze przed połączeniem? (marzenia).

Reply to
Mirek

Przy dzwonieniu do stacji wew. jest wideo po SIP al dopiero po odebraniu połączenia na stacji.

No jak PBX wybiera mój nr komórkowy to dzwoni bez wideo, no bo jak inaczej? Ale gdyby domofon zadzwonił na innego klienta sip wspierającego video powinno działać, skoro ze stacją wew. działa.

Reply to
Marek

Precyzując: PBX dzwoni przez mojego operatora VoIP ze swojego nr stacjonarnego na mój komórkowy, nie idzie to sipem do klienta SIP na telefonie tylko przez gsm.

Reply to
Marek

No trzeba by pewnie puścić to video jako early media... Choć stacja z kolei wcale nie musi tego obsługiwać - natywnie pewnie jeszcze inaczej jest to realizowane. A ten guzik do otwierania masz wtedy, czy trzeba klawiaturą dtmf?

Normalnie - rozmowa video przecież jest od lat.

Ale wtedy znów nie będzie video zanim odbierzesz. Albo można to obejść w inny sposób: PBX odbiera i zestawia video, ale zamiast dźwięku wysyła zwrotny sygnał dzwonienia aż nie naciśniesz tam coś krzyżyk czy gwiazdkę - któryś domofon miał to właśnie tak zrobione żeby niby odebrać połączenie video, ale dzwoniący nadal myślał że nikt nie odbiera.

Reply to
Mirek

Ale po co co video wcześniej? Na stacji video jest po odebraniu, nie rozumiem po co ma być wcześniej?

Przecież to tylko połączenie telefoniczne. Sterowanie przyciskiem mam w innej aplikacji. Obraz jak chce podejrzeć też w innej aplikacji. Nie mam potrzeby łączyć obrazu z głosem, w większości przypadków video w ogóle nie jest konieczne.

Jak sobie wyobrażasz puszczenie video rozmowy przez gsm? Ja nie zestawiam SIP z telefonem. SIP się kończy na PBX, ten dzwoni do mnie przez VoIP na nr komórkowy. Są operatorzy zestawiający z VoIP na GSM video call?

Ale po co to? To bez sensu, wideo jest po odebraniu, jak na oryginalnej stacji.

Reply to
Marek

Po to żebyś wiedział kto przyszedł zanim ten ktoś się dowie, że jesteś w domu. To tak jakbyś nie rozumiał po co jest wyświetlanie kto dzwoni przed odebraniem.

Nie mam pojęcia. Mój operator nie ogarnia nawet prawidłowej strefy czasowej przez co na telefonie mam od czapy godzinę.

No właśnie nie jest - pokazuje ci się obraz i dwa guziki, jeden do rozmowy a drugi z kluczykiem do otwarcia. Widzisz swojego to naciskasz od razu kluczyk, widzisz obcego to wciskasz słuchawkę i rozmawiasz. A jak nie wciśniesz nic to niedoszły rozmówca słyszy, że nikt nie odbiera - dla niego to po prostu nikt nie odebrał i nie wie czy nie ma cię w domu, czy śpisz czy bierzesz prysznic. Aha no i dźwięk ze stacji zewnętrznej też jest od razu - czyli nie warto czekając na połączenie kogoś obgadywać.

Reply to
Mirek

I jakie to ma znaczenie? To jakiś absurd, jak ktoś robi video call na telefon to też najpierw widzisz obraz?

Ale u mnie *zawsze* ktoś odbierze, po to są (wielokrotne) przekierowania na GSM, stad obraz przed odebraniem to funkcja zupełnie IMHO zbędna. Zresztą przed odebraniem zawsze mogę sobie podejrzeć obraz z kamery domofonu, nie muszę tego łączyć z funkcją dzwonienia.

Nie, w tej w wersji jaką mam tak to nie działa. Bez względu czy działa to w oryginalnej konfiguracji "SIP protokół prywtany" czy "SIP protokół standardowy" obraz jest zawsze po odebraniu czyli tak jak powinno być.

Reply to
Marek

Najpierw widzisz kto dzwoni. Numer albo nazwę jak masz opisane.

Reply to
Mirek

Widzę też nr nieznany lub jego brak, nic ta informacja nie daje. Dla mnie nie ma znaczenia kto stoi pod domofonem - i tak trzeba odebrać bo inaczej to jest niegrzeczne. Zresztą i tak nie działa w oryginalnej konfiguracji więc nie ma o co kruszyć kopii.

Reply to
Marek

To w ogóle po grzyba ci domofon z video? Trzeba było założyć domofon SIP, było by 3x taniej i mniej problemów. W wideodomofonach zawsze był najpierw obraz od czasów czarno-białych na kineskopach, bo to jest istota sensu wideodomofonu. Tu masz na szybko znalezione jak to ma działać:

formatting link
po grzyba mam oglądać na ekranie twarz osoby, którą za chwilę będę widział na żywo?

Reply to
Mirek

Dlatego, że zostałem oszukany przez HIK i sprzedawców (po lekturze postów na elektrodzie okazuje się że nie tylko ja). Reklamują ten model jako ze slotem microSD sugerując, że może pracować jako rejestrator. A to g.no prawda. Nie ma takiej funkcji a ta karta tam to właściwie nie wiadomo po co. Podobno może zapisywać zdjęcia tych co wcisnęli przycisk domofonu i to w marnej jakości i pod warunkiem podłączenia stacji wewnętrznej. Także wybrałem ten model z kamerą tylko po to, bo liczyłem bo przykrył by mi dziurę w monitoringu w tym miejscu bez konieczności dostawiania zewnętrznego rejestratora.

Reply to
Marek

O tym że one nie potrafią nagrywać video na kartę SD pisałem Ci w moim poście z grudnia. Widocznie nie doczytałeś.

c.

Reply to
Cezar

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.