Arduino IDE - Picoprobe - SWD - RP2040

Czy komuś udało się z sukcesem ogarnąć programowanie RP2040 z poziomu środowiska Arduino przez SWD za pośrednictwem Picoprobe (drugie RPi Pico z wgranym picoprobe.uf2 podłączone według instrukcji)? Próbuję z Arduino 2.0.3 pod Win7, bezpośrednio przez USB do docelowego urządzenia działa normalnie, ale wymaga ręcznego resetowania z wciśniętym BOOTSEL. Nie udaje się natomiast nawiązać połączenia z Picoprobe jako programatorem SWD - nie wiem czy to nie jest wspierane, czy coś prostego robię źle:

Szkic używa 89776 bajtów (4%) pamięci programu. Maksimum to 2097152 bajtów. Zmienne globalne używają 42824 bajtów (15%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 227512 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 270336 bajtów. Open On-Chip Debugger 0.11.0+dev-gab95bac57-dirty (2021-05-11-10:45) Licensed under GNU GPL v2 For bug reports, read

formatting link
0

cortex_m reset_config sysresetreq

Error: unable to find a matching CMSIS-DAP device

Failed programming: uploading error: exit status 1

Reply to
M M
Loading thread data ...

On 21.01.2023 16:20, M M wrote: , bezpośrednio przez USB do docelowego urządzenia działa normalnie, ale wymaga ręcznego resetowania z wciśniętym BOOTSEL. Nie udaje się natomiast nawiązać połączenia z Picoprobe jako programatorem SWD - nie wiem czy to nie jest wspierane, czy coś prostego robię źle:

Czekaj, wgrywasz po prostu coś (jakiś uf2) na jedno Pico i on ma być tym programatorem SWD?

No to po wgraniu on się resetuje i powinien wstać i powinien być widziany jako inne urządzenie na USB - może dla pewności odłącz go o podłącz (bez wciskania BOOTSEL) i zobacz jak jest widziany - może brakuje jakichś driverów albo coś. Jeśli wciśniesz BOOTSEL przy podłączaniu to on znowu jest Pico i czeka na nowy uf2 - zgadza się? No chyba, że to oprogramowanie zmienia też bootloader i przycisk BOOTSEL zmienia swoje działanie - ale oni chyba się chwalili, że Pico nie da się zbrickować i zawsze będzie działać BOOTSEL.

Reply to
Mirek

Na razie do tego podchodze, tzn. ja chce programowac przez SWD bez rzeczy w stylu bootloader czy Arduino. Znalazlem info ze niestety ludzie od Raspberry Pi tu nakombinowali, pierwsze Picoprobe uzywalo swoj prywatny protokol i dzialalo tylko ze specjalnie spatchowanym openocd. Normalny openocd wspiera CMSIS-DAP i aktualne Picoprobe powinno uzywac wlasnie CMSIS-DAP. Ale trzeba przypilonowac zeby zgadzaly sie wersje, jak rozumiem stare Picoprobe nie podziala z oficjalnym openocd.

Tak a propo: ponoc ta sprawa protokolu zostala uporzadkowana w listopadzie 2022. U Ciebie data jest ponad 1.5 roku wstecz, w tym czasie wiele sie zmienialo.

Reply to
antispam

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.