Dobry auto-alarm z dodatkowym kanałem

Witam

Zastanawiam się nad dobrym alarmem do Lancia Kappa 2.4 JTD, 2000 rok. Auto jest wyposażone w fabryczny zamek centralny sterowany pilotem. Ma też immobilizer (z pastylką w kluczyku). Bagażnik można otworzyć przez naciśnięcie guzika w kabinie (nie przez dźwignię - więc wnoszę, że tam juz jest jakiś siłownik)

Zależy mi przede wszystkim na:

- bardzo dobrej jakości urządzenia

- dodatkowy kanał do otwarcia bagażnika (najlepiej jeśli możnaby go otwierać bez wcześniejsze otwierania drzwi poprzez 3-ci przycisk)

- funkcjach jak prealarm, ciche/głośne uzbrajanie, szukanie pojazdu, tryb serwisowy, pamięć zadziałania alarmu, ponowne uzbrojenie alarmu gdy nie otwarto drzwi, możliwość zamknięcia zamka centralnego w czasie jazdy (teraz mam normalnie taką możliwość), karta identyfikacyjna

- warto, żebym dostał zniżkę w pzu przy AC (ale nie koniecznie)

- chciałbym, jeśli jest to możliwe, żebym mógł używać także oryginalnego kluczyka (do uzbrajania/rozbrajania alarmu)

Jakie czujniki warto zamontować ? Czy sprawdza się radiopowiadamianie ? Światło w kabinie powoli przygasa po wyjęciu kluczyka (podobno jest to ważne)

Myślałem o EXUS V3100 Control ale ze względu na immobilizer nie wykorzystam funkcji pro turbo i zdalnego odpalania silnika. Ewentualnie exus V10, Super Forteca. Albo Silicon Utlimate CD, Centurion Xabre, Anakonda, Aha, gdzie we Wrocławiu warto zamontować taki alarm?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam Romek

Reply to
Romek
Loading thread data ...

Dnia 19 Sep 2006 15:23:23 +0200, Romek napisał(a):

Prawie każdy alarm na allegro ma takie funkcje. "Freeway" ma na pewno, już kilka sztuk pozakładałem i sprawują się wyśmienicie

Nie spotkałem się.

NIe wiem czego w PZU wymagają, zapewne alarm musi być homologowany i być zainstalowany przez autoryzowaną stację (czyli allegro odpada)

Kiepsko to widzę. Alarmy z reguły oferują możliwość wprogramowania dodatkowych pilotów, ale wątpię żeby akurat się tak złożyło żeby alarm dogadał się z pilotem zupełnie innego producenta, zapewne pracującego w całkowicie innym systemie

Ile wlezie. Podstawa to wstrząs + ultradźwięki + oczywiście czujniki otwarcia drzwi i klap. Można jeszcze dorzucić czujniki zbicia szyb, no ale to wg mnie niepotrzebne, dobrze naregulowany ultradźwięk i wstrząsówka zareagują.

Większość alarmów jest na to odporna. A chodzi o to, że włączniki zapalające światełko służą jako czujniki otwarcia drzwi. Jeśli da się wymacać gdzieś na kabelkach nieobrobiony przez układ ściemniający sygnał z drzwi (w 90% przypadków bez problemów), to nie ma najmniejszych problemów.

Zdalne odpalanie silnika to bardzo fajny ficzer :/ Słyszałem o gościu który postanowił zadać szpanu i odpalił silnik z pilota. Zapomniał tylko, że zostawił furę na biegu...

Teoretycznie u mnie, ale ja się zajmuję alarmami i centralnymi z najniższej półki dla starszych samochodów :)

Reply to
scx

na allegro mozesz kupic urzadzenia antynapadowe /immobilisery na karte trymana w portfelu (mininadajnik)

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.