Na stronie
- posted
18 years ago
Na stronie
robilem taki numer, ze cala elektronike zarówki wykorzystywalem do tego celu. Po prstu miast rurki zarówki energooszczednej podlaczalem swietlówke i hulalo.
Bo w tym artykule jest przerobka na zwykla swietlowke, a nie Dulux :-)
Zewrzec druty z pary ktora dochodzi do kazdego z koncow. I juz zostaja tylko 2 zaciski.
J.
P.S. Rura 40W z elektroniki 13W swieci, tylko jakos ciemno :-)
Nie przypuszczałem że to może mieć jakieś znaczenie...
świetlówka (podobnie jak kij) ma dwa końce, natomiast żarówk energooszczędna ma 4 i z elektroniki wychodzą 4 druciki i jak je zwarłem parami tak jak mi sie wydawało to poszedł dym (z elektroniki) Dla jasności: do jednego końca żarówki energooszczędnej dochodzą dwa druty i do drugiego dwa.
Próbowałem z elktroniką 11W na świetlówce 11W.
__________________________________MAT_______
Odpowiadając na post Alka i J.F.:
Nie przypuszczałem że to może mieć jakieś znaczenie...
świetlówka (podobnie jak kij) ma dwa końce, natomiast żarówk energooszczędna ma 4 i z elektroniki wychodzą 4 druciki i jak je zwarłem parami tak jak mi sie wydawało to poszedł dym (z elektroniki) Dla jasności: do jednego końca żarówki energooszczędnej dochodzą dwa druty i do drugiego dwa.
Próbowałem z elktroniką 11W na świetlówce 11W.
__________________________________MAT_______
Świetlówka też ma 4 końce.
Trzeba było 2 z nich zostawić niepodłączone ;)
Adam
To nie jest dławik. to jest trafo i próba użycia tego jako dławika przyniesie opłakane skutki. Możesz co najwyżej użyć całego urządzonka w jego oryginalnej roli.
CO?? dławik sie przepalił? To sie nie zdarza... :) A jeśli nawet, to przewiń.
nie ma 'zarowek energooszczednych'. to o czym jest napisane na stronie, to tez swietlowka, ale swietlowka kompaktowa.
[psy]
Bo "zwykla swietlowka" ma 4 konce.
Zewrzec musisz oba druty przy kazdym koncu ... i koniecznie lampe podlaczyc. Moze zadziala. Bez lampy faktycznie zadymi ..
J.
Swietlowka ma 2 konce, ale na kazdym koncu 2 wyprowadzenia co daje razem 4 i wszystkie 4 nalezalo by podlaczyc coby dzialalo. Zwarcie wyjscia w dobrze zaprojektowanym starterze nie powinno powodowac problemow, ale tego w tym przypadku wykluczyc nie mozna.
Pozdrowionka, RABIN...
______MAT_______
Zadymimo po podłączeniu lampy :-)))) Spróbuje zrobić jak mówisz z tymi drutami. Mozliwości jest niewiele, a jedna próba to tylko 3,5zł ________________________________MAT__________
Hmmmm oryginalne twierdzenie. Nie mówie ze nieprawdziwe (bo jestem lajkonik w tych tematach), ale do tej pory przezemnie nie spotkane.
Spalił nie spalił-nie istotne-nie działa i nie znalazłem żadnej przerwy. Przewijać... cóż-może na emeryturze. Wole się pobawić w bardziej oryginalne rozwiazania. Nawet jesli nie skuteczne to ciekawsze niz "kręcenie druta" :-))
pozdrawiam _________________________________________MAT______
Myślałem że pisząc na grupe elektronika nie trzeba tego wykładać bo to jest oczywiste. A tu bach!-odkrycie. Problem w tym że świetlówka dulux też jest nazywana "kompaktową", a jak sie napisze że żarówka energooszczędna to wszyscy wiedzą o co chodzi i nie trzeba pisać że "świetlówka kompaktowa ze zintegrowanym dławikiem elektronicznym i starterem, z gwintem R50" ___________________________________MAT________
Widze że coś drgnęło w temacie, ale nadal nie rozumiem, więc będe drążył. Jak rozebrałem tę elektronike 11W to się okazało co następuje: dwa druciki idą do jednego końca i dwa do drugiego. Wewnątrz świetlówki energooszczędnej (tej zdemontowanej) te pary kabelków były zwarte przy pomocy "sprężynki" przypominającej żarnik żarówki. Więc: jedna końcówka świetlówki kompaktowej i druga niczym sie od siebie nie różniły, obydwie były zasilane parą kabelków z układu elektronicznego i nadal nie wiem jak mam tym zasilić Duluxa który jest zasilany dwoma kabelkami. Więc proszę cię najuprzejmiej na świecie 'bassteq', o wyłożenie po chłopsku które kabelki mam jak podłączyć. Plizzzz...
No własnie ten sposób zastosowania układu z "kompaktu" wziąłem z
Jegomość J.F. ponawypisywał w owym czasie tzn. śro 30. czerwca 2004 10:56 takie oto rzeczy:
Inaczej być nie mogło :))
ten tego...nie porównywać świetlówki do kija proszę...to nie będzie trzeba dymu wietrzyć
2 końce po w styki i tam odpowiednie pary kabli z układu wydłubanego z "kompakta" Pamiętać należy o dobraniu mocy dłubanego kompakta do świetlówki która ma być "po" operacji. Jak wydłubiesz kompakta spokojnie i z rozumem to zauważysz które pary kabelków do których końców świetlówki (no chyba że młotkiem tzw józefem 5kg rozbierasz elektronike). BTW & semi OT ten temat obszernie jest rozwijany na pl.rec.akwarium i ma szerokie zastosowanie w oświetleniu zbiorników dla roślin wysoce wymagających stabilnegop oświetlenia....IMHO sprawdzony sposób na tani elektroniczny statecznikJegomość Alek EP ponawypisywał w owym czasie tzn. wto 29. czerwca 2004 22:30 takie oto rzeczy:
no bo musiało..tak właściwie z punktu widzenia elektronów to nic się nie zmieniło poza kształtem rurki szklanej
Użytkownik "Łagoda" snipped-for-privacy@list.niespamowac.pl> napisał:
walsnie na tej grupie wypada mowic poprawnie. atechniczny element moze uzywac takiego nazewnictwa, ale nie "grupa elektronika", IMO
Może i racja... ____________________________________MAT_______
ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.