spadło na linie energetyczną

i tak to efektownie (pod koniec) wygląda :)

formatting link

Reply to
tryton
Loading thread data ...

Użytkownik "tryton" snipped-for-privacy@onet.pl napisał w wiadomości news:juu4ej$rrc$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Od pyty takich filmów na YT. Nawet z Polski są filmy. Tutaj zrobił się mały upływ, albo przy pierwszym automatyka nie odpięła, albo inaczej działa, zasadniczo, przy zwarciu 2-3 razy próbuje wrócić, a jak zwarcie nie minie, wyłącza na stałe i dopiero obsługa może właczyć ponownie. Tu z małego upływu zrobił się duży, poszedł łuk (łuk może być bardzo głośny, to potężna energia), stąd hałas i blask. Po ostatnim automatyka odstawiła linię. Gdyby tak nie zrobiła, uszkodzenia mogły by się powiększyć, pozostałę straty też wzrosnąć, oraz było by to bardzo niebezpieczne.

Pare przykładów: Wybuch na linii - pozrywały się oblodzone przewody:

formatting link
ktoś nie chce czekać, niech przewinie do 2:40,

Drzewo na linii

formatting link
wybucha, widać po łuku, jak automatyka wyrzuca.

Wybuch na podstacji, ZTCP zagotował się olej w trafo,

formatting link
Pożar i wybuch transformatora:
formatting link
i inne, hasło np. power line explosion, transformer blow, power line failure czy nawet - pożar transformatora, oraz odpowiednie kombinacje tych słów. Sytuacje są różne, od błahostek, po istne perełki :)

Reply to
Anerys

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.