częstotliwość sieci a wykrywanie przest

Te nowoczesne kompresje nie dzialaja na widmie sygnalu? Wiec cos cichego moze zostac wyciete.

J.

Reply to
J.F
Loading thread data ...

W dniu 20.12.2021 o 23:14, Rutkowski, Jacek pisze:

Z palcem w nosie...

Reply to
Ghost

Wytnie i 50Hz, na tym polega ta kompresja by wycinac to co (teoretycznie) zamaskowane.

Reply to
Ghost

No tak, stara sztuczka służb służąca do datowania nagrań i do sprawdzania ich autentyczności -- nieumiejętnie pocięte i zmanipulowane będą miały zły wzorzec brumu. Myślałem, że to powszechnie znana wiedza.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

Korelację się liczy Fourierem.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

Nie robi się tego przeszukiwaniem liniowym. Chcesz skorelować dwa przebiegi, a to się najwygodniej i najwydajniej robi za pomocą FFT. Poza tym nie trzeba superdokładnie korelować całości: najpierw namierzasz perspektywiczne obszary korzystając z próbek o małej rozdzielczości czasowej, a potem progresywnie zwiększasz rozdzielczość.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

Weź przestań bo mam zajady. W samolocie co się spierdolił i zginęło w nim dużo polityków był magnetofon na którym nagrywali to co się dzieje w kabinie pilotów. Musieli tłumacza zatrudnić co przetłumaczył co było na nagraniu na taki język co go ktoś rozumiał. Samolot wiele milionów dolarów kosztuje i zabrakło kasy na dyktafon za sto złotych. Większość tanich telefonów nagrała by lepiej. jeśli w większości przypadkow służby kogoś nagrywają to niby w jakim celu by sprawdzały czy to co zmontowany jest prawdziwe? A jak dostaną do sprawdzenia jakieś nagranie to tak sprawdza żeby było po ich myśli.

Reply to
Zenek Kapelinder

Służby to niekoniecznie od razu kontrwywiad. Czasem trzeba ocenić autentyczność nagrania do celów dowodowych w sądzie. Jak montowł dyletant, to z ławością wyjdą nieciągłości fazy brumu.

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

Jesli masz na mysli nasz Tu-154, to prawdopodobnie sie mylisz. W samolocie glosno jest, nie tylko w Tu. I dyktafon sie kiepsko sprawdza. Fabryczna instalaja ma kilka mikrofonow, i korzysta tez z tych, co maja piloci przy ustach.

telefony maja spora kompresje i odszumianie ... ciekawe co by wyszlo - lepiej czy gorzej.

Dobrze piszesz. Ale jakby tak nam zalezalo na sprawdzeniu tej tasmy, co to Rosjanie mowią, ze pochodzi z naszego samolotu.

Tylko ze ona zostala znaleziona szybko, i szybko sie tez zaczely odsluchy z udziałem naszych ludzi - nie bylo duzo czasu na spreparowanie nagrania.

A jakby tak jeszcze odkryc brum 50Hz na nagraniu z samolotu ...

J.

Reply to
J.F

Nawet jesli liniowym, to nie wydaje sie takie trudne.

Hm ... mamy kilkanascie minut nagrania i kilkanascie lat w bazie danych ... na pewno szybciej FFT?

W sumie, jesli chodzi o weryfikacje, to powinnismy miec zgrubny czas nagrania. Wystarczy sprawdzic, czy sie zgadza przez czas nagrania, a wczesniej tylko wyszukac dokladny moment w niewielkim przedziale czasu - godzina, dzien ...

Ale ale ... zakladajac, ze jest pewna stala roznica "obrotów magnetofonu", i czestotliwosc brumu moze byc zmieniona, za to zakladamy, ze jest zmiana jest stabilna ... sprawdzi sie FFT?

J.

Reply to
J.F

I teraz powiedz jak to zrobić dla nagrań "voice activated" (standardowa funkcja w dyktafonach).

-----

Reply to
ąćęłńóśźż

W dniu 2022-01-03 o 15:37, J.F pisze:

Ekhm, a w sieciach pokładowych samolotów to akurat jest 50 Hz ?

Reply to
PeJot

Pan PeJot napisał:

Helu w mankietach też nie ma. Ani trotylu w skrzydle. No i co z tego? Kasa się liczy.

Reply to
invalid unparseable

No wlasnie nie, wiec byloby to bardzo interesujace :-)

J.

Reply to
J.F

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.